شاید نتوانید دیگر به اسپانیا بروید!

برگزاری تظاهرات ضد توریستی در اسپانیا

به تازگی در کشور اسپانیا و در چند منطقه ی بخصوص آن مثل ایالت های کاتالونیا و باسک، مردم تظاهرات ضد گردشگری برگزار کرده اند و این در حالی است که در حال حاضر، فصل تعطیلات تابستانی است و این کشور بیشتر از قبل میزبان توریست هاست. آنها فقط خواستار یک چیز هستند: توریست ها به خانه شان بروند! با جزییات این خبر همراه الی گشت باشید:

تظاهرات ضد توریستی در اسپانیا
مطالب مرتبط:
گردشگری بریتانیا در مسیر رکوردشکنی دوباره
چین بزرگ ترین شهر جنگلی دنیا را می سازد

در کشور اسپانیا و در مناطق کاتالان زبان بارسلونا و مایورکا و چند مقصد گردشگری مهم دیگر این کشور، تظاهرات همراه با خشونت برپا شده است و مردم در آن فقط خواستار یک چیزند اینکه توریست ها دیگر به این شهرها نروند. حتی افرادی نقاب دار، به اتوبوس های گردشگری در بارسلون حمله کردند و شعار «توریسم در حال نابود کردن محله هاست» را روی آن نوشتند و لاستیک های آن را پنچر کردند. البته خوشبختانه کسی داخل اتوبوس آسیب ندید.

یکی از افراد مسئول کاتالان در این باره گفته است که این گردشگری انبوه باعث فقیرتر شدن مردم طبقه ی کارگر شده است و همین هم خشم آنها را برانگیخته است. اما با وجود این، مقامات بارسلون همچنان از آمدن گردشگران استقبال می کنند چون صنعت گردشگری، صنعتی حیاتی در این شهر است.

توریست های اسپانیا

طبق آمارهای گرفته شده، درنیمه ی اول سال ۲۰۱۷، ۳۶٫۳ میلیون نفر وارد اسپانیا شده اند که از این میان، گردشگران بریتانیایی، نقش بسیار پر رنگی داشته اند و بعد از آن، مردم کشور آلمان، اسپانیا را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اند.

چرا مردم بارسلونا با گردشگران میانه ی خوبی ندارند؟

از آنجا که باسلونا شهری بسیار دیدنی و تاریخی با جذابیت های بسیار است، همیشه مورد توجه گردشگران بوده است. سفرهای گردشگران در چند سال اخیر به این شهر بیشتر از قبل هم شده است، طوری که دیگر وقتی در خیابان های آن راه می روید نمی توانید متوجه شوید که چه کسی اهل این شهر و چه کسی گردشگر این شهر است! به همین دلیل مدتی قبل مسئولان شهر بارسلونا قوانینی را برای گردشگران راه اندازی کردند که بر طبق آن، گردشگران در این شهر محدودتر از قبل می شوند مثلا نمی توانند در هر جایی از شهر که خواستند اقامت کنند و یا باید هزینه ی بیشتری برای اقامت بپردازند.

اقامتگاه های بارسلونا

به طور کلی می توان گفت که حدود ۱۴ درصد از درآمد بارسلونا از طریق صنعت گردشگری تامین می شود و یکی از اصلی ترین صنعت هایی است که باعث سرپا نگه داشتن بارسلونا شده است.

شاید گردشگری برای خود شهر فایده داشته است اما از طرف دیگر باعث بالا رفتن قیمت خانه و هزنیه های زندگی و ازدحام بیش از حد شده است و همین موضوع باعث شده تا بومی های بارسلونا دیگر نتوانند به راحتی در آن زندگی کنند. در طرح جدیدی که مسئولان شهر آن را ارائه کرده اند، دیگر آپارتمان جدید در شهر ساخته نمی شود و گردشگران هم برای اقامت باید هزینه ی بیشتری به نسبت قبل بپردازند. علاوه بر این، آپارتمان هایی که به گردشگران خدمات می دهند هم شامل مالیات می شوند و همه ی این ها چرخه ای است که باعث کم شدن گردشگران بارسلونا می شود.

اتوبو س های توریستی بارسلونا

البته همه ی ماجرا به اینجا ختم نمی شود چرا که قرار است هزینه ی حمل و نقل اتوبوس های گردشگری هم بیشتر شود و توریست ها، بهای بیشتری برای هر بلیط بپردازند. مردم بارسلونا بر این عقیده اند که شهر آنها دیگر جای زندگی نیست و به جایی برای تفریح و خوشگذرانی توریست ها در آخر هفته تبدیل شده است!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code