ساحل مویزنبرگ | منطقه ای محبوب برای موج سواران

ساحل مویزنبرگ

ساحل مویزنبرگ در آفریقای جنوبی و در کیپ تاون به انجام فعالیت های ورزشی موج سواری شهرت دارد، این منطقه که با ساختمان های ویکتوریایی، کلبه رودز و بیلی، خانه لابیا، ساختمان پست خانه و منطقه تاریخی نبرد مویزنبرگ را در خود جای داده، محل وقوع جنگ مویزنبرگ بوده است. ساحل مویزنبرگ (Muizenberg Beach) واقع در ۲۵ کیلومتری جنوب شهر کیپ تاون می باشد و در شهر مویزنبرگ قرار گرفته است. الی گشت در این مطلب به معرفی ساحل مویزنبرگ می پردازد، پس در ادامه ما را همراهی کنید.

ساحل زیبای مویزنبرگ در آفریقای جنوبی
مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی
راهنمای سفر به کیپ تاون در آفریقای جنوبی
راهنمای سفر به آفریقای جنوبی

این ساحل به عنوان منشأ و قطب اصلی موج سواری در کشور آفریقای جنوبی شناخته می شود و کلبه رودز (Rhodes’ Cottage) و پست خانه (Het Posthuys) از جمله بناهای تاریخی مهم این منطقه می باشد. کلبه رودز که نام دیگر آن رودس است، کلبه ای رو به دریا است که سیاستمدار و تاجر انگلیسی به نام سسیل رودز (Cecil Rhodes) برای گذران تعطیلات خود آن را خریداری کرده بود. رودز نخست وزیر منطقه مستعمره کِیپ (Cape Colony) بود، در سال ۱۹۰۲ میلادی این کلبه به عنوان موزه برای بازدید عموم بر روی مردم باز شد که به همان شکل حفظ شده کنونی بود و به زندگی سسیل رودز اختصاص دارد.

ساحل مویزنبرگ

علاوه بر کلبه رودز که توضیحاتی در خصوص آن گفته شد، پست خانه نیز، یکی از قدیمی ترین بناها در کشور آفریقای جنوبی می باشد که کمپانی هند شرقی هلند و با مدیریت «یان فان ریبک»، آن را در سال ۱۶۷۳ میلادی تأسیس نمود. در ابتدا این بنا با نظارت گروهبان وایناند مویز (Sergeant Wynand Muys) و با کاربری نظای به عنوان ایستگاه دیده بانی استفاده می گردید که آن را مویزنبرگ (Muysenburg) صدا می کردند که «دژ مویز» معنی آن بود. اما بعد از گذشت مدت ها، از آن برای محل عوارضی استفاده می شد تا از کشاورزان آن زمان که قصد داشتند محصولاتشان را به کشتی ها بفروشند، مالیات دریافت نمایند. اما کاربری این ساختمان در طول زمان تغییرات بسیاری داشته است. ایستگاه پلیس، اصطبل، هتل و خانه شخصی، عناوینی بوده که تا کنون این بنا به خود دیده است، اما در اواخر قرن ۲۰ میلادی، به آن بیشتر رسیدگی شد. امروزه این بنا، به مجموعه ای کوچک از عکس ها و وسایل مرتبط با دوران اولیه مویزنبرگ تبدیل شده است و این امکان فراهم است تا بازدیدکنندگان از آن ها بازدید نمایند.

ساحل مویزنبرگ آفریقای جنوبی

انگلستان برای دسترسی به شهر اصلی هند که مستعمره اش بود، باید از مسیر طولانی دریایی می گذشت و نیاز داشت تا در بین راه به منظور تعمیر کشتی ها و تأمین آب و غذا در مکانی توقف داشته باشد. به همین دلیل، آن‌ها در نظر داشتند برای دسترسی راحت تر به هند، از منطقه «کیپ» کمک بگیرند. ناحیه مستعمره کیپ که سال ها در استعمار کشور هلند بود و انگلیسی ها این احتمال را می دادند که در صورت بروز اختلاف، امکان دارد دسترسی آن ها به کیپ با مشکل همراه شود. با در نظر گرفتن این موارد، نیروی نظامی خود را به آن منطقه اعزام کرد تا سلطه هلندی ها بعد از جنگ مویزنبرگ به اتمام برسد و به انگلیس انتقال یابد. جنگ موزنبرگ، جنگ کوچک اما اهمیت زیادی داشت که در سال ۱۷۹۵ میلادی رخ داد و ۳ ماه به طول انجامید که در نهایت با پیروزی انگلیس به پایان رسید که این پیروزی، شروع سلطه انگلیس بر کیپ و سایر قسمت های آفریقای جنوبی بود. اما از توپ های نظامی به جا مانده از آن دوران، در پست خانه و پارک مویزنبرگ (Muizenberg Park) در حال حاظر نگهداری می گردد.

ساحل زیبای مویزنبرگ آفریقای جنوبی

محل این واقعه یعنی جنگ مویزنبرگ، خانه اولین سیاستمدار ایتالیایی یعنی شاهزاده لابیا (Prince Natale Labia) بود که در آن دوره با نام «قلعه» شهرت داشت. در حال حاظر این خانه را با عنوان خانه لابیا (Casa Labia) می شناسند که شامل یک رستوران و سالن کنفرانس و موسیقی است و مجموعه آثار هنری که به خاندان لابیا تعلق دارد را به نمایش گذاشته است. علاوه بر این، مقبره دیپلمات و تاجر مشهور آفریقایی به نام آبراهام بِیلی (Abe Bailey) همچنین در پشت خانه لیبیا واقع شده است و خانه ای که او در آن زندگی می کرد، در همان نزدیکی قرار گرفته است و آن به نام کلبه بیلی (Bailey’s Cottage) شناخته می شود که در حال حاظر، مالک آن، نیروی دریایی آفریقای جنوبی می باشد. لازم به ذکر است که تابوت وی در ۱۹۰۲ میلادی و با قطار از ایستگاه مویزنبرگ به زیمبابوه انتقال یافت.

ساحل زیبای مویزنبرگ

بیشتر ساختمان های منطقه مویزنبرگ از دوران قدیم باقی مانده که اکثر آن ها به سبک «آرت دکو» یا همان «هنر تزئینی» بنا شده اند. مویزنبرگ در فالس بِی (False Bay) قرار گرفته است. در این منطقه آب های فیروزه ای رنگ و ساحلی زیبا و طولانی به چشم می خورد که طول آن به ۲۰ کیلومتر می رسد و منظره کوه ها در کنار آن به همراه سرسره های آبی، آن را به مکانی جذاب برای گذران تفریحات مبدل ساخته است. علاوه بر این، موج‌های زیبای این ساحل، موقعیت مناسبی را برای موج سواران فراهم ساخته است و در بخشی از آن نیز امکان انجام فعالیت هایی از قبیل جت اسکی نیز می باشد. پیش از این در این منطقه و در کنار ساحل چندین هتل قرار داشت که امروزه با کلبه ها و ساختمان های متعدد و رنگارنگ جایگزین شده است که با سبک معماری ویکتوریایی و ادواردی بنا شده اند. هر چند که فالس بی به داشتن کوسه معروف است، اما موارد امنیتی لازم جهت حفاظت از شناگران در این ساحل انجام شده است.ساحل مویزنبرگ که یکی از شناخته شده ترین سواحل در امتداد خط ساحلی فالس بِی (False Bay) است، دارای آبها بسیار گرمتر از سواحل اقیانوس اطلس است و شنا کردن در اینجا بسیار لذت بخش است. امواج بیش از حد قدرتمند نیستند، موقعیت فوق العاده برای شنا، تعطیلات و گشت و گذار است. روزی وجود ندارد که آب را با صدایی دلنشین نیابید، اما شما هرگز آن بیش از حد احساس نمی کنید، زیرا در ساحل شکسته می شود. نگهبانان حیات وحش در این منطقه در حال انجام وظیفه هستند و کوهنوردانی که در بالای کوه قرار گرفته اند، کوسه ها را در آب می بینند.

ساحل مویزنبرگ

قهوه خانه ها، رستوران ها و گزینه های تعطیلات در نزدیکی ساحل وجود دارند. مرکز اطلاعات بازدید کنندگان از ساحل مویزنبرگ، می تواند به بازدیدکنندگان با اطلاعات، نقشه ها و حتی رزرو اتاق هایی برای اقامت کمک کند. مویزنبرگ نیز تجهیزات ورزش گلف و یک استخر در فضای باز فراهم می کند. سواحل آن برای آفتاب گرفتن، حمام کردن و غواصی اقیانوس محبوب هستند. ساحل مویزنبرگ می تواند در فصل تابستان بسیار شلوغ و یکی از محبوب ترین مکان ها برای جهانگردان سواحل کیپ تاون باشد. گشت و گذار معمولا در تابستان کمتر و ایده آل برای خانواده ها جمع دوستان است. تورهای گشت و گذار در این مجموعه برای تازه کاران و بازدیدکنندگان برگزار می شود. دمای اقیانوس در حدود ۲۰ درجه سانتیگراد (۶۸ درجه فارنهایت) در تابستان و تا ۱۳ درجه سانتیگراد (۵۵ درجه فارنهایت) در زمستان متغیر است. این دماها نشان می دهد که این مکان همیشه برای گشت و گذار در زمستان مناسب است. ساحل مویزنبرگ (حدود ۲۰۰ متر طول) در واقع بخش اول ساحل شنی است که ۴۰ کیلومتر (۲۵ مایل) طول آن است و در سواحل کیپ هلدربرگ قرار گرفته است.

ساحل مویزنبرگ در آفریقای جنوبی

در نهایت باید این ساحل را اینگونه تشریح کرد که ساحل مویزنبرگ یک بهشت گم شده است که دارای سواحل سفید و شنی و شلوغ است، از محبوب ترین مناطق گشت و گذار در کیپ تاون است که دارای کافی شاپ ها، رستوران ها، تورهای گشت و گذار و بوتیک، زمین های بازی کودکان، کوه های آبی و بسیاری از جاذبه های دیگر است. تمام آپارتمان ها دارای تجهیزات کامل پذیرایی می باشند، دارای چشم انداز های باشکوه و پارکینگ زیرزمینی امن هستند. سرویس نظافت نیز در این اقامتگاه ها انجام می شود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد