بلیط هواپیما

به این ۹ دلیل به دوربان در آفریقای جنوبی بروید

سفر به دوربان در آفریقای جنوبی

دوربان با سواحل آفتابی و جذاب و فرهنگ آفریقایی – هندی خود به مقصدی جذاب در آفریقای جنوبی تبدیل شده است. برای رسیدن به این شهر تاریخی در استان خوزو ناتال یا می توانید  از طریق پرواز یک ساعته از ژوهانسبورگ و یا پرواز دو ساعته از کپتان سفر کنید. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا بدانید که چرا باید به دوربان در آفریقای جنوبی بروید.

سفر به آفریقای جنوبی
  • فرهنگ هندی را تجربه کنید

مطالب مرتبط:
۵ دلیل برای سفر به دوربان در آفریقای جنوبی
۶ جاذبه طبیعی آفریقا جنوبی

بیشتر هندی های خارج از کشور هند در دوربان ساکن هستند. مهاجران اولیه به این شهر روی زمین های نیشکر کار می کنند و بسیاری از زنان هنوز هم ساری می پوشند چون در این شهر لباس ملی هند و غای هندی محبوبیت دارد. یادتان نروید که در این شهر سمبوسه را امتحان کنید.

فرهتگ هندی
  • از سواحل شنی لذت ببرید

اینجا چندین کیلومتر ساحل شنی شناگران و موج سواران را برای لذت بردن از آب های گرم اقیانوس هند فرا می خواند. فروشندگان دوره گرد در ساحل همه جور وسایلی می فروشند؛ همچنین استخرهای زیبایی در امتداد اسکله وجود دارند. سوار یک ریکشو ( نوعی کالسکه ) شوید و از گشتن در ساحل و بازدید از رستوران ساحلی و هتل های لوکس لذت ببرید.

  • زندگی دریایی را ببینید

در پایان مایل طلایی شهربازی ۴۰ هکتاری را در جهان دریایی یوشاکا ببینید. پنج بخش اصلی وجود دار: زیرآبی با اسنورکل، منطقه تعامل با حیوانات، شیرجه در کنار قفس کوسه، پارک آبی، نمایش خزندگان. حتما زمانی را به خرید لباس ها و غذاهای محلی و خرید سوغات در Village Walk اختصاص دهید.

سواحل دوربان
  • خرید و غذا از روشنایی روز تا تاریکی شب

جاده فلوریدای دوربان علاوه براینکه جای جالبی در شب می باشد اما آن را به عنوان مکانی برای خرید و غذا و سرگرمی از دست ندهید. کافه های کنار خیابان از صبح زود بازند و گردشگران و بومی ها تا دیر وقت که آن ها باز هستند در گالری ها بوتیک ها مشغول خرید می باشند.

  • از فستیوال لذت ببرید

از ۲۶ سپتامبر تا ۱ اکتبر ۲۰۱۷ دوربان دومین جشنواره سالانه طعم ها را ارائه داده است. این رویداد همتای فستیوال طعم در نیواورلئان می باشد، فستیوالی که پذیرای هنرمندان، افراد مشهور بین المللی و سرآشپزهای آفریقای است و هزاران نفر در آن شرکت می کنند.

دوربان
  • فرهنگ زولو

زولو یک گروه بومی آفریقای جنوبی است ( حدود ۱۰ میلیون زولو در دوربان زندگی می کنند). اگر ۴۰ مایل به سمت غرب دوربان حرکت کنید پارک ماجراجویانه ایزیتومبا و دهکده  اصلی روستایی زولو را خواهید دید. می توانید اسب سواری را تجربه کنید و با آداب و رسوم زولو آشنا شوید.

  • سفر به اعماق تاریخ

با رفتن به Inanda Heritage Route مکان های مهم تاریخی دوربان را مشاهده کنید. از جمله خانه مهاتما گاندی، موزه چاپ و مطبوعات در Phoenix Settlement و زندگی روزانه مردم، Ohlange Institute جایی که نلسون ماندلا به دموکراسی رای داد. در ادامه با بازدید سد هندی سفر خود را کامل کنید.

شهر زیبای دوربان
  • دوربان جایی متفاوت است

از سفر به دوربان به عنوان نقطه شروع برای بازدید از مناظر شگفت انگیز، حیات وحش، تالاب ها و کوه ها، که به سختی ۲٫۳۰ یا ۳٫۳۰ طول می کشد استفاده کنید. یا با کمک یک راهنمای محلی و یا خودتان از Hluhluwe Game Reserve بازدید کنید جایی که پادشاهان زولو شکار می کردند و قوانین را وضع می کردند. در سنت لوسیا برای سافاری، کوهنوردی و یا کروز ثبت نام کنید. برای اقامت داخل کمپ نمانید به هتل های عالی بروید.

  • بازی در استادیوم Moses Mabhida

استادیوم Moses Mabhida با آرک قوسی شکل، مانند استادیوم های بیگ بن لندن و پارتنون در یونان یکی از معروفترین جاهای دنیا می باشد. این استادیوم دارای ۸۵۰۰ صندلی میزبان جام جهانی ۲۰۱۰ بوده و جایی است که فستیوال طعم های دوربان و خیلی از رویدادهای ورزشی در آن برگزار می شوند. یکی از این فعالیت ها را امتحان کنید: پیاده روی ماجراجویانه، بالا رفتن از آرک قوسی شکل با ۵۰۰ گام، پرتاب از بالای استادیوم، پرتاب ماجراجویانه از ارتفاع ۷۲۲ فوتی. اگر انقدرها هم پر دل و جرات نیستید از تور Segway Gliding و یا تور استادیوم گردی با SkyCar لذت ببرید.

استادیوم دوربان

کجا غذای خیابانی دارند؟

در Canecutters می توانید غذاهای سنتی هندی سفارش دهید و در Surfriders صبحانه، برگرها، پیتزا،‌ میلک شیک و سایر خوراکی ها را میل کنید. اینجا واقع در پروموندای دوربان می باشد.

کجا ناهار بخوریم؟

در The Chefs Table با مواد محلی و فصلی سرآشپز جلوی چشمان شما برایتان غذا حاضر می کند. در Zorka Social Lounge غذاهای آفریقایی سرو می شود. در Conscious Cafe گیاهخوران می توانند غذای خانگی سفارش دهند.

کجا اقامت کنیم؟

The Oyster Box یک بوتیک هتل لوکس ۵ ستاره است و در نزدیکی آن آب معدنی Umhlanga قرار دارد و چشم انداز آن رو به اقیانوس هند می باشد. این هتل دارای یک سینما با ۲۴ صندلی است و یک اتاق گریل برای یک ناهار خوشمزه دارد و آب معدنی آن دارای حمام ترکی است.

Southern Sun Elangeni & Maharanim این مجموعه در دوربان ۷۳۴ اتاق اختصاصی رو به ساحل ارائه می دهد. این مجموعه شامل سه استخر شنای آبگرم و انواع غذاها و کافه ها و سالن ها می باشد.

چهره منحصر بفرد آفریقا را در کیپ تاون ببینید
چهره منحصر بفرد آفریقا را در کیپ تاون ببینید
دانشتان را با حقایقی از آفریقای جنوبی آزمایش کنید
دانشتان را با حقایقی از آفریقای جنوبی آزمایش کنید
معرفی هتل Palace Of TheLostCityدر آفریقای جنوبی
معرفی هتل Palace Of TheLostCityدر آفریقای جنوبی
تورهای متنوع افریقای جنوبی و کیپ تاون
تورهای متنوع افریقای جنوبی و کیپ تاون