بلیط هواپیما

ساخت استخری معلق میان آسمان و زمین در لندن

استخری در آسمان لندن

تجربه ی حس ترس و هیجان، با شنا در استخری میان دو برج ۱۰ طبقه در لندن

تا به حال تصور کرده‌اید در استخری شنا کنید که در ۳۵ متری زمین معلق بوده و از شفافیت شیشه، هر لحظه احساس سقوط به شما دست دهد؟! بله درست تصور کردید؛ این همان پروژه‌ای است که در Nine Elms شهر لندن توسط گروه معماری HAL طراحی شده و در حال اجرا است. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
۱۰ مورد از دیدنی ترین استخرها با نمای پانوراما
چین و ساخت رکوردشکن ترین پل های شیشه ای

این استخر معلق میان دو ساختمان مسکونی ۱۰ طبقه قرار گرفته که کاملا از قانون فناوری‌های ساختمانی سبز تبعیت می‌کنند. همچنین در مجاورت این ساختمان‌ها سفارت ایالات متحده امریکا قرار گرفته که به توسعه پروژه در بخش بین‌الملل کمک شایانی خواهد کرد.
دور تا دور استخر معلق ۳۵ متری را که طول آن به ۲۵ متر می‌رسد، شیشه های فایبر گلس با ضخامت ۲۰ سانتی‌متر پوشانده است. از طریق این استخر می‌توان به راحتی به ساختمان مجاور راه پیدا کرد و ساکنان به ‌صورت مشترک از آن استفاده کنند.
سین ماریان، طراح این پروژه می‌گوید:
هدف من از طراحی این استخر آسمانی این بود که از ساخت و سازهای مهندسی با چارچوب های خشک و قانونمند خود، کمی فراتر رفته و تا جایی که امکان دارد مرزها را بشکنم. در واقع من می‌خواستم کاری را انجام دهم که تاکنون هیچ‌کس موفق به انجام آن نشده است.

وی ادامه می‌دهد:
این استخر معلق به ‌نوعی نتیجه پیشرفت قابل ‌توجه تکنولوژی در دهه اخیر است و می‌خواهد بگوید می‌توان همیشه منحصر به‌ فرد و خاص بود. این منحصر به ‌فرد بودن استخر همچون شناوری معلق در هوا بر فراز مرکز شهر لندن خودنمایی می‌کند.

بر اساس گزارش‌های ارائه شده، این پروژه تا سال ۲۰۱۷ میلادی تکمیل شده و به بهره‌برداری خواهد رسید.
اما باید در نظر داشت آنچه همیشه در این استخر وجود دارد حس سقوط و ترس و هیجان است. آنهایی که به دنبال هیجان‌های این چنینی هستند می‌توانند تجربه‌ای متفاوت در این استخر داشته باشند.

استخری در آسمان لندن
معرفی شرکت هواپیمایی ایزی جت
معرفی شرکت هواپیمایی ایزی جت
بیگ بن، بزرگ ترین برج ساعت جهان در لندن
بیگ بن، بزرگ ترین برج ساعت جهان در لندن
دیدنی های روی آب و زیر آب لندن
دیدنی های روی آب و زیر آب لندن
لیدز، دوست داشتنی ترین قلعه دنیا در انگلیس
لیدز، دوست داشتنی ترین قلعه دنیا در انگلیس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code