بلیط هواپیما

۴ دلیلی که باید از آلماتی دیدن کنید

چرا تور آلماتی را انتخاب کنیم؟

کشور وسیع قزاقستان از دریای خزر تا چین کشیده شده است و یکی از متنوع ترین فرهنگ های آسیا را دارد که در آن قومیت های قزاق و روس شانه به شانه ی ازبک ها، اوکراینی ها، تاتارها، ژرمن ها و قومیت های دیگر زندگی می کنند.

آلماتی بزرگترین شهر قزاقستان و پایتخت فرهنگی و مالی و روح این کشور این کشور به شمار می رود. اگر دوست دارید با این کشور بیشتر آشنا شوید و دلایل بیشتری برای سفر به آلماتی می خواهید، با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
۲۴ ساعت در آلماتی
پرسه زدن در آلماتی

almaty beauty

۱-طعم زندگی را در جاده ی ابریشم بچشید

بدون شک یکی از بهترین راه های معرفی و شناخت هر کشوری بازدید از بازارهای قدیمی آن است در مورد قزاقستان چند قومیتی هم، بازار سبز آن است که در آن معامله گرهایی از سراسر آسیای مرکزی و کره برای فروختن کالاهایشان جمع می شوند.

این بازار پر است از مردمی که برای زندگی خود تلاش می کنند و نزدیک شدن به این مردم یکی از بهترین راه های شناخت فرهنگ آلماتی است. در این بازار محصولات تازه مانند میوه های تازه فروخته می شود. اصلی ترین محصول آلماتی سیب های سرخ و درخشان است و جالب است بدانید که خود کلمه ی آلماتی به معنای “پدر سیب” است.

۲-مردمی که مهمان نوازی در وجودشان است

به هر جای آلماتی که بروید، مردم مهمان نواز و کمک دهنده ی آن را نمی توانید فراموش کنید. مردم آلماتی اگر ببینند که توریست و یا فرد بیگانه ای در شهرشان هستید حتی منتظر سوال نمی مانند و خودشان از شما می پرسند که آیا نیاز به کمک دارید یا نه و این یکی از ویژگی های منحصر بفرد آنهاست که برای ما ایرانی ها هم مهم است. به هر رستوران، کافی شاپ یا مغازه ای که بروید مردم بسیار مهمان نواز هستند و باعث می شوند که اصلا احساس تنهایی یا غریبی نکنید.

urban coffee almaty

۳-فرهنگ کافه نشینی در آلماتی

این مورد یکی از جذابترین مواردی است که در آلماتی با آن روبرو می شوید. این شهر فرهنگ کافه نشینی منحصر بفردی دارد. در آلماتی کافه ها تنها محلی برای صرف دسر یا وعده های غذا نیستند، مردم آلماتی طبق فرهنگ قدیمی شان در کافه ها جمع می شوند و با هم درباره ی مسائل مختلف صحبت می کنند. در مورد اقتصادی بودن کافه ها هم که بحثی نیست! کافه Nedelka، کافه Urban، کافه United و بالاخره کافه Traveler’s از بهترین کافه های آلماتی هستند که پیشنهاد می شود در سفر به قزاقستان اصلا از دستشان ندهید. تمام این کافه ها وای فای پر سرعت هم دارند که یکی از دلایل تجمع فریلنسرها در این کافه ها هم همین است!

۴-توریسم غذایی در آلماتی از دلایل محبوبیت این شهر

بد نیست بدانید توریسم انواع مختلفی دارد مانند توریسم فرهنگی، توریسم طبیعت گردی، توریسم کاری و… توریسم غذایی هم یکی دیگر از انواع توریسم است. بسیاری از افراد توریسم غذایی (Food tourism) هستند یعنی به مناطق مختلف سفر می کنند تا با نوع غذا و فرهنگ غذایی آن منطقه آشنا شوند شاید برای ما ایرانی ها کمی عجیب باشد! اما توریسم غذایی یکی از پر طرفدارترین انوع توریسم افراد خوش ذوق در سرتاسر دنیا است. اگر دلیل اصلی تان برای سفر به آلماتی، توریسم غذایی نباشد اما می تواند یکی از دلایلتان باشد. این کشور فرهنگ غذایی متنوعی دارد از انواع غذاهای خوشمزه ی قزاقی گیاهی گرفته تا گوشتی. هر چند غذاهای گوشتی آلماتی انتخاب خوشمزه تر و هوشمندانه تری هستند! اگر برای صرف غذا به رستوران رفتید، حتما شیشلیک قزاقی را امتحان کنید. در مورد قیمت غذا در رستوران ها هم که دیگر جای بحثی نیست چون آنقدر همه چیز اقتصادی و مناسب است که لازم نیست نگران بودجه تان باشید.

۲۴ ساعت در آلماتی
۲۴ ساعت در آلماتی
نکاتی که برای سفر به قزاقستان باید بدانید!
نکاتی که برای سفر به قزاقستان باید بدانید!
معرفی فرودگاه بین المللی آلماتی
معرفی فرودگاه بین المللی آلماتی
کلیسا جامع زنکوف در آلماتی
کلیسا جامع زنکوف در آلماتی