تجربه رستوران هایی متفاوت در دبی

آشنایی با چند رستوران دبی

در حالیکه که در دوبی انواع غذاهای جذاب مختلف از جمله غذاهای پاکستانی، پرویی تا غذاهای اتیوپیایی و ایرانی وجود دارد، پیدا کردن یک رستوران معتبر برای خوردن غذاهای مخصوص امارات نیاز به اطلاعات دارد. به صورت سنتی، این غذاها فقط در خانه و برای جشن های بزرگ تهیه می شد اما امروزه بسیاری از رستوران ها این غذاها را سرو می کنند.

با الی گشت همراه باشید و با برخی از غذاهایی که می توانید در دبی تجربه کنید آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
غذاهای دبی
اقامت و غذاهایی ارزان در دبی
aseelah camel sliders

غذاهای امروزی در آسیلا (Aseelah)

رستوران آسیلا در هتل رادیسون بلو، دوبی دیره کریک (Radisson Blu Hotel, Dubai Deira Creek ) غذاهای محلی مختلفی را مانند رول مرغ پر شده با خرما و برگر گوشت شتر سرو می کند. غذاهای سنتی هم نباید فراموش شود. سر آشپز اوه میشیل سال ها وقت برای ملاقات با خانواده های اماراتی صرف کرده است تا دستور پخت غذاهای مختلف محلی مثل میگو طعم دار شده با بزار و پودینگ کدو حلوایی را یاد بگیرد. در این رستوران انواع نوشیدنی های مختلف با قیمت مناسب سرو می شود.

al fanar restaurant

طعم های اصیل در الفنار(Al Fanar)

الفنار یک نقطه بسیار قدیمی و جالب است و دکور آن شما را یاد دوران بسیار دور گذشته می اندازد. اجازه ندهید، موقعیت فستیوال سیتی مال ( Festival City Mall) باعث شود اینجا را نادیده بگیرید. این رستوران شبیه یک خانه قدیمی حیاط دار است و بسیار دنج است. برای کسانی که اولین بار به این محل می روند پیشنهاد می شود که مرغ مجبوس (برنج با ادویه بزار) و نقر مشوی (ماهی مرکب کبابی) را حتما امتحان کنند.

al tawasol

غذای طبخ شده به روش خانگی در التوصل (Al Tawasol)

مردم محلی برای خوردن غذاهایی که مزه غذاهای مادربزرگ را می دهد و به روش خانگی طبخ می شود به رستوران خانوادگی التوصل در دیره می آیند که از سال ۱۹۹۹ شروع به کار کرده است. در اینجا می توانید بر روی فرشی که در قسمت پذیرایی اصلی پهن شده است یا در چادرهای خصوصی که به آن مجلس می گویند بنشینید و از خوردن مجبوس و سلونای تند با دستان تان لذت ببرید. یکی دیگر از غذاهای اصلی التوصل، مندی است که یک غذای یمنی است و در کل شبه جزیره عربستان طبخ می شود، این غذا شامل گوشتی است که در تنور به آرامی پخته می شود و برنج که همراه آن سرو می شود.

seven sands

تلاقی سنتی و مدرن در رستوران سون سندز (Seven Sands)

رستوران سون سندز در دو طبقه در ساحل جی بی آر قرار دارد. طراحی داخلی این رستوران به صورت عربی است و دارای یک تراس رو به دریاست. این رستوران سنت را با مد روز ترکیب کرده است و منوی آن پر است از انواع غذاهای سنتی امارات اما انواع غذاهای مناطق دیگر مثل کیبه و حمص را هم سرو می کنند. چه غذایی را امتحان کنید؟ سمبوسه ها در اینجا مثل سمبوسه های هندی است اما ادویه بزار آن بیشتر است و میگو که با فوگا و بزار، زعفران و لیموی خشک طعم دار شده است.

آشنایی با سوغاتی های دبی
آشنایی با سوغاتی های دبی
۱۰ مورد از مراکز خرید دبی با قیمت مناسب
۱۰ مورد از مراکز خرید دبی با قیمت مناسب
معرفی هتل تایم اوک دبی | ۴ ستاره
معرفی هتل تایم اوک دبی | ۴ ستاره
۱۰ نکته جالب درباره آکواریوم معروف دبی
۱۰ نکته جالب درباره آکواریوم معروف دبی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code