بلیط هواپیما

ساعاتی در فضاهای هنری فرهنگی کشور بحرین

گالری بحرین

امروزه در بحرین، زمان و پول هرچه بیشتری در راه هنر معاصر و محلی این کشور صرف می ‌شود.

اکنون گالری ‌های دیرینه بحرین، جای خود را در صحنه هنر بین‌المللی باز کرده‌ و گالری ‌های جدید و مستقلی در حومه منطقه عدلیه (Adliya) دیده می ‌شوند. با توجه به جشنواره‌ های متعدد سالیانه هنری و نمایشگاه‌ها و گالری ‌های مرتبط که میزبان مجموعه ‌ای از مراسم و کارگاه ‌ها هستند، امروزه بحرین بیش از هر زمان دیگری، شاهد گرد هم آمدن هنردوستان از سرتاسر جهان است. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
بحرینی ها از کشورشان چه می گویند؟
زیبایی های بحرین از زبان ساکنان و شهروندانش

گالری هنر الباره (Albareh)

شاید معروف ‌ترین گالری هنری در بحرین، گالری هنر الباره باشد که در سال ۱۹۹۸ درهای خود را به سوی عموم مردم باز کرد و از آن زمان تاکنون به رشد خود ادامه داده است. این گالری همواره در پی جذب هنرمندان جدید، بااستعداد و سخت‌کوش است؛ هنرمندانی که لایق داشتن جایگاهی مناسب در این گالری بوده و آماده ورود به جهان بین ‌المللی هنرهای معاصر باشند. نمایشگاه ‌های این گالری، شامل نقاشی، عکس و مجسمه هستند و به‌منظور هرچه بیشتر شناخته شدن، به‌طور منظم در نمایشگاه ‌های بین ‌المللی هنری شرکت می‌کنند. هنرمندان معاصر که آثار خودشان را در این گالری ارائه کرده‌اند، شامل ( Annie Kurkdjian  نقاش هنرهای زیبای لبنانی، Safaa Alset   مجسمه‌تراش سوری و Faika AlHassan رسام و نقاش بحرینی) است.

نشانی: گالری هنر الباره، ساختمان ۳۸، جاده ۳۶۰۱، منطقه ۳۳۶، عدلیه، بحرین

گالری هنر الا (Ella)

الا پراکاش (Ella Prakash ) مسوولیت مدیریت گالری هنر الا را برعهده دارد و نقاشی‌ های رنگ و روغنی، آبرنگ و آکرلیک خود را در آنجا قرار داده است. الا به قدرت آثار اصیل هنری معتقد است و می ‌گوید آنها قادر هستند در خانه یا در هر فضای خالی، آن چنان جوی ایجاد کنند که هیچ کپی از آنها هرگز چنین قدرتی ندارند. بازدیدکنندگانی که از این گالری دیدن می‌کنند و به تحسین ویژگی‌های منحصربفرد آثار او می ‌پردازند، بد نیست بدانند که این آثار فروشی نیز هستند؛ چه در محل همین نمایشگاه و چه به‌طور آنلاین. نقاشی‌ هایی که در معرض حراج هستند، ترکیبی از هنر معاصر، مدرن و سنتی می‌باشند که در ژانرهای زندگی ساکن، هنرهای دکوراتیو و هنرهای انتزاعی دسته‌ بندی می‌ شوند. الا مورد تحسین جامعه بین ‌المللی است و آثار او برنده جوایز متعدد نیز بوده‌اند و در گالری ‌های لندن، لس ‌آنجلس، نیویورک و هند نیز در معرض نمایش گذاشته شده ‌اند.

گالری هنر الا، فروشگاه شماره ۲، ساختمان ۹۳۸، جاده ۲۷۱۹، عدلیه، بحرین

زیبایی های بحرین از زبان ساکنان و شهروندانش
زیبایی های بحرین از زبان ساکنان و شهروندانش
بحرین از نگاه هنر
بحرین از نگاه هنر
۱۰ مکان زیبا در بحرین که ارزش دیدن دارد (بخش دوم)
۱۰ مکان زیبا در بحرین که ارزش دیدن دارد (بخش دوم)
گالری و مراکز هنری از نوع بحرینی!
گالری و مراکز هنری از نوع بحرینی!