معرفی بهترین مقاصد دنیا برای «سفرهای بازنشستگی»

سفرهای بازنشستگی

زمانی که بازنشسته شده اید و دیگر خیالتان از بابت مرخصی ها، تعهد کاری، بچه ها و خیلی مسائل دیگر راحت است، زمان آن رسیده که سفرهای بازنشستگی خود را شروع کنید. الی گشت می خواهد شما را به این طرف سوق بدهد که اگر بازنشسته اید و به قول معروف سنی از شما گذشته، اصلا به این معنی نیست که باید در خانه بنشینید، بلکه این زمان بهترین موقع است که برای خود مقاصدی را در نظر گرفته و به تدریج شروع به سفر به آن ها کنید. با ما در ادامه این متن همراه شوید تا برخی از بهترین مقاصد برای سفرهای بازنشستگی را به شما معرفی کنیم.

سفرهای بازنشستگی

منطقه الگاروه، پرتغال | Portugal’s Algarve Region

مطالب مرتبط:
۱۶ مورد از مقاصد گردشگری کمتر دیده شده
اگر اولین بار است که به خارج سفر می کنید، بخوانید
معرفی ارزان ترین شهرها برای سفرهای خارجی

زمانی که حرف از این منطقه قدیمی به میان می آید بیشتر به خاطر امنیت و ایمنی منطقه آن را می شناسند. اما واقعیت این است که الگاروه پرتغال در میان گردشگران خارجی به خصوص بازنشسته ها به خاطر آب و هوا و تفریحاتش معروف است. در اینجا تمام سال آفتاب می درخشد، کیلومترها خط ساحلی دریای اطلس وجود دارد و تفریحاتی مانند ۴۲ زمین گلف، شما را عاشق خودش می کند. شرکت Live and Invest Overseas این منطقه را «بهترین گزینه برای سفر مقرون به صرفه بازنشستگی در غرب اروپا» می داند. هزینه زندگی در این منطقه حدودا ۳۰ درصد از دیگر بخش های قاره اروپا ارزان تر است که به همین ترتیب سفر به آن نیز ارزان تر خواهد شد.

از بهترین نقاطی که در این محدوده وجود دارد، فارو (Faro) است که حس متفاوتی خواهد داشت. کافه های کوچک و دنج، میدان های قدیمی، مسیرهای باریک پیاده روی در میان ساختمان های تاریخی آن همگی دوست داشتنی هستند. می توانید در طبیعت اطراف به پرنده نگری مشغول شوید و یا در آب های زیبای این منطقه قایق سواری کنید. البته موزه ها و ساختمان های قرون وسطی ای هم از دیگر ویژگی های فارو است.

فارو (Faro)

سانتا کروس دِ تنریفه، جزایر قناری، اسپانیا | Santa Cruz de Tenerife, Canary Islands

سانتا کروس که آب و هوایی شبیه سن دیگو دارد، مقصد ایده آلی برای تمام طول سال است؛ دلفین ها و نهنگ ها هم همین اعتقاد را دارند چراکه ۲۱ گونه پستاندار در کنار این جزیره زندگی می کنند که این دو در میان شناخته شده ترین آن ها هستند. بازنشستگان و دیگر بازدیدکنندگان عزیز می توانند در اینجا به سراغ کشاورزی هایی از دهه ۱۵۰۰ بروند، در ساحل استراحت کرده و یا از یکی از ۴۳ منطقه حفاظت شده دیدن کنند. شب های سانتا کروس با وجود میلیون ها ستاره ای که از آلودگی هوا و نوری در امان هستند، پذیرایتان خواهند بود.

سانتا کروس

سواحل خلیج میسیسیپی | Mississippi Gulf Coast

براساس یک نظرسنجی که در سال ۲۰۱۶ توسط اداره تحلیل اقتصادی آمریکا منتشر شد، می سی سی پی در بالای فهرست مقاصد آمریکاست که پول شما کمتر از هرجای دیگری خرج خواهد شد. در ساحل طولانی این منطقه آرامش را پیدا کنید، یک دور گلف بازی کرده یا تنها در هتلتان به مناظر خیره کننده نگاه کنید و آبمیوه خنک بنوشید. اگر عاشق طبیعت هستید می توانید به مناطق حفاظت شده ای بروید که پر از حس و حال خوب برایتان خواهد بود.

سواحل خلیج میسیسیپی

والتا، مالتا | Valletta, Malta

از دیگر مقاصد سفرهای بازنشستگی که در سال ۲۰۱۸ به پایتخت فرهنگی اروپایی شناخته شد، مالتا است که تنوع غنی اروپا را به نمایش می گذارد. این مقصد به ثبت جهانی یونسکو رسیده و یکی از ۳ شهری در مالتا است که توسط شوالیه های سنت جان در دهه ۱۵۰۰ ساخته شده است. برج و باروهای قدیمی و قلعه هایی که اصلا شبیه زندگی مدرن نیستند، شما را به عالم رویای گذشته ها می برند که همان هم باعث محبوب شدن این مقصد شده است.

والتا، مالتا

الوزیس، یونان | Elefsina, Greece

الوزیس که در میان تپه ها و دریای مدیترانه واقع شده یکی از مقاصدی در یونان است که اصلا نباید از دست دهید. این شهر تنها ۳۰ دقیقه از غرب آتن فاصله دارد و پر از سایت های باستانی است که علاقمندان به تاریخ را سرگرم خواهد کرد. علاوه بر آن اگر ترجیحتان طبیعت است می توانید در ساحل استراحت کرده و یا در دریاچه ها، جنگل و کوه های اطراف این منطقه خود را مشغول طبیعت گردی کنید.

الوزیس، یونان

پلوودیو، بلغارستان | Plovdiv, Bulgaria

خود را در فرهنگ قدیمی پلوودیو، یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان در بلغارستان غرق کنید. لایه های تاریخی شهر را باز کنید و آن زمان است که خواهید دید که قدمت این شهر به ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد برمی گردد. یک آمفی تئاتر رومی قدیم روی صخره ای با منظره شهر، قرار دارد و خانه های نامتقارنی در اینجا ظاهر می شوند که به نظر می رسد که هم زمان و هم دنیا را تسخیر کرده است.

خیابان های محله کاپانا را از دست ندهید. راه های پرپیچ و خم سنگ فرشی به به «تله» ترجمه شده است. اینجا پر از گالری های هنری، هنر خیابانی و انتخاب های خوبی برای شکم گردی است که می تواند مقصدی عالی باشد تا بازنشستگان به آنجا بروند.

پلوودیو، بلغارستان

هاوانا، کوبا | Havana, Cuba

زمانی که به هاوانا می روید شاید احساس کنید که پا به گذشته گذاشته اید. این شهر که معماری استعماری فرانسوی دارد به قرن ۱۶ و دهه ۱۹۵۰ بر می گردد. فرهنگ این شهر آنقدر جالب است که دوست دارید هرچه بیشتر در آن فرو روید. سالن های نمایش و گالری ها به همراه موزه هایی که این شهر دارد، کاری می کنند تا شما هرگز آن را فراموش نکنید.

هاوانا، کوبا

سبو سیتی، فیلیپین | Cebu City, Philippines

با اینکه مقاصد آسیایی مختلفی در آسیا موجود است اما سبو سیتی چیز دیگری است. این شهر بین کوه و دریا واقع شده و یکی از مقاصد محبوبی است که هم ماجراجویانه است و هم چندان گران نیست. شما می توانید در ساحل این شهر استراحت کرده و از مناظر زیبایی که در اطراف وجود دارد کاملا لذت ببرید. به بنای مذهبی لیه (Leah) بروید که به نظر یک ساختان باستانی رومی است.

سبو سیتی، فیلیپین

سبو سیتی مقصد محبوبی برای سفرهای بازنشستگی است که در آن هم طبیعت و هم فرهنگ نقش خودشان را به درستی بازی می کنند. شما در اینجا کلیسایی از قرن ۱۶، بناهای مذهبی و تنوع فرهنگی را تجربه خواهید کرد.

منبع: gobankingrates

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد