سفری فراموش نشدنی به سرزمین ماجراجویی، بلغارستان

بلغارستان با دارا بودن چندین رشته کوه، سواحل باشکوه، شهرهای تاریخی فراوان و شبکه ای از روستاهای سنتی ای که از قرن نوزدهم بر جای مانده اند، یک کشور دیدنی با تعداد زیادی جاذبه ی گردشگری است. بالاتر از همه ی اینها اینکه اینجا سرزمین ماجراجویی هاست، افراد کمی در این کشور به زبان خارجی صحبت می کنند اما هر کدام به نحوی مصمم هستند که به در صورت نیاز به شما کمک کنند. در ادامه با الی گشت همراه باشید و اطلاعات بیشتری درباره این کشور بدست آورید:

مطالب مرتبط:
دیدار از ششمین شهر قدیمی جهان در بلغارستان
شکم گردی در رستوران های بلغارستان

بلغارستان

چه زمانی به بلغارستان برویم؟

بلغارستان آب و هوایی قاره ای با تابستان های گرم و خشک طولانی و زمستان های کمی سرد دارد. بنابریاین قبل از اینکه بخواهید به آنجا سفر کنید، عاقلانه است که بهترین زمان رفتن را بدانید. ماه های جولای و آگوست در شهرهای بزرگ بسیار گرم است و ساحل دریای سیاه هم مملو از جمعیت و شلوغی است. پس اگر می خواهید به این کشور سفر کنید، این دو ماه را کنار بگذارید.

کجا برویم؟

تصویر ذهنی ای که بلغارستان در سال های اخیر از خود نشان داده نسبت به چند سال قبل بسیار فرق کرده و این را مدیون مدرنیزه شدن و در نتیجه خواست بیشتر توریست ها برای سفر به این کشور است.
۱- سواحل دریای سیاه
یکی از بهترین ویژگی های سواحل دریای سیاه در بلغارستان این است که می توان خط ساحلی اروپا را به راحتی دید. سواحل دریایی سیاه در این کشور، شن هایی به رنگ طلایی و سیاه دارد.هر گوشه ای از این ساحل ها، با گوشه ی دیگر متفاوت است. در بعضی جاهای ساحل، هتل های شیک زیادی به چشم می خورد و در جای دیگر، افراد بومی ای را می توان یدد که به ماهییگری مشغولند.
یکی از بهترین کارهایی که در رابطه با حداکثر لذت بردن از سواحل می توان انجام داد این است که از هتلهایی که در ساحل دریا هستند، سوییتی را اجاره کرد تا بتوان از دریا و تفریحات دریایی و آقتاب گیری بیشترین استفاده را برد.
۲- صومعه ریلا
صومعه ی ریلا در شهر صوفیا و بر بالای کوهی بلند قرار گرفته است. گردانندگان و نگهداران این صومعه افرادی هستند که از ارتدوکس پیروی می کنند. ریلا یکی از قدیمی ترین مکان های بلغارستان هم هست که طبق گفته ها، تاریخ ساخت آن به سال ۱۸۰۰ میلادی می رسد. اگر بخواهید از صوفیا به آن بروید باید مسیری ۲ ساعته را با اتومبیل طی کنید.
از نمای بیرون، این صومعه شبیه کلیسا است. وقتی وارد آن می شویم، با مکانی با سقف بلند که با کاشی های بسیار زیبایی تزیین شده است روبرو می شویم.
به این صومعه لقب اورشلیم بلغارستان را داده اند.

شهر پلودیو
۳- شهر پلودیو Plovdiv
اگر چه پلودیو نسبت به شهر صوفیا کوچکتر است اما شهر بسیار کهنی است که قدمت آن به ۶۰۰۰ سال پیش بر می گردد و همین ویژگی باعث شده تا از شهر صوفیا هم برتر باشد.
ساختمان های این شهر دارای معماری بسیار زیبایی هستند و از دوران رنسانس الهام گرفته اند و حس و حال قدیمی و آرامش بخشی را القا می کنند. قدم زدن در خیابان ها و کوچه های این شهر علاوه بر اینکه شما را به حال و هوای قدیم می برد، به دلیل شیبی که دارد، ورزش خوبی هم هست!

قلعه بلوگرادچیک
۴- قلعه بلوگرادچیک Belogradchik
این قلعه ۷ سال پیش نامزد قرار گیری در فهرست جهانی عجایب هفتگانه شد و یکی از دلایل آن اشکال عجیب و منحصر بفردی است که با بیشترین جزییات و بسیار دقیق در میان صخره ها حک شده است. پیشنهاد می کنیم اگر مسافر بلغارستان هستید این قلعه ی زیبا را از دست ندهید.

منبع: roughguides.com

معرفی بهترین موزه های بلغارستان
چگونه می توان زمینی به بلغارستان سفر کرد؟
گشتی در جاذبه های فرهنگی بلغارستان فقط چند دقیقه!
شهر وارنا را با همه ی زیبایی هایش بشناسید (قسمت دوم)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code