سفر یک هفته ای به هفت کشور اروپا

چگونه در هفت روز هفت کشور اروپایی را بگردیم

اگر قاره ای وجود داشت که در آن چندین کشور کوچک آنچنان به هم چسبیده بودند که به راحتی می شد در بین آن ها سفر کرد و در مدت یک هفته هفت کشور را دید خیلی خوب می شد. نه؟ خبر خوب این است که اروپا یک همچین قاره ای ست! می خواهیم بلیط قطار بگیریم و به شما بگوییم که چگونه می شود فقط در مدت هفت روز به آرزو های جهانگردی خود برسید و معروف ترین و زیباترین کشورهای اروپا را ببینید، با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
۵ نکته ای که آرزو داشتم قبل از سفر به اروپا بدانم
جاذبه هایی در اروپا که حتما باید ببینید

روز اول – لندن، انگلیس

سفر خود را از لندن شروع کنید، پایتخت چند فرهنگه انگلیس همه چیز دارد در این شهر هم می توانید جاهای قدیمی مثل وست مینستر و پل لندن را ببینید و هم در جاهای مدرن شلوغ شهری مثل ناحیه هکنی و کمدن گشت و گذار کنید. خوب در شهر گردش کنید، شب را در یک مسافرخانه بمانید و صبح زود به ایستگاه قطار بروید تا سفر بعدی خود را آغاز کنید.

لندن

روز دوم – پاریس، فرانسه

یورو استار یک قطار پر سرعت است که از یک تونل ریلی از لندن به پاریس می رود، اگر در لندن سوار آن شوید شما را در ایستگاه «گار دی نور» مرکز پاریس پیاده می کند و ناگهان خود را در رمانتیک ترین شهر جهان می بینید، در این شهر بگویید«بنجور» «مرسی»، اگر تلاش کنید تا فرانسوی حرف بزنید فرانسوی ها عاشق شما می شوند. در پاریس هیچ محدودیتی برای گذراندن روز وجود ندارد، هیچ محدودیتی هم برای مسافرخانه ها نیست هر جایی که دوست دارید شب را بگذرانید.

روز سوم – بروکسل، بلژیک

پایتخت اتحادیه اروپا، بروکسل، شهری تاریخی، سرگرم کننده و دوست داشتنی است، در این شهر به مسیر دیوار کمیک بروید و از تماشای نقاشی های دیواری لذت ببرید، دیدن این نقاشی ها یکی از سرگرم کننده ترین تفریحات این شهر است، حتما قبل از اینکه شب به مسافرخانه بروید شکلات های خوشمزه اینجا را هم امتحان کنید.

بروکسل

روز چهارم – آمستردام، هلند

روز چهارم به شهر آمستردام بروید اگر فصل سفر شما در فصل بهار باشد  این شهر با لاله های زیبایش به استقبال شما می آید. آمستردام شهر کانال های آب، دوچرخه و پیاده روهای شلوغ است و مردم این شهر خیلی خوب انگلیسی حرف می زنند، در این شهر مراقب دوچرخه سوارها باشید، از خانه آن فرانک دیدن کنید، در کنار کانال های آب قدم بزنید، به کافه بروید و شب را در مسافرخانه بگذرانید.

روز پنجم – برلین، آلمان

وقتی در ایستگاه مرکزی برلین از قطار پیاده می شوید ساختمان رایشتاگ (ساختمان پارلمان آلمان) دقیقا در جلوی شما قرار دارد، شهر را بگردید، به صدای موسیقی های مختلفی که در شهر نواخته می شود گوش دهید، دیوار برلین را ببینید، سوسیس های خوشمزه اینجا را بخورید و مثل چند شب گذشته شب را در مسافرخانه بگذرانید.

روز ششم – پراگ، جمهوری چک

قطار شما را در شهر پراگ پیاده می کند یک راست به مسافرخانه بروید و کفش های پیاده روی خود را بپوشید و به دیدن ساعت نجومی پراگ بروید، قلعه پراگ را ببینید و از تماشای معماری زیبای آن لذت ببرید، برای ناهار یک بشقاب پر از دامپلینگ بخورید، در هنگام عصر به تئاتر نور سیاه سفید بروید، بعد از آن به مسافرخانه برگردید کمی با افراد آنجا صحبت کنید و بخوابید تا فردا.

پراگ

روز هفتم – وین، اتریش

وین شما را شیفته خودش می کند سوار بر تراموا شوید و به کلیساها و اپرا بروید، پارک تفریحی پراتر یک چرخ و فلک بزرگ دارد که می توانید از آن بالا چشم انداز زیبایی از وین داشته باشید. وین در مرکز اروپا قرار دارید به همین دلیل به راحتی می توانید از اینجا به خانه برگردید.

منبع: hostelworld.com

راهنمای سفر به اروپای شرقی
راهنمای سفر به اروپای شرقی
۱۰ مقصد ماجراجویانه در اروپا
۱۰ مقصد ماجراجویانه در اروپا
واقعیت هایی درباره اروپا که خیلی ها نمی دانند
واقعیت هایی درباره اروپا که خیلی ها نمی دانند
سفر به «لاپلند» فنلاند، سرزمین جادویی بابانوئل!
سفر به «لاپلند» فنلاند، سرزمین جادویی بابانوئل!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code