بلیط هواپیما

سفرِی ۱۰ روزه به قزاقستان با پای پیاده

گذری سخت اما لذتبخش از نهمین کشور پهناور جهان; قزاقستان

زمانی که تیم ما پیاده به قزاقستان سفر کرد مطمئن نبودیم که با چه چیز مواجه خواهیم شد. ما می‌دانستیم که این کشور، نهمین کشور پهناور روی زمین است و ایوان مک گرگور و چارلی بورمن در سریال The long Way Around از این کشور با موتورسیکلت گذر کردند و یا در فیلم Borat نمایی از این کشور آسیای میانه ‌ای به تصویر کشیده شده بود.

مطالب مرتبط:
آیا اینجا واقعا قزاقستان است؟!
۴ دلیلی که باید از آلماتی دیدن کنید
i-dont-remember-seeing-anything-like-this-in-borat

سفر ما در این کشور وسیع تنها ۱۰ روز طول کشید، چراکه ما قصد داشتیم از قزاقستان و تاجیکستان در فصل کوهنوردی دیدن کرده و به علاوه در هنگام سفر از بزرگراه حماسی پارمیر (Parmir) از سرما یخ نزنیم. با این وجود که تنها یک هفته و نیم در این کشور بودیم، اوقات بسیار خوشی داشتیم.

در ادامه با نکات اصلی سفرمان به قزاقستان آشنا می ‌شوید

سفر ما با اتوبوس از روسیه شروع شد. سفری شبانه و طولانی به قزاقستان که باعث شد بیشتر از زمان مقرر در ویزای روسی‌ خود، در این کشور بمانیم.

در طی گشتن خیابان ‌های آستانه مبهوت معماری فوق العاده این شهر شده بودیم. از ساختمان ‌های شبیه تخم مرغ گرفته تا بناهای شبیه چادر که گرما را جذب می ‌کردند. در شهر آستانه از بناهای بزرگ گرفته تا مراکز خرید بسیار بزرگ، سازه ‌هایی وجود داشتند که جذاب ‌ترین بناهایی بودند که تا به حال دیده بودیم.

ما همچنین با استفاده از یک سفر ۲۱ ساعته با قطار از پایتخت این کشور به پایتخت پیشین این کشور یعنی شهر آلماتی سفر کردیم.

off-to-find-the-perfect-picnic-spot

غذاهای قزاقستانی که امتحان کردیم شامل خورشت گوشت، کباب شیشلیک، برنج سرخ شده با گوشت، کوفته گوشت بخارپز و سایر غذاهای گوشتی بودند. قزاقستانی‌ها عاشق مرغ و گوشت هستند. در کنار این وعده ‌های پرگوشت انواع سوپ ‌ها و سالادها برای خوردن وجود داشت. ما همچنین با سفری کوتاه به بازار انواع عسل و میوه‌ های خشک شده و آجیل را نیز امتحان کردیم. به علاوه ما توانستیم به تفریحات غربی خودمان از جمله خوردن پیتزا و نوشیدن آب میوه های مختلف در هنگام غروب خورشید، نیز بپردازیم. به علاوه در کنار خیابان می ‌توان انواع تمشک، توت فرنگی و گرمک را برای فروش پیدا کرد.

همچنین ما دوستان زیادی در قزاقستان پیدا کردیم که تمایل داشتند روز خود را با ما گذرانده و در کنار دریاچه بزرگ آلماتی ناهار بخورند.

pizza

به علاوه توانستیم با یک قایق به پیست اسکی رفته و به یک مکان فوق العاده برای پیک نیک پیاده روی کردیم. روزهای زیادی را در قزاقستان مشغول گشت و گذار در پارک ‌ها و خیره شدن به کلیساهای عظیم اورتدوکس شده بودیم. اما مهم تر از همه این بود که واقعا حس آرامش را در این کشور تجربه کردیم، زمان فوق العاده را در این کشور گذرانده و عاشق پیاده روی در خیابان‌های سرسبز آلماتی شدیم. قبل از سفر به این کشور در مورد خوب بودن سفرمان دچار تردید شده بودیم اما با گذراندن این ۱۰ روز در قزاقستان، متوجه شدیم که سخت دچار اشتباه شده بودیم.

inside-the-stunning-zenkov-cathedral
پیاده روی و تماشای چشم اندازهای زیبا در دریاچه آلماتی (بخش اول)
پیاده روی و تماشای چشم اندازهای زیبا در دریاچه آلماتی (بخش اول)
معرفی ۵ دره معروف شهر آلماتی قزاقستان
معرفی ۵ دره معروف شهر آلماتی قزاقستان
معرفی فرودگاه بین المللی آلماتی
معرفی فرودگاه بین المللی آلماتی
پیاده روی و تماشای چشم اندازهای زیبا در دریاچه آلماتی (بخش دوم)
پیاده روی و تماشای چشم اندازهای زیبا در دریاچه آلماتی (بخش دوم)