بلیط هواپیما

سایت‌ های برتر میزبانی گردشگران و مسافران

سایت های میزبانی توریست

همه شما با صنعت گردشگری آشنایی دارید و می دانید که این صنعت شاخه های بسیار زیادی دارد. گردشگران در حال حاضر به طریقه های مختلفی سفر می کنند و برای اینکه در مقصدی بمانند از اقامت گاه های گوناگونی استفاده می کنند. شما نیز می توانید زمانی که سفر می کنید برای اقامت، گزینه هایی مثل هتل، هاستل و … انتخاب کنید. اما در این بین یکی از کارهای هیجان انگیزی که توسط آن می توانید فرهنگ یک کشور را بهتر بشناسید ماندن در خانه هایی است که خودشان درخواست میزبانی شما را داده اند. همچنین خود شما نیز می توانید در زمان هایی که دوست دارید در سایت های میزبانی توریست عضو شوید و از گردشگرانی که به کشورتان می آیند، پذیرایی کنید. در ادامه همراه با الی گشت باشید تا برخی از این سایت های میزبانی توریست را برایتان معرفی کنیم.

میزبانی توریست

۱- HospitalityClub.org

مطالب مرتبط:
تجربه سفر با فناوری واقعیت مجازی (VR)
تکنولوژی هایی برای راحتی در سفر

یکی از سایت های میزبانی توریست hospitalitclub می باشد که در سال ۲۰۰۰ در آلمان افتتاح شد و با بیش از ۴۰۰ هزار کاربر دومین سایت بزرگ میزبانی محسوب می شود. هدف وبسایت برای آن هایی است که می خواهند میزبان شوند و یا مهمان فردی بومی گردند و همچنین افرادی که تنها به دنبال ملاقات و صحبت با افراد بومی یک کشور و یا دیگر گردشگرانی است که در آن جا سفر می کنند. ویژگی خوب این وبسایت این است که پروفایل های شما بسیار شخصی سازی می شوند و گزینه های جستجوی خوبی دارد، همچنین یک نقطه مثبت آن بخش بندی های خوب (مانند میزبان خانواده، محلی و …) است که کار شما را راحت کرده است. برای امنیت بیشتر از اعضا خواسته می شود که زمانی که می خواهند میزبان شخصی شوند، در ابتدا پاسپورت آن ها را چک کنند که البته این مورد در واقعیت چندان اتفاق نمی افتد.

سایت HospitalityClub

۲- BeWelcome.org

این وبسایت نسخه جدیدتری از جنبش میزبانی از گردشگر است که در سال ۲۰۰۶ توسط داوطلبان گروه های میزبانی راه اندازی شد. این وب سایت بخشی از خط مشی های سایت Servas که در ادامه معرفی می کنیم را دارد اما با حس مدرن تر، و تاکیدی بر به اشتراک گذاشتن بیشتر تجربه ها و نه فقط اینکه شما به طور رایگان جایی را برای اقامت انتخاب کنید. این وبسایت از دیگر سایت های میزبانی توریست از زبان های بیشتری پشتیبانی می کند و هدفش این است که مردم از سطح طبقاتی و اجتماعی مختلف بیشتر با هم ارتباط برقرار کنند. سیستم های امنیتی این وب سایت اجازه می دهد تا شما روی پروفایل های مختلف نظر ثبت کنید و همچنین سیستمی وجود دارد که توسط پاسپورتتان هویت شما اعتبارسازی می شود.

سایت BeWelcome

۳- Couchsurfing.com

احتمالا این گزینه در میان سایت های میزبانی توریست برای شما آشناترین باشد. این وب سایت که اعضایش به حدود ۶۰۰ هزار نفر می رسند و همواره در حال افزایش هستند، یک سایت میزبانی گردشگر می باشد که شما با عضویت در آن می توانید میزبان مسافران بشوید. این سایت در سال ۲۰۰۴ ایجاد شد و برای شما یک محیط آنلاین فراهم کرده است که بتوانید هم میزبان توریست ها شوید و هم اگر دوست داشتید درخواست میزبانی در یک مقصدی را بدهید. همچنین از ویژگی های دیگری که این وبسایت دارد، این است که برای شما زمینه ای فراهم کرده که اگر می خواهید در هتلی اقامت کنید، بتوانید از گزینه‌ی ملاقات با گردشگران استفاده کنید و همچنین می توانید در رویدادهای گروهی مختلف شرکت کنید. ثبت نام در این وبسایت رایگان است و شما برای خودتان یک پروفایل جداگانه دارید که می توانید آن را شخصی سازی نمایید. ارزیابی امنیتی این وبسایت، کاربرانش را از طبقه «۰ تا ۳» می رساند (نام و آدرس شما اگر کارت اعتباری بین المللی داشته باشید، به طور کامل معتبر می شود). کوچ سرفینگ همچنین به شما اجازه می دهد که نظرتان را راجع به میزبان و یا مهمان خاصی بیان کنید و از نظرات افراد دیگر باخبر شوید.

سایت Couchsurfing

۴- Servas

شاید برایتان جالب باشد که بدانید قدیمی ترین شبکه برای میزبانی گردشگران Servas می باشد که در سال ۱۹۴۹ راه اندازی شد تا صلح جهانی و درک چند فرهنگی کشورها را بهبود بخشید. برخلاف نسخه های جدید میزبانی، نمی توانید توسط اینترنت در آن عضو شوید، در عوض باید در آن به طریقه دیگری عضو شوید و در زمانی که می خواهید میزبانی پیدا کنید از طریق یک نوشته کتبی و یا تماس با این مجموعه درخواستتان را ثبت کنید. برای اینکه در Servas عضو باشید نیاز است که مبلغی را پرداخت کنید که طیف آن از ۱۰ دلار شروع می شود و تا ۸۵ دلار در سال می رسد. نکته قابل توجه این است که شما برای عضویت در این مجموعه باید در ابتدا یک مصاحبه حضوری در یکی از شعبه های آن به عمل بیاورید. در حال حاضر این موسسه بیش از ۲۰ هزار نفر کاربر دارد که می توانند برای یک تا دو شب مهمان و میزبان شوند.

۵- GlobalFreeloaders.com

این مورد در میان سایت های میزبانی توریست خیال همه را راحت کرد است: هیچ گروهی وجود ندارد، هیچ سیاست خاصی وجود ندارد و تمرکز اصلی آن برای پیدا کردن جایی برای اقامت رایگان است. طراحی آن بسیار ساده می باشد و پروفایل شما دارای یک پاراگراف است و حتی هیچ عکس و متن دیگری در آن دیده نمی شود. این وبسایت حدود ۴۶ هزار عضو دارد که در استرالیا راه اندازی شده است و به همین دلیل بیشتر کاربران آن استرالیایی می باشند.

سایت GlobalFreeloaders

۶- WarmShowers.org

یکی دیگر از سایت های میزبانی توریست سایت WarmShowers می باشد که مختص دوچرخه سواران است. این سایت با این هدف ایجاد شده تا محیطی درست کند که افرادی که با دوچرخه به مقصدی سفر می کنند بتوانند در خانه های محلی اقامت کنند. شما در این وبسایت می توانید پروفایل خود را بسیار شخصی سازی کنید. برای مثال این امکان وجود دارد که تا کوچک ترین مواردی که می توانید در اختیار مهمانتان بگذارید را در پروفایل بیاورید، مثلا بگویید که من می توانم غذا، ترانسفر و … را به شما ارائه دهم و یا تنها می توانم محوطه ای در اختیارتان بگذارم که بتوانید چادر بزنید.

منبع: theguardian.com

چطور فن آوری موبایل دنیای سفر را تغییر می دهد؟
چطور فن آوری موبایل دنیای سفر را تغییر می دهد؟
برای حفاظت از خود در اینترنت به این کارها عادت کنید!
برای حفاظت از خود در اینترنت به این کارها عادت کنید!
ابزارهـای آنلاین محبوب مسافران در سراسر دنیا
ابزارهـای آنلاین محبوب مسافران در سراسر دنیا
تکنیک های عکاسی در سفر: پرسپکتیو و فاصله کانونی
تکنیک های عکاسی در سفر: پرسپکتیو و فاصله کانونی