تصاویر باورنکردنی از زندگی انسان ها در سردترین نقطه زمین

سردترین منطقه مسکونی جهان

تا به حال شده به این موضوع فکر کنید که سردترین منطقه مسکونی جهان کجاست و مردم آن چطور زندگی می کنند؟ اگر چه هر سال که می گذرد فعالیت های بشر باعث می شود تا دمای زمین رو به گرمی بیشتری برود و حتی یخچال های طبیعی هم آب شوند با این وجود نقطه ای در کره ی زمین وجود دارد که تصور زندگی در آن برای اکثر ما غیر ممکن است، منطقه ای که لقب سردترین نقطه ی مسکونی دنیا را دارد ولی با این حال مردم آن خیلی عادی زندگی شان را در آن جا ادامه می دهند، این منطقه در سیبری قرار دارد. مطمئنا کنجکاو شدید که راجع به آن بیشتر بدانید پس با الی گشت همراه شوید.

سردترین منطقه مسکونی جهان
مطالب مرتبط:
شهرهای مخفی روسیه
طرح های ایستگاه های اتوبوس روسیه در دنیا اول شدند+ تصویر

اویمیاکون! بله جایی که می خواهیم راجع به آن صحبت کنیم روستای اویمیاکون (Oymyakon) است که در شمال شرقی ایالت یاکوتیا در روسیه قرار گرفته است. این روستا توسط ناسا به عنوان سردترین منطقه مسکونی جهان شناخته شده است و در قلب سیبری و در منطقه ای ملقب به «رینگ مرگ استالین» واقع شده است چرا که در گذشته محل آمد و شد سیاست مداران روس بود.

اما چیزی که می خواهیم بگوییم برایتان باور نکردنی است، زمستان های اویمیاکون به منفی۴۵ درجه ی سانتیگراد می می سد و یک بار توانسته است رکورد جهان را بشکند و به منفی ۷۱ درجه ی سانتیگراد برسد! حتی تصور در زندگی در چنین سرمایی هم در ذهن خیلی ها نمی گنجد ولی اگر به زندگی مردم این روستا که به خاطر سرمای شدید منزوی شده است نگاهی بیندازید می بینید که تقریبا همه چیز عادی و مثل مناطق دیگر دنیا است.

حیوانات سردترین منطقه مسکونی جهان

تا قبل از دهه ی ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ میلادی، شکارچیان گوزن از اویمیاکون به عنوان توقف گاهشان استفاده می کردند اما بعد از آن دولت روسیه سعی کرد تا در این منطقه هم جمعیتی را ساکن کند و بیشتر دوست داشت تا جمعیت کوچ نشین را وارد این منطقه کند چرا که بر این باور بود که سرو کله زدن با مردم کوچ نشین و کنترل آن ها از جنبه های مختلف و حتی از نظر فرهنگی خیلی سخت و متفاوت است و به همین دلیل این منطقه را به کوچ نشینان داد تا در آن سکونت کنند. امروزه در این سردترین منطقه مسکونی جهان ۵۰۰ نفر زندگی می کنند و جالب این که بدانید که جدیدا در این روستا هتلی هم افتتاح شده است تا از گردشگران کنجکاوی که دوست دارند تا زندگی مردم این منطق را از نزدیک ببینند، پذیرایی شود… البته در این هتل خبری از آب گرم نیست!

اگر چه گاهی اوقات بارش برف به اندازه ای وحشتناک و زیاد است که زندگی عادی مردم را کاملا فلج می کند، با این حال مدارس همچنان پا برجا هستند و دانش آموزان اویمیاکون هم خیلی عادی به مدرسه می روند. در واقع مدرسه ی این روستا فقط وقتی که دمای هوا به منفی۵۲ درجه ی سانتیگراد برسد، بسته می شود!

زندگی در سردترین منطقه مسکونی جهان

بیشتر خانه هایی که در اویمیاکون هستند، زغال و چوب را می سوزانند تا بتوانند گرمای مورد نیازشان را تامین کنند. در اویمیاکون خبری از آنتن موبایل نیست و اصلا پوشش دهی موبایل در این منطقه وجود ندارد و حتی اگر وجود داشت باز هم به خاطر یخ زدگی تاسیسات الکترونیکی، استفاده از موبایل غیر ممکن بود.

اگر چه در بسیاری از کشورها حتی کشورهای غربی، پوست حیوانات به عنوان یکی از کالاهای لوکس شناخته می شود، ولی در روستای اویمیاکون ساکنین تمام لباس هایشان از پوست است چرا که تنها راهی است که می تواند آن ها را در مقابل این سرمای کشنده محافظت کند. تقریبا در این سرما، هیچ چیزی نمی تواند بروید پس ساکنان سردترین منطقه مسکونی جهان مجبورند که فقط از گوشت گوزن برای غذا استفاده کنند. البته تصور نکنید که این جا همیشه زمستان است، نه یک فصل تابستان کوتاه هم در روستا هست که در این فصل بعضی از ساکنین روستا اقدام به پرورش سبزیجات و میوه می کنند با این حال اکثر افراد روستا گوشت خوارند.

گروهی از پزشکان روی مردم این منطقه تحقیقات زیادی انجام داده اند و اعلام کرده اند این که مردم این منطقه دچار سوئ تغذیه نمی شوند، دلیل خاصی دارد. در واقع در شیر حیوانات این منطقه ریز مغذی هایی وجود دارد که مواد مورد نیاز بدن را تامین می کند.

سردترین نقطه مسکونی جهان
سردترین منطقه مسکونی

البته چشمه ی آب گرمی هم در این منطقه وجود دارد که محلی های روستا وقتی که دمای هوا به منفی ۵۰ درجه ی سلسیوس می رسد به آن می روند! و این چشمه که در نزدیکی روستا قرار دارد مورد علاقه ی توریست هایی که در نیمه های زمستان به این منطقه سفر می کنند هم هست و بسیار از طرف آن ها مورد استقبال است. اگر شما هم قصد سفر به سردترین منطقه مسکونی جهان را داشتید، آب تنی در این چشمه را در سرمای یخبندان فراموش نکنید!

منبع: amusingplanet.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد