بلیط هواپیما

سافاری آفریقای جنوبی ، پارک های ملی کم هزینه

پارک های ملی زیبا و ناشناخته در آفریقای جنوبی

وقتی صحبت از گردشگری حیات وحش آفریقای جنوبی می شود، معمولا اولین چیزی که به دهن همه می رسد، دیدن حیات وحش از پارک ملی های معروف آن مانند کروگر است. این پارک خارق العاده است، اما بسیار پرازدحام و البته گران ‌است. در آفریقای جنوبی مکان‌ های دیگری هم برای دیدن حیات وحش زیبا وجود دارد که کم ازدحام است و می توان با سافاری ‌های خودران و بودجه کم به تماشای آن پرداخت. با الی گشت همراه باشید تا با این پارک ها بیشتر آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
آنچه از آفریقای جنوبی نمی دانید
تعطیلات در آفریقای جنوبی

addo elephant national park

۱- پارک ملی آدو الفنت (Addo Elephant National Park)

اینجا محبوب ترین پارک برای خیلی هاست. جاده ‌های خاکی در اینجا کاملا مشخص شده اند و علف زارها خیلی بلند نیستند که باعث می شود آسان تر محیط اطراف را دید.
این پارک، زیستگاه حیواناتی مثل لئوپارد، بوفالو، شغال، کرگدن سیاه و سفید، شیر، بزکوهی، گورخر و البته فیل است. اینجا همین طور زیستگاه سوسک های سرگین بی بال است که منحصر به این محیط است.
بهترین قسمت سافاری در این منطقه این است که خودتان می توانید رانندگی کنید! می توانید با ماشین شورولت اسپارک(Chevy Spark) خود در تمام پارک بگردید و شیر، فیل ها، بوفالوها، گربه ‌های سیاهگوش نادر، شغال ‌ها و بسیاری دیگر از حیوانات را در پارک بینید. کافی است در قسمت ورودی یکی از نقشه هایی که دنبال کردنشان راحت است را بگیرید و دیگر همه چیز مهیاست.
با خودتان غذا ببرید و در منطقه تعیین شده برای پیک نیک (که بدون حصار است) برای ناهار توقف کنید. پیشنهاد ما این است که در اولین ساعت باز شدن پارک به آنجا بروید و تا آخرین ساعت بمانید. مطمئن باشید به تمام روز نیاز خواهید داشت.

پارک ملی isimangaliso wetland در آفریقای جنوبی

۲- پارک تالاب ایسیمانگالیسو – سنت لوسیا استواری (. iSimangaliso Wetland Park – St. Lucia Estuary)

این پارک تالاب پهناور، حافظ ۲۸۰ کیلومتر خط ساحلی و پنج اکوسیستم مهم است: سواحل و صخره‌ های دریایی، تالاب، بیشه زار، جنگل ‌های ساحلی و دریاچه ‌هاست. اینجا منطقه ای بی نظیر است.
قسمت سنت لوسیای استواری پارک، جایی است که می توان اسب های آبی و کروکودیل ها را دید. حتی ممکن است در اینجا لئوپارد، بزکوهی یا کرگدن هم ببینید. اینجا هم مثل پارک ملی آدو، مکانی عالی برای سافاری خودران است. جاده‌ها برای رانندگی فوق العاده اند، مناظر جذاب و دیدنی هستند و در بسیاری از قسمت‌ها می توانید حتی از ماشین ‌تان پیاده شوید ( البته اگر به اندازه کافی خودتان را شجاع می دانید).. بهترین بخش گردش در این پارک، ورودی رایگان آن است!

hluhluwe leopards

۳- پارک ملی شلو شلویی اومفلوزی(ایمفولوزی) HluhluweUmfolozi) (Imfolozi) National Park)

این پارک در نزدیکی سنت لوسیا و مرز موزامبیک است. اینجا نیز، همچون سایر پارک ها، فرصت بسیار مناسبی را برای دیدن برخی از مهم ترین مناظر حیات وحش، بخصوص کرگدن‌ ها به دستمان می دهد. این پارک بیشترین تعداد کرگدن‌های سفید را در دنیا دارد.
در اینجا هم ، دوباره می توانید یک سافاری خودران داشته باشید و مسلما این سفر هم پر از هیجان خواهد بود. در اینجا مکان ‌های مخصوصی برای پنهان شدن وجود دارد که می تواند شما را، به حیواناتی که در اطراف آبشخورهای طبیعی جمع می شوند، بسیار نزدیک کند ، اما آنها نمی دانند که شما آنجا هستید، زیرا شما در یک پناهگاه، مخفی شده اید. این راهی فوق العاده برای تجربه نمایی نزدیک ازحیات وحش است. اینجا جایی است که می توان کل یالدار آبی، زرافه، فیل، شیر، بوفالو و بزکوهی را دید.
ورودیه پارک ملی یمفلوزی ۱۱۰ زار (۱۱٫۸۳ دلار) دلار برای بزرگسالان و ۵۵زار (۵٫۹۰دلار ) برای کودکان زیر ۱۲ سال است.

منبع: stluciasouthafrica.com

سوغات آفریقای جنوبی چیست؟
سوغات آفریقای جنوبی چیست؟
بهترین رستوران های حلال در شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی
بهترین رستوران های حلال در شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی
معرفی هتل ۴ ستاره لاگون بیچ در کیپ تاون
معرفی هتل ۴ ستاره لاگون بیچ در کیپ تاون
سفر به جنوبی ترین کشور قاره سیاه – قسمت اول
سفر به جنوبی ترین کشور قاره سیاه – قسمت اول