ساخت بلندترین آسمان خراش دنیا به شکل u + تصویر

آسمان خراشی عجیب در نیویورک

آسمان خراش سازه ی جالبی است، خودتان را تصور کنید در یکی از شهرهای پر آسمانخراش دنیا مثل دبی یا شانگهای زیر یکی از آن برج های بلند ایستاده اید و بالای برج را نگاه می کنید، عجیب نیست که سرتان گیج برود. این آسمان خراش ها که یکی پس از دیگیری می آیند و رکورد بلندترین ها را می شکنند حالا در انتظار یکی از عجیب ترین آسمان خراش ها هستند، آن هم در نیویورک! با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از این آسمان خراش بدانیم.

مطالب مرتبط:
آسمان خراش های افسانه ای
۳ آسمان خراش برتر دنیا
Skyscraper

وقتی حرفی از آسمان خراش و یا برج های خیلی بلند می شنویم، شاید چیزی که در ذهن خیلی از ما نقش می بنند ساختمانی بلند و نوک تیز است. برج های عظیمی مثل برج العرب، مرکز تجارت بین المللی هنگ کنگ، مرکز مالی جهانی شانگهای، برج تایپه و … اما این بار بیایید یک آسمان خراش متفاوت را تصور کنید که تا در آینده ای نزدیک قرار است با شکلی متفاوت تر از باقی آسمان خراش ها ساخته شود.

حرف یو U  انگلیسی را بر عکس کنید
همان چیزی که تصور می کنید، قرار است به شکل یک آسمان خراش ساخته شود.

Skyscraper-1

در هفته ای که گذشت طراحان این پروژه از طراحی اولیه ی این بنا پرده برداری کردند؛ طرحی که  the big bend و یا خمیدگی عظیم نام دارد.
این ساختمان یو شکل به قدری با ابهت است که می تواند یکی از نمادهای اصلی شهر نیوریوک شود؛ آسمان خراشی که توسط استودیو oiio طراحی می شود. این پروژه که در سایت این شرکت معرفی شد و تصاویری از آن نیز به نمایش گذاشته شد بلندترین برج دنیا خواهد بود. بله، درست خوانده اید! بلندترین برج دنیا. با ساخت این سازه ی غول پیکر، رکورد برج خلیفه در دبی نیز شکسته می شود.
ساخت چنین سازه ای با پیشرفته ترین امکانات و تجهیزات همراه خواهد بود و از آنجا که ظاهر آن شبیه به حرف یو بر عکس در انگلیسی است و دارای انحنا در کناره هایش است بایستی از آسانسورهای منحنی برای آن استفاده نمایند.
این پروژه بسیار سخت و پیچیده است، اما با ساخت آن قطعا برج های جدیدتر با طرح های عجیب تر ساخته خواهند شد. آسمان خراش ها یکی از جاذبه های جالب و دیدنی شهرها هستند که می توانند برای سالها نمادی از آن شهر شوند. چنین سازه ای با معماری منحصر به فرد خود می تواند آن را به یکی از جاذبه های دیدنی آمریکا و نیویورک مبدل کند، بنایی که قرار است مهمترین مرکز تجاری و اقتصادی در آمریکا شود.

تفاوت بین پیتزا ایتالیایی و آمریکایی چیست؟
تفاوت بین پیتزا ایتالیایی و آمریکایی چیست؟
طوفان هاروی و اعلام حالت فوق العاده در تگزاس
طوفان هاروی و اعلام حالت فوق العاده در تگزاس
اسرار فاش شده از میدان تایمز نیویورک
اسرار فاش شده از میدان تایمز نیویورک
راز شکل گیری خلیج های کارولینا| معمایی که حل نمی شود!
راز شکل گیری خلیج های کارولینا| معمایی که حل نمی شود!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code