سفر به دنیای جین آستین در انگلستان

رد پای جین آستین در انگلستان

چه کسی پیدا می شود که غرور و تعصب یا عقل و احساس را نخوانده و یا نشنیده باشد. دو عنوان از بهترین کتاب های جین آستین که الهام بخش نسل های مختلفی بوده است که آن ها را خوانده یا دیده اند. همه ی ما به نحوی با داستان هایش خاطره داریم. این نویسنده ی بزرگ، الهام بخش بسیاری از نویسندگان بعد از خودش و خواننده هایی بود که باعث شد، دیدگاهشان به دوست داشتن و احساسات آدمی دگرگون بشود. زنی که با وجود سختی های فراوان دوران خودش و محدودیت هایش به عنوان یک زن در عرصه ی نویسندگی، توانست تا این اندازه شهرت پیدا کند.در این مطلب قصد داریم رد پای جین آستین را در نقاط مختلف انگلستان دنبال کنیم. با الی گشت همراه باشید.

پرتره جین آستین

جین آستین و همپشایر

مطالب مرتبط
به این ۷ دلیل هم که شده به انگلستان بروید!
۶ جاذبه معروف انگلستان+ تصاویر

جین در دهکده استیونتون (Steventon) همپشایر در انگلستان متولد شد. او بیشتر آثارش را در همپشایر نوشت و اولین رمانش، عقل واحساس، را در همین دهکده به پایان رساند. با این اوصاف، خیلی هم دور از ذهن نیست که مراسم یادبود اصلی او هر سال در این منطقه برگزار می شود. سال ۲۰۱۷، ۲۰۰ امین سالگرد مرگ جین آستین در همپشایر برگزار شد.

می توانید سفرتان به این نقطه را با رفتن به «خانه موزه ی جین آستین» ، جایی که در گذشته در آن زندگی می کرد، شروع کنید. همچنین می توانید به خانه و کتابخانه ی چاتون (Chawton) در دهکده ی چاتون سر بزنید که در آن، نمایشگاه های مختلف، جلسات بحث و گفتگو، فعالیت ها و مراسم متعددی در طول سال برگزار می شود.

خانه ی جین آستین

در این میان، کلیسای وینچستر (Winchester) در شهرک بیسینگ استوک (Basingstoke)، هر ماه تورهایی با عنوان «تور و چایی» برگزار می کند که هدف از آن ها آشنایی بیشتر با زندگی و آثار جین آستین است.

تور جین آستین

لوکیشن های فیلم غرور و تعصب

اگر سریال غرور و تعصب را دیده باشید، احتمالا صحنه ای که در آن آقای دارسی از لیز خواستگاری کرد را به خاطر دارید. عمارت آپولو (Apollo) در کنار دریاچه ی ترنکیل (tranquil ) در فیلم غرور و تعصب، همان لوکیشنی است که در آن خواستگاری آقای دارسی از لیز بی نتیجه ماند. دهکده ی زیبای لاکوک (Lacock) که تاریخچه ی آن به قرن ۱۳ ام بر می گردد، به نام دهکده ی مریتون در این فیلم دیده شد.

عمارت غرور و تعصب

در همین لوکیشن بود که لیدیا و کیتی (خواهران بنت)، به خرید کلاه های مد روز می امدند، با عمه فیلیپس شان غیبت می کردند و امیدوار بودند که توجه افسران (خصوصا آقای ویکهام) را به خودشان جلب کنند. همچنین، دادگاه لوکینگتون (Luckington) که در این سریال استفاده شده بود، تورهایی برای آشنایی با این خانه و لوکیشن های فیلمبرداری برگزار می کند.

دادگاه غرور و تعصب

اقامتگاه کنار دریا در لایم ریجز (Lyme Regis)

علاقه ی جین به این اقامتگاه در نامه های او به خواهرش کاساندرا مشخص بود. او در این نامه ها از قدم زدن در پیاده روی نزدیک به دریا می گفت. همچنین، او برای آخرین رمانش از این شهر ساحلی دورست (Dorset) الهام گرفت. برای دیدن این منطقه، تورهایی با عنوان «لایم و ادبیات» برگزار می شود که شامل قدم زدن در منطقه ی لایم و سواحل طبیعی می شود که رد پای نویسندگان بزرگی که در این مکان زندگی کرده یا آن را ستوده اند را دنبال می کند.

ساحل لایم

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code