بلیط هواپیما

چطور برای سفر به تلاوی و اطراف آن برنامه ریزی کنیم؟

برنامه سفر به تلاوی و اطراف آن | Telavi

کشور پهناور و اروپایی- آسیایی گرجستان پر از جاذبه ها و شهرهای بی نظیری است که می تواند برای چندین روز شما را سرگرم خود نماید. اگر از دیدن تفلیس خسته شده اید و می خواهید که به دیدن دیگر شهرهای توریستی گرجستان بروید، سفر به تلاوی و دیدن جاذبه های اطراف آن را به شما پیشنهاد می دهیم. در شهر تلاوی می توانید از قدیمی ترین روش های معیشت و اقتصاد مردم گرجستان دیدن نمایید. همچنین بهترین روش برای سفر به این شهر، این است که برنامه سفر به دور گرجستان را داشته باشید و در کنار دیدن دیگر شهرهایی همانند سیقناقی، باتومی، زوگدیدی، مستیا و غیره به تلاوی هم سفر کنید. برای اینکه برنامه سفر به تلاوی و اطراف آن را بریزید، می توانید از راهنمایی های مجله الی گشت در بازدید ها و سفر خود به شهرهای گرجستان استفاده نمایید.

برنامه سفر به تلاوی

سفر به تلاوی

مطالب مرتبط:
آشنایی با قوانین دیپورت کشور گرجستان
بهترین شهرهای گرجستان برای اسکی و ورزش های زمستانی
دیدنی های شهر تاریخی تلاوی در گرجستان

به دلیل اینکه اکثر جاذبه های شهر تلاوی در اطراف آن قرار دارند، پیشنهاد می کنیم که استقرار اصلی خود را در این شهر بگذارید و سپس برای دیدن جاذبه های تلاوی بروید. می توانید در این شهر و در هتل های آن، اتاقی رزرو کنید. برای رزرو هتل وارد سایت الی گشت شده و به صورت آنلاین و با انتخاب شهر تلاوی در کشور گرجستان، هتل های این شهر را مشاهده کرده و خرید خود را انجام دهید. پس از استقرار در این شهر، بازدید خود را شروع کنید.

تلاوی مرکز تاریخی و رسمی منطقه کاخطی (Kakheti region) در ۱۰۰ کیلومتری تفلیس واقع شده است. شهر و محیط اطراف آن به خاطر مزارع گندم و کارخانه های برند های مختلفش و برخی از کلیساهای تاریخی ازجمله کلیسای آلواردی باشکوه معروف شده است. چه علاقه مند به معماری مسیحی در گرجستان باشید و چه طبیعت گردی باشید که به دنیال مناظر باشکوه و دامنه های سرسبز و یا پر برف کوه های قفقاز می گردید، سفر به تلاوی برایتان می تواند سفری بی نظیر باشد. شما می توانید سفرهای ۱، ۲ یا ۳ روزانه را از تفلیس به تلاوی و دیگر مناطق کاخطی را با یکدیگر ترکیب کنید و برنامه پرباری داشته باشید. برای روز اول که از تفلیس وارد تلاوی می شوید، غذای سنتی گرجستان را کشف کنید. در بازارهای محلی و هفتگی این شهر بچرخید و از محصولات کشاورزی ارگانیک آن ها همانند انواع میوه های محلی امتحان کنید. شیرینی های محلی گرجی را بخورید و از بناهای تاریخی و کاخ های تلاوی دیدن کنید.

سفر به تلاوی

روز اول – گشت و گذار بیشتر در شهر تلاوی

بهتر است که ابتدا به کشف تلاوی بروید. خیابان های زیبا شهر مانند خیابان چولوکاشویلی (Cholokashvili street) اخیرا بازسازی شده است. همچنین پارک نادیکواری (Nadikvari park) مکانی است که می توانید در آنجا کمی بنشینید و از منظره پارک لذت ببرید. می توانید چندین موزه جالب را در این شهر پیدا کنید. قلعه باتونیستسیخ (Batonistsikhe)، قلعه متعلق به پادشاه ارکل (Erekle) دوم و ساخته شده در قرن هفدهم و هیجدهم میلادی است. در نزدیکی این قصر می توانید به دیدن مکان های تاریخی بیشتری همانند کاخ کاختیان (Kakhetian King) و البته موزه مردم شناسی تلاوی بروید.

سفر به تلاوی-گشت و گذار در شهر

روز دوم – بازدید از جاذبه های درون شهر تلاوی

در برنامه سفر به تلاوی خود سعی کنید که حتما به دیدن موزه تسیناندالی (Tsinandali Museum) بروید. جدا از مجموعه عالی که در این موزه می توانید مشاهده کنید، می توانید در باغ زیبای آن قدم بزنید و استراحت کنید. این موزه در حقیقت کاخی متعلق به یکی از شاعران معروف گرجی به نام الکساند چاوچاوادز (Aleksande Chavchavadze) که جزو برندگان جایزه نوبل در سبک رمانتیسیزم نیز می باشد، با سبکی مربوط به معماری قرن نوزدهمی ساخته شده است.

در تلاوی، تورهای به خصوصی از طرف کمپانی ها و شرکت های معروف برگزار می شود که شرکت در آن ها را به شما توصیه می کنیم. در تورهای بازدید از مزارع و کارخانه های معروف متعلق به کمپانی های مطرح این شهر شرکت کنید. این کارخانه ها به دلیل ادامه شیوه های سنتی در تولید محصول بسیار جذاب هستند. بازدید از این کارخانه های می تواند نصف روز، شما را سرگرم نماید. در نهایت برای سفارش غذاهای گرجی به یکی از رستوران ها و کافه های تلاوی بروید. بهترین غذاهای گرجی را در یمان مردم محلی می توانید امتحان کنید.

سفر به تلاوی-جاذبه های تلاوی

روز سوم – بازدید از جاذبه های اطراف تلاوی

بیشتر گردشگرانی که به این ناحیه و شهر تلاوی سفر می کنند، به دیدن کارخانه های این شهر نیز می روند. این کارخانه ها در تسیندالی (Tsinandali) قرار دارند. برای رفتن به این مکان و دیدن جاذبه های اطراف تلاوی می بایست یا ماشین سواری داشته باشید و یا تاکسی بگیرید. همچنین شهر گورجانی (Gurjaani) در فاصله تنها نیم ساعت رانندگی از شهر تلاوی قرار گرفته است که برای دیدن جاذبه های آن همانند کارخانه می توانید با یک تاکسی هماهنگ کنید که شما را به این مکان برده و دوباره به تلاوی برگرداند. اگر برای دیدن گورجانی حرکت کردید، به شما پیشنهاد می دهیم که از دو روستای معروف این شهر به نام های چوملکی (Chumlaki) و کاردناخی (Kardenakhi) نیز حتما دیدن کنید.

در این روستاها می توانید با فرهنگ و آداب زندگی مردم گورجی و نحوه کار و معیشت آن ها آشنا شوید. همچنین از بهترین محصولات غذایی و نوشیدنی در دنیا می توانید امتحان نمایید و بخورید. همچنین در این دو روستا، بناهای جذابی همانند کلیسایی با دو گنبد چوبی قرار دارد که مربوط به افراد مقدسی هستند که در شهر جورجانی بوده و برایشان کلیسایی ساخته شده است.

سفر به تلاوی-مزارع انگور

روز چهارم – بازدید از کلیساها

همه کلیساهای گرجستان یکسان نیستند. می توانید کلیساهایی با قدمت های بسیار تاریخی و با سقف های رنگی عجیب و متفاوتی را در این کشور مشاهده کنید. در سفر به تلاوی اگر حدود ۱۰ کیلومتری به اطراف شهر برانید، می توانید از صومعه و کلیسای قدیمی شوامتا (Shuamta) که بنایی مربوط به قن هفتم میلادی است بروید. همچنین صومعه ایکالتو (Ikalto Monastery) در مسیر مخالف با این کلیسای شوامتا قرار گرفته است. اگر به معماری قرون گذشته در چنین مناطقی علاقه مندید، دین این کلیساها را در اولیت خود بگذارید. در این میان، یکی از کلیساهای این منطقه خصوصیتی بسیار منحصر به فرد دارد.  یکی از بلندترین کلیساهای گرجستان با ارتفاعی بیش از ۵۵ متر را در اطراف تلاوی خواهید یافت. کلیسای آلاوردی. این جاذبه در فاصله ۲۰ کیلومتری از شهر تلاوی و در دشت های دره آلازانی و در میان مزارع انگور قرار گرفته است. مجموع تمام موارد بالا به همراه جادوی منحصر به فرد نمای کوه های قفقاز که با معماری ترکیب شده است، هوش از سر شما می برد!

سفر به تلاوی-کلیساهای معروف گرجستان

یکی دیگر از جاذبه هایی که در سفر به تلاوی بازدید از آن را به شما پیشنهاد می دهیم، کلیسای قدیمی  در آلاوردی (Alaverdi) است.اگر دوست دارید که به مناطقی که کمتر شناخته شده است و ورود گردشگران به آن هنوز باعث خرابی آن نشده است، به مدت نیم ساعت به سمت شمال غربی و کلیسای کوترا (Kvetera church) رانندگی کنید. اگر در فصل هایی مانند بهار یا پاییز به این ناحیه بروید با مناظر بی نظیری از تلفیق طبیعت و معماری روبرو خواهید شد. این کلیسا که در لیست یونسکو هم قرار گرفته است، دارای سقفی آبی رنگ بوده و تاریخ ساخت آن به قرن دهم میلادی باز می گردد. محوطه بزرگ و سر سبز این کلیسا به همراه طبیعت سرسبزی که توسط دیوارهایی قدیمی احاطه شده اند، مکانی برای یافتن آرامش و معنویت است.

در نهایت برای رسیدن به گرجستان می توانید از آژانس های معتبری همانند الی گشت به صورت آنلاین بلیط هواپیما ی خود را خریداری نمایید. هر زمان که وارد تفلیس شدید، پیشنهاد می دهیم که سریع به سمت تلاوی حرکت نکنید. حداقل یک روز را در تفلیس بگذرانید و از جاذبه های این شهر دیدن کنید. پس از آن برای تور اطراف گرجستان به سمت تلاوی بروید.

اطلاعات مفید برای سفر به تلاوی

فواصل جاذبه ها در تلاوی بسیار زیاد است. بنابراین شما نمی توانید در سفر به تلاوی و درون سایت های کوهستانی و در میان جاذبه های این منطقه پیاده روی یا کوهپیمایی کنید. این کار عملا غیر ممکن و بسیار خسته کننده است. تمام جاذبه های تلاوی و سایت های تاریخی و تفریحی بین ۱۰ تا ۲۰ کیلومتر از یکدیگر فاصله دارند. بهترین راه این است که وقتی در شهرهایی همانند تفلیس یا تلاوی هستید، با یک تاکسی و یا ماشین هماهنگ کنید و به دیدن جاذبه ها بروید. حتی می توانید برای خود برنامه سفری یک روزه ترتیب دهید. اگر به صورت گروهی سفر می کنید، بهتر است که تاکسی را برای یک روز دربست کرایه کنید و برنامه دیدن از شهرهایی همانند تلاوی – کوارلی (Kvareli) را به گونه ای ترتیب دهید که شب را در سیغناغی بگذرانید. در ادامه همین سفر اگر بخواهید که در نهایت به دیدن توشتی (Tusheti) بروید، می توانید از تاکسی بخواهید که شما را تا این شهر برساند و اگر دوست دارید که به دیدن جاذبه هایی همانند لاگودخی (Lagodekhi) یا پارک های ملی واشلووانی (Vashlovani National parks) بروید، در نهایت  در آلوانی (Alvani) پیاده کند.

منبع: georgiantour.com

اینجا اروپایی ترین شهر روسیه است!
اینجا اروپایی ترین شهر روسیه است!
«ببک» شیک ترین و زیباترین منطقه در استانبول
«ببک» شیک ترین و زیباترین منطقه در استانبول
با سفر به کولالامپور از هر ثانیه‌ی سفرتان لذت ببرید
با سفر به کولالامپور از هر ثانیه‌ی سفرتان لذت ببرید
بولا رجیا، شهری باستانی در تونس
بولا رجیا، شهری باستانی در تونس