alexaa

اسرار فاش شده از میدان تایمز نیویورک

چهارراه دنیا چطور تا این حد معروف شد؟

میدان تایمز در کشور آمریکا و در شهر نیویورک حالا به سمبلی از این کشور تبدیل شده است. در پس این میدان معروف که هر روز میلیون ها نفر از آن عبور می کنند، رازهایی نهفته است که از آن بی خبرید. با الی گشت همراه باشید و با این رازها آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
آمریکا از مسافران و گردشگران درخواست عجیبی دارد!
آمریکا را با دیدنی های جذابش بشناسید

میدان شلوغ تایمز

ماشین های رنگارنگ و مختلفی که بوق می زنند، کودکانی که لباس شخصیت های کارتونی را پوشیده اند، مردمی که دوربین به دست در گوشه ای ایستاده اند تا عکس های خاص بگیرند، اینها فقط بخش کوچکی از این میدان شلوغ هستند. میدان تایمز پر است از تابلوهای تبلیغاتی غول پیکر، بیلبوردهایی با تصاویر متحرک و تصاویر افراد سرشناس و هنر پیشه ها… چراغ های نئونی رنگارنگ سرتاسر میدان را پوشانده اند در میان این همه شلوغی، این میدان به محبوبترین مرکز گردشگری نیویورک تبدیل شده است. جایی که اگر توریستی به نیویورک برود و از این میدان دیدن نکند در واقع انگار اصلا نیویورک نرفته است. میدان در محله ی بسیار مشهور منهتن قرار گرفته که یکی از مناطق اصلی شهر برای خرید و رفت و آمد است و چند وقتی است به یکی از پر طرفدارترین مکان های دیدنی دنیا در اینستاگرام تبدیل شده و آوازه ی آن در شبکه های اجتماعی هم پیچیده است.

میدانی که بیرون از کره ی زمین هم دیده می شود

میدان تایمز جایی است که به معنای واقعی آلودگی نوری دارد. تابحال فکر می کردید فقط آلودگی هوا و آلودگی صوتی وجود دارد؟ وقتش رسیده با چیزی به نام آلودگی نوری آشنا شوید. این میدان به قدری نورانی و رنگارنگ است که تا از نزدیک نبینید نمی توانید تصورش را کنید و به همین دلیل هم می گویند که در آن آلودگی نوری وجود دارد. جالب است بدانید این میدان به قدری نورانی است که کسانی که خارج از جو زمین باشند می توانند به راحتی میدان تایمز را تشخیص دهند.

گوشه ای از میدان که کمی خالی است اما از همه ی بخش های آن مهمتر است

در گوشه ی کمتر پر رفت و آمد و خلوت تر این میدان، ساختمانی وجود دارد که موقع شروع سال نو میلادی از آن توپ پرتاپ می شود. همه فکر می کنند کاربرد این ساختمان فقط همین است اما شاید کمتر کسی بداند که این ساختمان در واقع ستاد نشریه نیویورک تایمز در سال های قبل بوده است. طبقات این ساختمان خالی از سکنه و متروکه است اما بر روی آن بیلبوردهایی نصب است که هر سال پیش از ۲۵ میلیون دلار درآمدزایی از آن حاصل می شود.

میدان تایمز اصلا میدان نیست

همه ی ما تایمز را به عنوان میدان می شناسیم و حتی بسیاری از آمریکایی ها به آن میدان تایمز می گویند. اما افرادی که کمی بیشتر دقت و توجه دارند تا حالا فهمیده اند که تایمز یک میدان نیست چرا که ۳ گوشه دارد و در یک گوشه ی آن تئاتر مشهور Broadway ، ضلع چهارم مربع را قطع کرده است.

ارزیابی مجله ی معروف رولینگ استون از تایمز

شاید باورتان نشود اما میدانی که حالا تبدیل به یکی از سرشناس ترین مکان های روی زمین شده است، زمانی نا امن ترین محله ی کل آمریکا بوده است. در واقع مجله ی رولینگ استون در سال ۱۹۸۱، خیابان ۴۲ را که با این میدان تقاطع دارد، نا امن ترین منطقه در تمام آمریکا خواند.

منبع: travelandleisure.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد