alexaa

ساختمان های معروف، ولی خیلی زشت!

عجیب ترین سازه‌ها در دنیا

مطالب مرتبط:
۱۰ میوه عجیبی که شاید هرگز آن‌ها را ندیده باشید
تماشای این غذاها سخت و خوردنشان محال است!!

ساختمان های مختلفی در دنیا وجود دارند که لزوماً‌ همه ی آن ها قشنگ نیستد. ولی بعضی از ساختمان ها نه تنها قشنگ نیستند،‌ بلکه خیلی ها معتقدند که حتی زشت هم هستند. بعضی از این ساختمان ها در شهرهای بزرگ و معروف دنیا قرار دارند و توسط شرکت های بزرگی هم استفاده می شوند. با الی گشت همراه باشید.

 

سفارتخانه روسیه، هاوانا، کوبا

این بنا در محله ی Miramar شهر هاوانا، پایتخت کوبا،‌ قرار گرفته است و در حقیقت سفارتخانه کشور روسیه است. این ساختمان که در سال ۱۹۸۷ ساخته شد اگر زشت ترین ساختمان بلند دنیا نباشد، قطعاً‌ زشت ترین سفارتخانه در جهان است.

زشت ترین ساختمان های دنیا

موزه ملی کوزوو، پریشتینا، کوزوو

ساختمان زشت بعدی موزه ملی یک کشور است! این ساختمان در سال ۱۹۸۲ توسط معمار کروارت،‌ Andrija Mutnjaković، طراحی شد. نمادهای زیادی در طراحی آن به کار رفته و از نظر معماری و کارکرد هم ساختمان خوبی است. ولی این ساختمان اصلاً قشنگ نیست و ظاهر جذابی ندارد.

زشت ترین ساختمان های دنیا

موزه فرهنگ پاپ، سیاتل، واشنگتن

این بنا توسط معمار معروف Frank Gehry طراحی شد. موزه فرهنگ پاپ در شه سیاتل و ایالت واشینگتن آمریکا قرار دارد. اگرچه بنای این موزه و ساخت آن جاللب و تقدیرآمیز هستند، ولی ظاهر آن زیبا نیست.

زشت ترین ساختمان های دنیا

دانشگاه فنی Aoyama ، توکیو، ژاپن

طراحی این دانشگاه ژاپنی، طبق گفته سایت خودش، نشان دهنده یافتن نظمی جدید از دل بی‌نظمی است. به نظر می‌رسد که در به تصویر کشیدن بی‌نظمی کاملاً‌ موفق بوده اند.

زشت ترین ساختمان های دنیا

مرکز فرماندهی دوربین‌های مدار بسته شهری، بیجینگ، چین

از این ساختمان به عنوان مرکز کنترل دوربین های مدار بسته در تلویزیون مرکزی چین استفاده می‌شود. این ساختمان ۴۴ طبقه دارد و در قسمت پایین شهر بیجینگ قرار گرفته است. بعضی از مردم محلی آن را شبیه به مردی میدانند که چمباتمه زده و در حال چرت زدن است!

زشت ترین ساختمان های دنیا

میدان فدراسیون، ملبورن، استرالیا

میدان فدراسیون در ملبون استرالیا قرار دارد و بنایی با چند کاربرد است. طراحی آن به شکلی است که مخاطب نمی‌تواند با آن ارتباط برقرار کند و بخش های مختلف ساختمان خیلی جدا از هم طراحی شده اند. البته شبکه سیم هایی که بالای این ساختمان کشیده شده اند هم اوضاع را بدتر کرده است.

زشت ترین ساختمان های دنیا

اولین هتل جهانی، پاهانگ، مالزی

رنگ ها زیبا هستند و اصولا چیزهای رنگی روحیه انسان را عوض می‌کند و انرژی بخش هستند. اما این هتل مالزیایی، با بیش از ۶،۱۰۰ اتاق، مثالی عالی از این است که رنگ آمیزی چطور می‌تواند همه چیز را برعکس خراب هم کند.

زشت ترین ساختمان های دنیا

ساختمان پتروبراس، ریو دو ژانیرو، برزیل

این ساختمان مرکزی شرکت نیمه خصوصی Petrobras است که در زمینه ی صنعت نفت فعالیت می‌کند.

زشت ترین ساختمان های دنیا

مرکز پومپیدو، پاریس، فرانسه

حتی پاریس، یکی از زیباترین شهرهای دنیا هم ساختمان هایی دارد که خیلی هم قشنگ نیستند! مرکز پومپیدو که یک کتابخانه عمومی و موزه هنر است، به نظر می رسد که همچنان تحت ساخت و ساز است.

زشت ترین ساختمان های دنیا

ساختمان رادیو اسلواکی، براتیسلاوا، اسلواکی

این ساختمان شبیه یک هرم برعکس شده است. خیلی ها معتقدند که این ساختمان یکی از زشت ترین ساختمان های جهان است. ولی با این حال معماران اسلواکیایی همچنان از آن دفاع می‌کنند.

زشت ترین ساختمان های دنیا

ساختمان میرادور، مادرید، اسپانیا

این ساختمان عجیب با این هدف ساخته شد که «یکنواختنی بیش از حد» را از بین ببرد. به نظر می‌رسد که در این امر موفق بوده باشد، ولی علاوه بر یکنواختی، زیبایی و جذابیت را هم از بین برده است.

زشت ترین ساختمان های دنیا

برج زیزکوف، پراگ، جمهوری چک

پراگ، پایتخت جمهوری چک، پر از بناهایی با معماری‌های حیرت آور است، ولی برج تلوییونی زیزکوف قطعاً‌ یکی از آن‌ها نیست. اگر به عکس کمی بیشتر دقت کنید، مجسه کودکانی را می‌بینید که مثلاً‌ در حال بالا رفتن از برج هستند.

زشت ترین ساختمان های دنیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد