سفر به کشتی نوح در اعماق آفریقا

تماشای طبیعت و حیات وحش بکر در اعماق آفریقا

کشور مالاوی (Malawi) درگیر الهام گرفتن از رنسانس و تغییرات مهمی است. این کشور به واسطه قرار داشتن در قلب گرم آفریقا و دریاچه بسیار بزرگ خود دارای شهرت است و در مسیری قرار دارد که تبدیل به یک مقصد ایده آل برای طبیعت گردی و سافاری های هیجان انگیز خواهد شد.

خوشبختانه به واسطه وجود قوانین حفاظتی برنامه ریزی پارک های آفریقایی، سه محوطه حفاظت شده Majete, Liwonde و Nkhotakota که زمانی بر اثر شکار غیر قانونی در حال از دست دادن حیات وحش خود بودند، جانی دوباره گرفته و به شرایط عادی بازگشته اند. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
مشارکت در پارک های حیات وحش آفریقای جنوبی
۴ گوشه از گنجینه های با ارزش حیات وحش در آفریقا
Majete Wildlife Reserve in Malawi

منطقه حفاظت شده حیات وحش Majete، نمونه ای موفق در حمایت از حیات وحش

شکار غیر قانونی در کشور مالاوی که یکی از فقیرترین کشورهای دنیا محسوب می شود بسیار رایج بوده و در سال ۱۹۹۲ ، منطقه حفاظت شده Majete، خالی از حیات وحش و جانوران بومی خود شده بود. در این زمان حتی تمامی فیل های این منطقه کشته شده و تنها تعداد کمی کروکودیل، اسب آبی و بزکوهی در آن باقی مانده بود. امروزه با فعالیت های پارک های آفریقایی، این منطقه دارای حیات وحش شگفت انگیز و متنوعی شده است. در حقیقت با صرف هزینه ای برابر با ۳ میلیون دلار، بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ جانور به این منطقه حفاظت شده، منتقل شدند که شامل ۵ حیوان بزرگ مشهور آفریقایی نیز می شد.

امروزه می توان پارک حیات وحش Majete را یک کشتی نوح در عصر مدرن دانست که میزبان بیش از ۹ هزار جانور مختلف بوده و ده ها هزار پرنده نیز در آن زندگی می کنند. این جانوران در منطقه ای وسیع و دارای تپه های نه چندان مرتفع، نهرها، جنگل های پر آب و یک رودخانه بسیار بزرگ که به سمت زامبیا جریان دارد، زندگی می کنند.

majete room

تنوع جانوری منطقه زیاد بوده و شما می توانید در آن بوفالوهای غول پیکر که در گل غوطه می خورند، گاوهای کوهی آفریقایی ساکن در سواحل رودخانه ها، بزهای کوهی موسوم به nyala که در بوته زارها پرسه می زنند و … را تماشا کنید. در یک سفر با قایق روی رودخانه  این منطقه حفاظت شده، شما احتمالا قادر به دیدن تعداد بی شماری فیل خواهید بود که به سرعت در این منطقه مناسب با شرایط زندگی آن ها، تکثیر شده و به زودی قرار است ۲۵۰  زنجیر ازآن ها را به Nkhotakota منتقل کنند.

پارک های حیات وحش آفریقایی علاوه بر توجه به حیوانات، برنامه های مختلفی نیز برای افراد بومی این مناطق داشته و علاوه بر آموزش و ارائه برنامه های آموزشی در راستای حفاظت از محیط زیست، به گونه ای برنامه ریزی کرده است که این افراد از طریق حفاظت از حیات وحش بتوانند کسب درآمد کرده و در پروژه های تکثیر جانوران مشارکت داشته و همچنین در فعالیت های مربوط به راه اندازی کمپ های گردشگری نیز شرکت کرده و سود ببرند.

به تازگی یک لژ نسبتا لوکس به نام Thawale راه اندازی شده و همچنین مجموعه Mukumaladzi به آدرس اینترنتی robinpopesafaris.net دارای هشت کلبه شیک رو به رودخانه است که گردشگران می توانند در آن اقامت کنند. این پروژه با صرف ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار یورو در سال ۲۰۱۱ افتتاح شده و سبب ایجاد اعتماد به نفس بالایی در پارک حیات وحش Majete شده است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code