سفری ۳ روزه به سنگاپور

خاطرات جالب سفر سنگاپور

سنگاپور به دلیل دارا بودن هتل هایی بسیار عالی، غذاهایی لذیذ و ساختمان های مدرن خود شهرت دارد. در ادامه با خاطرات جذاب و شنیدنی از این سفر با الی گشت همراه شوید.

مطالب مرتبط:
دیدنی های سنگاپور
سنگاپورگردی در ۲۴ ساعت
singaporecity

ما در حین سفر خود به جنوب شرق آسیا و مناطق شبه قاره هند در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ از این جزیره و کشور باریک دیدن کردیم. با توجه به کوچک بودن سنگاپور، ما سه شب را برای گشت و گذار و کشف دیدنی های آن اختصاص داده و چون در آن سال ها از نظر مالی در مضیقه بودیم، در هتل های ۵ ستاره اقامت نکرده و به یک میهمان خانه در مرکز شهر و جایی که بسیاری از جاذبه های شهر در آن وجود دارد، رفتیم.

سنگاپور دارای ملتی چند فرهنگی است و اختلاط فرهنگ ها، زبان و سبک های غذایی در این کشور واقعا شگفت انگیز است. مهم ترین گروه های نژادی این کشور عبارتند از: چینی ها، هندی ها، مالایی ها و اروپایی ها. زبان رسمی سنگاپور انگلیسی است اما زبان های مالایی، منداری (Mandarin)  و تامیلی نیز در این کشور استفاده می شود. در این کشور همچنین یک زبان ابداعی به نام سینگیلیش (Singlish) نیز وجود دارد که ماحصل مخلوط شدن زبان مالایی و انگلیسی است. مردم سنگاپور در انتهای هر جمله خود از واژه lah استفاده می کنند که این موضوع فهم حرف های آن ها را در ابتدا کمی دشوار می کند.

سنگاپور، اگرچه کشوری کوچک محسوب می شود اما مجموعه ای فشرده از دیدنی ها و کارهای قابل اجرا در آن وجود دارد. چون ما قرار بود تنها چند روز در این کشور بمانیم، به محض ورود به این کشور، وارد خیابان ها شده و از فضای آن استفاده کردیم. در کوچه های رنگارنگ و زیبای محله هندی ها پرسه زده و از بوی ادویه و چوب صندل و بخور و عودهای سنتی، شلوغی و ازدحام دست فروش های خیابانی و حلقه های گل یاسمین رنگارنگ  لذت بردیم. اگر چه می توانستیم در این محله برای مدت بیشتری بمانیم، اما ترجیح دادیم به محله چینی ها هم سری زده و از آن نیز دیدن کنیم.

۶۵ درصد از جمعیت سنگاپور را چینی ها تشکیل می دهند. به همین دلیل سر زندگی و شلوغی محله چینی ها چندان دور از ذهن نیست. پس از تجربه یک سال زندگی در چین، ما می دانستیم چگونه می توان بهترین زمان را در طی سال نوی چینی گذراند. اما در سایر روزهای سال نیز گشت و گذار در خیابان های زیبا و دیدنی این محله و دیدن معماری خاص و چشیدن غذاهای خوش مزه، می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد.

پس از روز نخست اقامت در سنگاپور، ما صدای موتور ماشین های مسابقه را شنیدیم که در یک پیست مدور با سرعت در حال حرکت بودند. این صدا در منطقه مجاور و ساختمان های بلند می پیچید . تصمیم گرفتیم صدا را دنبال کرده و ببینیم منشا آن از کجاست؟ کاملا تصادفی و بدون اینکه بدانیم در فصل برگزاری مسابقات فورمول یک به سنگاپور سفر کرده بودیم و این موضوع برایمان قابل باور نبود. این مسابقات واقعا جذاب است زیرا بخشی از آن به صورت رقابت خیابانی و در شب انجام می شود. ما صندلی رزرو نکرده بودیم اما توانستیم از پشت نرده ها و به طور ایستاده بخشی از مسابقه را تماشا کرده و عکس و فیلم بگیریم. خیابان ها سرشار از زندگی بوده و هیجان زیادی در هوا مرتعش بود. البته دولت سنگاپور، امنیت برایش حرف اول را در این مسابقات می زند، پیش بینی می کند که با برگزاری این مسابقات در این کشور و جذب توریست، سود و بازدهی آن به ارقام بالایی دست پیدا کند. روز بعد نیز به اندازه روزهای پیشین، هیجان انگیز سپری شد. ما به یکی از دیدنی ترین جاذبه های سنگاپور، یعنی جزیره سنتوزا (Sentosa) که به عنوان تفریح گاه آسیایی نیز شهرت دارد سفر کردیم. این جزیره که لقب زمین بازی محبوب آسیا را نیز به خود اختصاص داده است با فاصله ای ۱۵ دقیقه ای از شهر، هر ساله حدود ۵ میلیون بازدید کننده دارد. سنتوزا که از مساحتی ۵ هکتاری تشکیل شده، مرکز جاذبه های گردشگری فراوانی از قبیل ساحل زیبای استوایی به طول ۲ کیلو متر، دو زمین بازی گلف، دو هتل ۵  ستاره و استراح تگاههای زیبا، پارگ یونیورسال سنگاپور،  شهربازی بسیار بزرگ و مهیج و دیگر امکانات تفریحی است. اما ما ترجیح دادیم روی ماسه های سفید دراز کشیده و استراحت کنیم. سوار قایق های مسافری شده و لژ سواری کنیم. در ادامه سوار تله کابین شده و از مناظر زیبایی که تا رسیدن به راس قله در برابرمان بود، نهایت استفاده را بردیم. ما هیچ گاه تجربه سوار شدن به gravity assisted go-kart یا لژ را نداشتیم اما این کار را باید پیش از ترک کردن سنگاپور تجربه می کردیم. ما سوار لژ شده و با شمارش یک تا سه مسابقه سرعت در مسیر یک و نیم کیلومتری تا پائین تپه را آغاز کردیم. در طول مسیر از یکدیگر سبقت گرفته، به طرفین پیچ و تاب خورده و در پایان من برنده شدم! نیک، همسرم فکر می کرد که چون گوشی تلفن من را همراه خود داشت، شکست خورده اما واقعا من سریع تر بودم.

singaporeattractions

روز زیبای ما در جزیره سنتوسا پایان یافته همینطور زمان اقامت مان در سنگاپور. ما از سه روز اقامت مان در این کشور لذت بسیاری برده بودیم اما دیگر زمان بازگشت فرا رسیده بود. توصیه می کنیم با بودجه زیادتری به این کشور سفر کرده و از همه تفریحات و دیدنی های آن لذت ببرید. برخی از بهترین هتل های جهان در این کشور قرار داشته و زندگی شبانه، پارک های حیات وحش متعدد، باغ وحش بزرگ و زیبا و باغ های سنگاپور  در کنار سبک غذایی خاص و خوب این کشور هر کدام بخشی از تنوع جالب آن را تشکیل می دهند که به طور حتم با پول بیشتری که همراه خود ببرید، می توانید از تفریحات، امکانات و تسهیلات بیشتری در این کشور زیبا برخوردار شوید.

تمامی موارد ذکر شده در کنار تجربه خوردن دامپلینگ های بخار پز (نوعی غذای چینی – مترجم ) در خیابان های شهر تا صرف غذا در هتل ها و رستوران های ۵ ستاره از این کشور کوچک و جهان اول در جنوب شرق آسیا یک مقصد ایده آل گردشگری که هر کسی باید به آن سفر کند ارائه می دهد که با هر بودجه و سطح مالی می توانید از آن بهره ببرید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code