alexaa

سفری متفاوت به کره جنوبی

در کره جنوبی چه کاری انجام دهیم و کجا برویم؟

 کره جنوبی این روزها توجه ویژه ای به صنعت گردشگری دارد و دیدنی های این کشور آنقدر زیاد است که شما قادر نخواهید بود طی مدت زمانی کوتاه از همه دیدنی هایش بازدید کنید، اما در این یادداشت به طور اجمالی به برخی از بهترین نقاط کره جنوبی و بهترین کارهایی که می توان در آن انجام داد، اشاره می کنیم. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
تجربه های عجیب در کره جنوبی
seoraksan national park south korea

در پارک ملی (Seoraksan) گشت بزنید:

از شلوغی های شهر فرار کرده و به پارک ملی (Seoraksan) و تماشای دیدنی های طبیعی و منحصر به فرد آن بروید. قله های نوک تیز، رودهای کریستالی و شفاف در کنار تنوع گونه های گیاهی و جانوری همه و همه در این محل وجود دارند.  در این پارک همچنین چشمه های آبگرم، بناهای باستانی و قلل مرتفع در برابر دیدگان شما قرار گرفته و بهترین زمان سال برای بازدید از این محل، فصل پائیز است که به دلیل رنگارنگ شدن محیط و برگ های ریخته شده روی زمین؛ منظره ای شگفت انگیز در این محل ترسیم می شود. پیاده روی و کوهنوردی را می توان اصلی ترین فعالیت های امکان پذیر در این پارک دانست. شما به راحتی می توانید با همراه بردن وسایل مورد نیاز خود برای پیک نیک، یک روز تمام را در این محل سپری گنید، البته در این پارک رستوران های متعددی نیز وجود دارند که برخی از آن ها دقیقا در مسیر اصلی پیاده روی قرار دارند. در این پارک همچنین یک محوطه مخصوص چادر و برپایی کمپ وجود دارد که در فاصله نیم ساعت پیاده روی با دروازه اصلی این محل است. این محل در فصل های شلوغ سال، کاملا پر می شود. توصیه می شود در سفر به این محل، دست کم یک یا دو روز باقی بمانید تا فرصت تماشای همه دیدنی های آن را داشته باشید.

lotte world

در پارک تفریحات (Lotte World) وقت گذرانی کنید:

این پارک بزرگ تفریحات در کره جنوبی، بزرگ ترین پارک شهر بازی سرپوشیده جهان محسوب شده و یک پارک فضای آزاد ، یک مرکز خرید بزرگ، یک هتل لوکس، میدان یخ و یک سالن سینما و تئاتر نیز در کنار آن قرار دارد. این پارک در تمام طول سال مشغول فعالیت بوده و بهترین گزینه برای سرگرمی های داخل سالن محسوب می شود. در این پارک انواع وسایل بازی های مختلف و هیجان انگیز مانند (Gyro Drop) و (Gyro Swing) وجود دارد که شما با سوار شدن به آن ها احساسی بی نظیر خواهید داشت. در این پارک یک ترن بالای جنگل، یک ترن هوایی و بسیاری از دیگر تجهیزات مدرن شهربازی وجود دارد. در پارک مجیک آیلند به معنی جزیره جادو (Magic Island) در مجاورت این محل نیز انواع تفریحات هیجان انگیز و وسایل بازی گروهی وجود دارد که از آن جمله می توان به (dazzling Magic Castle) اشاره کرد.

university district of hongdae

بازدید از منطقه دانشگاهی هونگ دائی (university district of Hongdae)

برای تجربه ماهیت زندگی شبانه شهر سئول بهترین گزینه، رفتن به محله هونگ دائی است. این محله به دلیل موسیقی شهرت داشته و بسیاری از گروه های موسیقی مشهور کره جنوبی از این محله کار خود را آغاز کرده اند. در آخرین جمعه هر ماه، یازده رستوران این محل با همکاری یکدیگر، برنامه ویژه ای به نام روز کلوپ اجرا می کنند. در این روز شما با یک بلیط می توانید به تمامی این رستوران ها رفته و در تفریحات آن ها شرکت کنید. در این محله برخی کافه ها و رستوران ها دارای تم زامبی ها بوده و کارکنان و خدمه و برخی از مشتریان، خود را به شکل مردگان متحرک گریم می کنند.

demilitarized zone

 از منطقه نظامی (Demilitarized Zone) دیدن کنید

منطقه نظامی که به اختصار (DMZ) نامیده می شود، شامل یک کمربند ۲۵۰ کیلومتری است که در سرتاسر عرض شبه جزیره کرده امتداد یافته و این محل را به دو نیم تقسیم می کند. این منطقه از سال ۱۹۵۳ و بس از اعلام آتش بس در جنگ کره ایجاد شده است. این منطقه در هر دو طرف مرز و در خاک کره شمالی و جنوبی وجود داشته و یکی از ترسناک ترین مناطق جهان محسوب می شود. در این منطقه انواع تله های ویژه تانک، حصارهای الکتریکی، میدان های مین و نیروهای نظامی آماده نبرد وجود دارند. در تورهای منطقه نظامی شما تا نزدیکی مرزهای کره شمالی رفته و سربازان ارتش این کشور را از راه دور خواهید دید. در این محل یک ساختمان امنیتی نیز وجود دارد که نیمی از آن در خاک کره جنوبی بوده و نیم دیگرش در خاک کره شمالی است. این تور در قالب تورهای نیم روزه و یک روزه ارائه شده و در آن شما باید قوانین را به طور جدی رعایت کنید. در این تور همچنین شما می توانید برخی از تونل های زیر زمینی که روزگاری فوق سری بوده و امروزه لو رفته اند را مشاهده کنید. سفر شما به کره جنوبی بدون دیدن منطقه نظامی ، کامل نخواهد بود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد