بلیط هواپیما

۳ روز در رم، چه ببینیم و چه نبینیم؟

سفر به رم

کسی هم هست که رویای سفر به رم را در سفر نپروراند شهری با قرن ها تاریخ و اتمسفر رمانتیک و تعداد وحشتناک زیاد جاذبه های دیدنی و تجربه هایی که واقعا ارزش وقت گذاشتن را دارند. بله، البته که زمان هم همان مخلوق شگفت انگیزی است که همه ی ما همیشه به دنبال آن می گردیم و هیچ وقت هم برایمان کافی نیست. فکر نمی کنیم بتوانید کسی راپیدا کنید که ۳ روز زمان را برای گشت و  گذار در رم کافی بداند و اصلا در ۳ ر وز مگر می شود جایی مثل رم را هم دید؟ بله، چیزهای بسیاری می توان دید! کافیست تا کمی زمانتان را بهتر برنامه ریزی کنید با الی گشت همراه شوید تا به شما بگوییم که چطور می توانید یک سفر ۳ روزه را برای رم داشته باشید:

سفر به رم

در سفر به رم از چه جاهایی دیدن کنیم؟

مطالب مرتبط:
سفری خوشمزه به شهر رم + ویدیو
پالرمو را از آسمان ببینید + ویدئو

اگر به رم سفر کرده باشید و یا کمی اهل خواندن و گشت و گذار در دنیا جاذبه های گردشگری باشید پس احتمالا مهم ترین جاذبه های گردشگری رم را می شناسید و خبر خوب این که تقریبا همه ی جاذبه های گردشگری شهر رم در نزدیک هم قرار دارند و در نتیجه استفاده از وسایل حمل و نقل  حتی وسایل حمل و نقل عمومی هم لازم و ضروری نیست و به همین دلیل است که به شما گفتیم سفر به رم آن هم فقط در ۳ روز با یک برنامه ریزی خوب ممکن است.

روز اول: کلوسئوم، انجمن رومی ها، بنای یادبود گریبالدی، باغ میوه ی پرتغال و تراستور در رم

کلئوسئوم و انجمن رم دیدنی هایی هستند که باید در لیست بازدیدهای هرگردشگری که به رم می رود باشد و بلیط ورودی هم تقریبا ۱۲ یورو قیمت دارد که اگر آن را آنلاین خریداری کنید کمتر هم می شود و تقریبا ۲ یورو برایتان ارزان تر می شود  علاوه بر آن لازم نیست تا وقت تان را صرف ماندن ساعت ها صف های طولانی کنید و فرصت دیدن دیگر دیدنی های رم را از دست بدهید.

کولسئوم در رم
انجمن رومی ها

اگر به دیدن بنای بادبود گریبالدی بروید می توانید چشم انداز فوق العاده ای به شهر رم داشته باشید، این بنا در گریبالدی و در قسمت غربی شهر واقع شده است و اگر هم در موقع غروب خورشید از این منطقه دیدن کنید که چه بهتر، واقعا فضای رمانتیکی را تجربه می کنید. یکی دیگر از جاذبه های دیدنی رم که در سفر به رم ارزش دیدن دارد باغ پرتغال آن است، روح خاص ایتالیایی را هم باید در منطقه ی تراستور این شهر تجربه کنید.

باغ پرتغال در رم

روز دوم: تپه ی کاپیتولین، پیازا ناوونا، پانتئون، فواره های تروی، کلیسای سنتا ماریا

در روز دوم سفر به رم و اقامت در این شهر جادویی مثل روز اول باز هم می توانید چند جا را با هم ادغام کنید و یکباره از چند جای مهم این شهر دیدن کنید پانتئون، پیازا ناوونا و تپه ی کاپیتولین و فواره ی تروی ۴ جای بعدی ای هستند که در سفر می توانید از آن ها دیدن کنید البته این نکته را به یاد داشته باشید که در فاصله ی بین ۴ مکان جاذبه های بیشمار دیگری هم وجود دارد که هم ارزش دیدن دارند و هم عکس های فوق العاده ای در آن ها می توانید بگیرید  به همین دلیل پیشنهاد می کنیم به جای اینکه عجله کنید تا به مقصد برسید سعی کنید تا از مسیر لذت ببرید.

کاپیتول در رم

عمیقا پیشنهاد می کنیم که در روز دوم سفر به رم حتما از Parish Basilica Santa Maria del Popolo هم دیدن کنید که در آن می توانید شاهکارهایی از هنرمندانی مثل برنینی، کاراواگی و  بقیه ی هنرمندان ایتالیایی ببینید.

روز سوم: موزه واتیکان، کلیسا سنت پیتر و پاپ

این که حتی بخواهید از ۳ روز سفر به رم یک روز کاملش را به بازدید از موزه واتیکان اختصاص دهید کاملا عادی است و تصمیم درستی است. موزه های واتیکان از تحسین برانگیزترین و فراموش نشدنی ترین جاهایی هستند که هر کسی در زندگی ممکن است ببیند پس می توانید روز سومتان را به آن اختصاص دهید. موزه های واتیکان موزه هایی عظیم با ۵ گالری و ۱۴۰۰ راهرو است و درست به همین دلیل است که باید حداقل چندین ساعت را به بازدید از این ها بدهید و از این شاهکارهای هنری و جزییاتی که در آن وجود دارد لذت ببرید. اگر بلیط بازدید از این موزه ها را به صورت آنلاین پرداخت کنید ۴ یورو گران تر خواهد بود اما به جای آن زمان بیشتری را برایتان می خرد و می توانید با خیال راحت از همه ی ۱۴۰۰ راهروی این موزه دیدن کنید به جای اینکه بخواهید زمانتان را در صف های انتظار طولانی به هدر بدهید.

موزه واتیکان

در سفر به رم از چه جاهایی دیدن نکنیم؟

موزه های کاپیتول، هر ۳ تای آن ها، این موزه ها ممکن است توقف گاه های جالبی باشند به خصوص اینکه توسط میکل آنژ هم دیزاین شده اند اما نه برای کسی که فرصت دارد فقط ۳ روز در  رم باشد! به جای آن بهتر است اول از جاذبه های بالا دیدن کنید در صورت اضافه آوردن وقت (که غیر ممکن است!) بقیه ی زمانتان را صرف دیدن از این موزه ها کنید و در صورت نداشتن وقت (که صد در صد است!) بازدید از آن ها را به سفر بعدیتان موکول کنید. به جای آن بهتر است تا به خیابان های دور  اطراف دقت کنید که هر کدام از این خیابان ها هم واقعا خود یک موزه و یک شاهکار هنری اند.

دیدنی های رم

پله های اسپانیایی که که بزرگ ترین سوراپریزی است که رم برای توریست ها در نظر گرفته است… البته از نوع بدش! تصورش را بکنید که به خاطر جمعیت زیاد و تجمع فروشنده ها حتی نمی توانید نمای فوق العاده ی این پله ها را از فاصله ی دور ببینید! یکی دیگر از دلایلی که باعث شلوغی بیش از اندازه ی این منطقه شده است این است که این منطقه شاهراه ۳ خیابان خرید مهم در رم است پس چرا با ید وقتتان ار صرف بازدید از چنین جایی کنید؟ التبه گر خیلی اصرار دارید می توانید از این جای شلوغ پلوغ دیدن کنید اما هیچ ضمانتی نیست که تحت تاثیر زیبایی اش قرار بگیرد چون اصلا هیچ چیز به جز مردم در ان جا نمی توانید ببینید!

منبع: travellingbuzz.com

ساحل آمالفی، تماشایی ترین ساحل ایتالیا
ساحل آمالفی، تماشایی ترین ساحل ایتالیا
موزه ماکسی در رم، بزرگترین موزه هنرهای معاصر ایتالیا
موزه ماکسی در رم، بزرگترین موزه هنرهای معاصر ایتالیا
فلورانس ایتالیا شهری با پارک های چشم نواز و دلربا
فلورانس ایتالیا شهری با پارک های چشم نواز و دلربا
معرفی هتل کنکوردیا ونیز | ۴ ستاره
معرفی هتل کنکوردیا ونیز | ۴ ستاره