بلیط هواپیما

سفر به ترکیه را با این دلایل در الویت اولتان قرار دهید

چرا تور ترکیه همیشه اولین گزینه است؟ 

همه چی دست به دست هم داده اند تا ترکیه جزو انتخاب های اول هر گردشگری قرار بگیرد. بعضی از این موارد را با هم بررسی می کنیم تا با آگاهی کامل ترکیه را در الویت اول لیست خود قرار دهیم. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
خاص ترین جاذبه هایی که شما را به ترکیه می کشاند
واقعیت های عجیب درباره ترکیه و مردم آن
کاپادوچیا
  • کوهنوردی در اطراف کاپادوچیا (Cappadocia)

مناظر به سبک ماریولند – فلینتستون (Marioland-Flintstone) در اطراف کاپادوچیا واقعاً خیره‌ کننده هستند! از میان دره‌ ها و صخره ‌های به شکل ‌ها و رنگ‌ های مختلف، با روش ‌های گوناگونی می ‌توانید صعود داشته باشید.

  • ارزش پول

از آنجا که قسمتی از ترکیه در اروپا واقع شده، مردم معمولاً فکر می ‌کنند سفر به ترکیه ممکن است بسیار پر هزینه باشد؛ اما چنین چیزی درست نیست! ترکیه نه ‌تنها کشوری کم ‌هزینه برای گردش است، بلکه ما توانستیم دو نفری، با صرف تنها ۹۵ دلار در روز، از این کشور لذت ببریم. کیفیت اسکان، غذا، حمل و نقل و اماکن ترکیه قطعاً ارزش صرف چند دلار اضافی را دارند. چون لذتی که از این ماجراجویی ها خواهید برد، به طور حتم بسیار بیشتر از دلارهایی است که خرج کرده اید.

بازار بزرگ ترکیه
  • بازارها

صرف کردن یک روز در یکی از بازارهای ترکیه، برای خودش دیدنی ‌های زیادی به همراه دارد! شلوغی، رایحه ‌های مختلف، مردم و انرژی موجود در آنها هم بسیار جالب است. از بازار بزرگ استانبول گرفته تا بازارهای خلوت‌ تر و عاری از گردشگر در قسمت شرقی این شهر، همگی جالب هستند!

  • حمام ‌ها

سال ‌هاست که این گرمابه ‌های سنتی و باستانی میزبان مردم هستند. البته برخی حمام‌ های خصوصی نیز هستند که می ‌توانید به آنها بروید و در آنها بیارامید، یا پول بیشتری بپردازید و از یک ماساژور بخواهید تن و بدن شما را مشت و مال بدهد! در این صورت میزان چرک و پوست قدیمی که با این کار از بدن تان جدا می‌شود، غیرقابل باور است، به طوری که پوست‌ تان هرگز این ‌طور احساس تازگی و شادابی نخواهد داشت!

ساحل کاباک
  • دریای مدیترانه

آب‌ های آرام دریای مدیترانه خیلی جالب هستند! به کاباک (Kabak)، دره پروانه (Butterfly Valley)، اولودنیز (Ölüdeniz) و اولیمپوس (Olympos) بروید و از سواحل زیبا و آب‌ های آرام لذت ببرید.

اگر خواهان ماجراجویی در ترکیه هستید یا علاقه مند به دیدن خرابه‌ های باستانی می ‌باشید، در این صورت بهتر است به مناطق شرقی ترکیه سری بزنید؛ به ویژه هاران، آنی و شانلی اورفه (Sanliurfa). اگر به شهرهای بزرگتر، دریای مدیترانه یا کوهنوردی علاقه دارید، در این صورت پیشنهاد ما، اقامت در بخش غربی ترکیه است.

قدیمی ترین مرکز آموزش عالی ترکیه، دانشگاه استانبول
قدیمی ترین مرکز آموزش عالی ترکیه، دانشگاه استانبول
معرفی نوا‌‌‌‌پلازا کریستال هتل تقسیم‌استانبول | ۴ ستاره
معرفی نوا‌‌‌‌پلازا کریستال هتل تقسیم‌استانبول | ۴ ستاره
«ببک» شیک ترین و زیباترین منطقه در استانبول
«ببک» شیک ترین و زیباترین منطقه در استانبول
آشنایی با میدان باستانی هیپودروم استانبول
آشنایی با میدان باستانی هیپودروم استانبول