چطور برای سفر به سنگاپور در ۵ روز برنامه ریزی کنیم؟

برنامه سفر به سنگاپور در ۵ روز

اگر قصد سفر با خانواده را دارید یا می خواهید که سفری پر هیجان و پر از تفریح را داشته باشید، ما در مجله الی گشت به شما برنامه سفر به سنگاپور در ۵ روز را پیشنهاد می دهیم. به شما در این برنامه توضیح می دهیم که در هر روز چه کارهایی را انجام دهید. به کجاها بروید. غذا را چه موقع و در کجا سفارش دهید. با کودکان خود به چه پارک هایی بروید. از کدام جاذبه های سنگاپور دیدن کنید و در نهایت چگونه هتل خود را رزرو کنید. برای آشنایی با برنامه سفر به سنگاپور در ۵ روز حتما این مطلب مجله الی گشت را دنبال کنید.

برنامه سفر به سنگاپور در ۵ روز

سفر به سنگاپور در 5 روز

روز اول – ورود به سنگاپور و بازدید از ایالت تفریح

مطالب مرتبط:
۱۰ مورد از بهترین جاذبه های گردشگری سنگاپور
بهترین زمان سفر به سنگاپور
آشنایی با ارزان ترین و بهترین بازارهای کشور سنگاپور

پس از ورود به هتل و گرفتن اتاق، صبحانه را در اتاق سفارش داده و برای رفتن به ایالت تفریح یعنی سنتوسا Sentosa تاکسی بگیرید. می توانید از هتل بخواهید که برای شما اوبر بگیرد یا اینکه با وسایل حمل و نقل عمومی خود را به این پارک تفریحی برسانید. نه تنها کودکان بلکه بزرگسالان نیز برای این پارک و جزیره تفریحی ثانیه ها را می شمارند. این پارک تفریحی که در جنوب سنگاپور قرار گرفته است می تواند تمام روز شما را سرگرم نگه دارد. بازدید خود از پارک را با استودیوهای جهانی سنگاپور و دیدن پارک ژوراسیک شروع کنید. برای ناهار می توانید به کافه ها و باشگاه های ساحلی تانجونگ Tanjong Beach بروید. ناهار ساده ای را در اطراف استخر یا حتی درون قایق های شناور در استخر سفارش دهید.

پس از آن به دیدن بندر عجایب گمشده بروید. سرسره های آبی سوار شوید یا هر تفریح دیگری را که می پسندید انجام دهید. برای شام نیز به سمت منطقه کوایساید ایله Quayside Isle در قسمت بالای سنتوسا اتوبوس سوار شوید. در این ناحیه می توانید از بین رستوران هایی با غذاهای یونانی، پیتزاهای ایتالیایی، غذاهای دریایی و … انتخاب کرده و هرچه که دوست دارید بر طبق ذائقه خود سفارش دهید. در نهایت به سمت هتل اتوبوس سوار شده و خود را برای هیجان روز بعد آماده نمایید.

سنتوسا-پارک تفریحی سنگاپور

روز دوم –  گشت و گذار در شهر

در این روز از سفر به سنگاپور در ۵ روز خود، به سمت چرخ و فلک سنگاپور Singapore Flyer بروید تا بتوانید نمایی ۳۶۰ درجه از کل شهر را در زیر پای خود ببینید. مکان بازدید در ارتفاع ۱۶۵ متری سطح زمین قرار دارد. بنابراین اگر ترس از ارتفاع دارید، بهتر است آن را در اینجا کنار گذاشته و سعی کنید تا با آن مقابله کنید. اگر صبح زود سوار این چرخ و فلک شوید، می توانید نمایی عالی از شهر را ببینید و از دور با دیگر جاذبه های سنگاپور آشنا شوید.

پس از آن به سمت موزه هنرهای علمی در خلیج مارینا بی Marina Bay Sands بروید. اگر روز جمعه به این موزه بروید، هر ۴ کودک زیر ۱۲ سال، هزینه ورودی نداشته و رایگان خواهد بود. برای آشنایی با افتتاحیه آثار هنری موزه می توانید یک راهنما برای توضیح موزه درخواست دهید. در اطراف این خلیج و ساختمان معروف سنگاپور، رستوران ها و کافه های متعددی وجود دارد که به راحتی می توانید ناهار خود را در آن ها سفارش دهید. پس از ناهار، به سمت پاساژ مارینا بی سندز برای خرید بروید. اگر هم قصد خرید ندارید، با این حال دیدن این پاساژ و مرکز خرید زیبا را از دست ندهید.

در اینجا برندهای معروفی همانند ونتا Veneta، چایومت Chaumet و بسیاری از برندهای معروف سنگاپور فروشگاه دارند. اگر می خواهید که گشت خود را در این روز کامل کنید سوار کروز رودخانه تاریخی سنگاپور شوید. در پشت کشتی بنشینید و از نماهای زیبا منطقه و خلیج مارینا در هنگام غروب و با نماهای چراغانی شب لذت ببرید.

چرخ و فلک سنگاپور

روز سوم – گشت و گذار در محله های پر رفت و آمد

روز سوم خود را در سفر به سنگاپور در ۵ روز بین محله های چایناتاون Chinatown، لیتل ایندیا Little India و تیونگ باهرو Tiong Bahru تقسیم کنید. این ۳ محله از جمله محله های شلوغ و پربازدید سنگاپور است. در هنگام صبح خود را به چایناتاون برسانید و صبحانه را در رستورانی همانند رستوران Maxewell Food Centre سفارش دهید. برای صبحانه می توانید مربای نارگیل با نون تست، تخم مرغ آبپز شده عسلی و کوپی (Kopi) نوعی قهوه محلی سفارش دهید. در این محله دو بنای موزه و عبادتگاه قرار دارد که می توانید تاریخ و فرهنگ این ناحیه از شهر را در آن ها تماشا کنید.

خیابان های سنگاپور

پس از ناهار به سمت محله شلوغ لیتل ایندیا بروید. مکانی شبیه به هند اما در سنگاپور است که در آن رستوران های هندی بسیاری دیده می شود. می توانید ناهار را به جای چیناتاون در این محله سفارش دهید. برای غذاهای دریایی همانند ماهی می توانید در رستوران بنانا لیف آپولو (The Banana Leaf Apolo) غذای خود را سفارش دهید. در این محله عبادتگاه زیبایی به نام ۱۲ سری ویراماکالیامان (۱۲ Sri Veeramakaliamman) وجود دارد که مقصد بعدی شما خواهد بود. برای خرید می توانید در میان مغازه های این محله بگردید و بهترین خرید خود را در سفر به سنگاپور در ۵ روز در اینجا داشته باشید.

 اگر به دنبال مکان هایی برای خریدهای ارزان تر هستید به جای محله لیتل ایندیا به سمت تیونگ باهرا بروید.

در این محله ردیف هایی از مغازه های متنوع را پیدا خواهید کرد که اجناسی مانند کتاب ها، لباس ها و انواع سی دی و آلبوم های موسیقی را می فروشند. در منطقه مسکونی که در حوالی این بازار قرار دارد می توانید خانه هایی که نشان دهنده تاریخ و سنت سنگاپور بوده و جزو میراث این کشور است، ببینید. برای شام در این منطقه می توانید یکی از غذاهای محلی سنگاپور همانند چو کو Chwee Kueh را سفارش دهید. غذایی که نوعی کیک برنجی به حساب می آید.

محله های پر رفت و آمد سنگاپور

روز چهارم – بازدید از حیات وحش در سنگاپور

در این روز خود را به پارک های حایت وحش سنگاپور برسانید. مکان ها و جاذبه هایی مانند د ریور سافاری (the River Safari)، باغ وحش سنگاپور (Singapore Zoo) و سافاری شبانه (Night Safari) را در لیست کارهای سفر به سنگاپور در ۵ روز خود بگنجانید. می توانید از تمام این ۳ جاذبه در یک روز دیدن کنید. اول روز خود را با سافاری رودخانه در میان باغ وحش شروع کنید. اینجا می توانید اولین سافاری رودخانه ای دنیا را امتحان کنید. در این باغ وحش حیواناتی مانند جگوار و ماناتیز، پانداهای بزرگ و معروفی به نام کای کای و جیا جیا را خواهید دید. کروز رودخانه آن حدود ۱۰ دقیقه طول خواهد کشید. پس از آن در پارکی به اندازه ۲۸ هکتار مساحت بچرخید و از ۱۱ منطقه باغ وحش آن تا جایی که خسته نشده اید، دیدن کنید. وارد قسمت جنگل های بارانی شوید یا به دیدن آکواریوم بروید. از محیطی مشابه آب و هوای استرالیا به همراه کانگروهای آن دیدن کنید. به کودکان خود اجازه دهید که در منطقه زمین بازی آبی، بازی کنند.

سافاری باغ وحش سنگاپور

اگر می خواهید که سافاری شبانه این باغ وحش را شرکت کنید به شما پیشنهاد می دهیم که سوار ماشین های پارک شوید. در سفر به سنگاپور در ۵ روز و در باغ وحش به مدت ۳۶ دقیقه سوار تراموای پارک شوید و از میان مناطق آفریقایی و یا هند-مالایی گذر کنید. برای شام نیز در این پارک رستوران هایی مانند اولو اولو Ulu Ulu Safari Restaurant مکانی است. جایی که در آن می توانید برنج پخته شده به شیوه سنگاپوری، مرغ و جوجه و دیگر غذاهای مورد علاقه خود را سفارش دهید.

باغ وحش سنگاپور

روز پنجم –  روز خرید و برگشت به خانه

سفر به سنگاپور در ۵ روز بدون خرید کامل نمی شود. به خیابان معروف سنگاپور به نام خیابان اورچارد Orchard Road بروید. این خیابان از مشهورترین منطقه های خرید در این شهر است که در آن برندهای معروف جهانی فروشگاه دارند. در اینجا شما هر برندی را که بخواهید پیدا خواهید کرد. اگر به دنبال قیمت های بهتری برای اجناس هستید، می توانید به محله هایی همانند بوگیس Bugis و حاجی لین Haji Lane  در بعد از ظهر بروید. این دو ناحیه در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و به سادگی می توانید با پیاده روی بین آن ها رفت و آمد داشته باشید. این دو محله به خاطر فروش لباس های ارزان قیمت و بدون برند مشهور است. در این ناحیه می توانید از بین رستوران های غذاهای درایی، غذاهای هندی، غذاهای چینی و مدرن اروپایی یکی را انتخاب کرده و شام خود را سفارش دهید. در نهایت خود را برای برگشت به هتل و فرودگاه و خروج از سنگاپور آماده کنید.

سفر به سنگاپور در 5 روز-بازارهای سنگاپور

برای پرواز سعی کنید حداقل ۲ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید. اگر به دنبال خرید بلیط هواپیما برای سفر به سنگاپور در ۵ روز هستید، می توانید به سایت الی گشت مراجعه کنید. همچنین به راحتی و با انتخاب محله مورد نظرتان در سنگاپور می توانید هتل خود را انتخای کرده و اتاق مورد نظرتان را رزرو کنید. اگر به تنهایی و بدون تور به این شهر سفر می کنید، برای آشنایی بیشتر می توانید راهنمای سفر به سنگاپور را در مجله الی گشت خوانده و با اطلاعات بیشتری آماده سفر شوید. همچنین هر کدام از جاذبه های سنگاپور را که در این برنامه سفر نام برده ایم، به طور مجزا در مجله معرفی شده اند. امیدواریم بهترین سفر خود را به این کشور داشته باشید.

منبع: visitsingapore.com

سفری دو هفته ای فقط با یک ساک سفری
تمیزترین ایرلاین های جهان را بشناسید
۱۰غذای ایتالیایی که در خود ایتالیا پیدا نمی‌کنید!
آنچه در مورد یونان و حقایق جالب آن، باید بدانیم

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code