بلیط هواپیما

این توصیه ها را قبل از سفر به اروپا جدی بگیرید

سفر به اروپا

اگر قصد سفر به اروپا دارید و تا حالا هم به آن جا نرفته اید به احتمال خیلی زیاد سفر اولتان با اشتباهات زیادی همراه خواهد بود. بنابراین الی گشت برای شما فهرستی از نکات سفر به اروپا را آماده کرده است که دانستن و رعایت آن ها به شما کمک می کند تا بتوانید سفر بهتری داشته باشید. بیشتر این نکات حاصل تجربه های جهانگردان و توریست های حرفه ای است.

به رستوران هایی که عکس منو دارند نروید

ممکن است با خوتان فکر کنید که از این بهتر نمی شود که منوی غذایی در جلویتان باشد که عکس داشته باشد و رستوران هایی که چنین منویی دارند بیشتر در مناطق توریستی شهرها هستند. کمی تجربه لازم است تا متوجه شوید که رستوران هایی که این چنینی اند کیفیت غذایی پایین و قیمتی ۲ برابر قیمت واقعی غذا را دارند پس بهترین کار این است که اصلا طرف رستوران هایی که در مناطق توریستی قرار دارند نروید.

سفر به اروپا

صف ها را نادیده بگیرید

مطالب مرتبط:
هیچ وقت این کارها را در دانمارک انجام ندهید
۴ روش هوشمندانه برای قایم کردن وسایل با ارزش در سفر

اگر از ایستادن در صف های طولانی جاذبه ها متنفرید و از بودن در صف خسته می شوید پیشنهاد می کنیم که که بلیط جایی که می خواهید از آن دیدن کنید و یا به آن جا بروید را از قبل خریداری کنید. برای مثال یکی از بایدهای دیدنی سفر به پاریس موزه ی لوور آن است اما از آن جایی که صف ورود به این موزه همیشه به اندازه ای طولانی است که انگار چندین کیلومتر طول دارد و یا جایی مثل موزه واتیکان یا کلوسئوم، بهترین کار این است که ازقبل بلیط آنها را آنلاین رزرو کنید تا مجبور نباشید ساعت ها در صف های طولانی وقتتان را هدر بدهید. جالب است بدانید که برای بیشتر موزه ها در طول هفته روزی وجود دارد که در آن روز بازدید از آن رایگان است. در موقع سفر به اروپا می توانید این موارد را در وبسایت جاذبه های شهری که قصد سفر به آن را دارید، چک کنید.

نکات سفر به اروپا

تورهای ناگهانی را دریابید!

شاید فکر کنید که برنامه ریزی های از پیش تعیین شده و انتخاب یک تور سفت و سخت به شما کمک می کند تا بتوانید هر آنچه که لازم است از مقصد بدانید را به شما می شناسانند اما یک بدی بزرگ هم دارند آن هم این است که شما مجبورید تا زمانتان را با آن ها هماهنگ کنید. مثلا شاید دوست داشته باشید وقت بیشتری را در یک جا بگذرانید و از یک جا کمتر دیدن کنید، به جای آن پیشنهاد می کنیم که از تورهای ناگهانی استفاده کنید منظور ما همان تورهای رایگانی است که وقتی از جایی دیدن می کنید یک باره با گروهی از مردم تشکیل می شود تا آن مکان یا جاذبه را توضیح دهد. شما هم به آن گروه بپیوندید.

تور

زمانی را صرف بازدید از شرق اروپا کنید

شاید از نظر شما بازدید از شهرهای اروپایی مثل پاریس، رم و آمستردام هیجان انگیز باشد اما شرق اروپا هم کم دیدنی ندارد! و قسمت جالب توجه هم این که در شرق اروپا به نسبت غرب آن قیمت ها و هزینه ها به مراتب پایین تر است. شهرهایی مثل بوداپست، پراگ، زاگرب و… واقعا دیدنی اند و   جاذبه های زیادی را در خود جای داده اند. پس با سفر به اروپا (سفر به شرق اروپا) هم پولتان را برای زمان بیشتری در جیبتان دارید و هم اینکه لازم نیست شلوغی مناطق توریستی غرب اروپا را تحمل کنید.

شرق اروپا

از وبسایت های مختلف برای مقایسه ی قیمت ها استفاده کنید

پیشنهاد می کنیم که در سفر به اروپا برای حمل و نقل و جابه جایی مخصوصا در سفرهای بین شهری، وبسایت های مختلف را با هم مقایسه کنید تا بتوانید بهترین قیمت را پیدا کنید. یکی از بهترین اپلیکیشن هایی که برای مقایسه ی قیمت ها خیلی کاربرد دارد، اپلیکیشن GoEuro است که در آن می توانید قیمت بلیط هواپیما و بلیط اتوبوس و قطار شرکت های مختلف را با هم مقایسه کنید و از بین آن ها، بهترین را انتخاب کنید.

لندن

 از امتحان کردن ایرلاین ها ارزان قیمت هراس نداشته باشید

اگر در یکی از شهرهای اروپا بخواهید از نقطه ی a  به نقطه ی b بروید این کار را می توانید خیل راحت انجام بدهید کافیست که از ایرلاین ارزان کمک بگیرید که در هزینه هایتان هم صرفه چویی کرده باشید.

پرواز ارزان

باید کفش های مناسب بپوشید!

یکی از مهمتر ین نکات سفر به اروپا همراه داشتن کفش مناسب است. باید فکر مسیرهای طولانی ای که قرار است پیاده راه بروید را بکنید و از طرفی هم به فکر خیابان های سنگ فرش شده باشید که باید در آن ها راه بروید مطمئن باشید اگر کفش مناسبی نداشته باشید هم نمی توانید خوب راه بروید و هم کمر درد می گیرد. علاوه بر این حواستان باشد که بار سفرتان را سبک ببندید! همراه داشتن وسایل زیاد در سفر و جابه جایی مداوم آن ها فقط مایه ی عذاب است از طرف دیگر اگر خیلی وسیله همراهتان داشته باشید مجبورید که مدام در بین راه برای استراحت توقف کنید. همین هم باعث می شود تا مقداری زیادی از وقتتان هدر برود.

کفش مناسب پیاده روی

کمی محلی باشید!

سعی کنید به هر شهری که می روید غذاهای بومی همان شهر را میل کنید و به عبارتی غذاهای محلی را فراموش نکنید. بهتر است ساندویچ و پیتزا را فراموش کنید  برای تنوع هم که شده کمی به خودتان فرصت های تازه بدهید و غذاهای جدید را امتحان کنید.

غذاهای محلی

در برنامه ریزی تان عجله نکنید

مدام در این فکر نباشید که حالا باید این جا را ببیند اما هنوز آن جا را ندیده اید! حتی مقداری از وقتتان را به نشستن در یک کافه و خواندن کتاب اختصاص دهید. در هتل تان بمانید و کمی استراحت کنید. باور کنید که اگر بخواهید مدام به فکر ادامه ی سفرتان باشید و به عبارتی برنامه ریزی بیش از اندازه کنید، هم خسته می شوید و هم از سفرتان آنقدر که باید لذت نمی برید. در لحظه زندگی کنید. گاهی اوقات بی برنامگی بهتر از برنامه ریزی بیش از حد است و همین موضوع باعث می شود که کمی هم ماجراجویانه تر سفر کرده باشید.

اجساد ۲۳۰۰ ساله ای که هنوز هم زنده هستند! + تصویر
اجساد ۲۳۰۰ ساله ای که هنوز هم زنده هستند! + تصویر
جاذبه های طبیعی اروپا که هوش از سرتان می برد!
جاذبه های طبیعی اروپا که هوش از سرتان می برد!
از شلوغی زندگی به آرامش و زیبایی مالتا فرار کنید!
از شلوغی زندگی به آرامش و زیبایی مالتا فرار کنید!
۵ نکته ای که آرزو داشتم قبل از سفر به اروپا بدانم
۵ نکته ای که آرزو داشتم قبل از سفر به اروپا بدانم