بلیط هواپیما

سفر تصویری به زمین اسکیت در قلب کلیسای صد ساله!

کلیسایی که به زمین اسکیت تبدیل شد

کشور اسپانیا، کشوری تاریخی است که جدای از بناهای با قدمت فرهنگی، کلیساهای خیلی معروفی هم دارد. در یکی از شهرهای این کشور، کلیسایی به نام سنت باربارا به قدمت یک قرن در جایی به اسم لانرا وجود دارد که امسال تصمیم گرفته شد تا به یک زمین اسکیت تبدیل شود. به نظر شما ترکیب یک کلیسا با زمین اسکیت چه شکلی است؟ همراه الی گشت سفری بسیار جالب به این کلیسا خواهیم داشت:

کلیسای سنت باربارا

در شهر لانرا (llanera) کلیسایی تاریخی با قدمت ۱۰۰ سال نهفته است که گذشته ی جالبی در پس خود دارد اما تصمیم گرفته شد تا به یک زمین اسکیت رنگارنگ تبدیل شود، شاید به نظر اینگونه کاربری بهتری داشته است!

بعد از تبدیل شدن به زمین اسکیت، این سازه همچنان ابهت کلیسایی خود را حفظ کرده است اما بخش هایی از آن توسط هنرمند خیابانی Okuda San Miguel رنگ آمیزی شده است.

کلیسای اسکیتی

این هنرمند سعی کرده تا نمای کلیسا را پر از نقاشی های ایزومتریک رنگ روشن کند. صورتک های عجیبی که انگار به انسان خیره شده اند.

او خود درباره ی سبک نقاشی هایش می گوید: سعی کردم تا سبک کلیسایی پر ابهت آن را حفظ کنم و در عین حال فضا را بین فضای کلیسایی و ورزش اسکیت متعادل کنم.

بدون هیچ بحثی این کلیسا که امروزه علاوه بر پاتوق دوستداران این ورزش، به یک جای مورد علاقه ی گردشگران سبک های خاص هم تبدیل شده است، می تواند نقطه عطفی در کارنامه ی کاری این هنرمند و شهر لانرا به عنوان یک شهر نه چندان شناخته شده باشد و به واسطه ی این مکان، گردشگران زیادی از این شهر دیدن کنند.

کلیسای سنت باربارا در اسپانیا

تاریخچه ی مختصری از این کلیسای سنت باربارا

این کلیسا که سنت باربارا نام دارد، در سال ۱۹۱۲ توسط معماری اتریشی به نام Manuel del Busto ساخته شد و برای سال ها جایی متروک بود. خوشبختانه به کمک یک عده از افراد خلاق شهر و حمایت یک کمپانی بزرگ، این مکان متروکه نجات پیدا کرد  و به یک پارک عمومی اسکیت تبدیل شد.

ظاهرا ایجاد یک پارک اسکیت در داخل یک کلیسا کافی نبود، چون سن میگوئل هنرمند تصمیم گرفت تا دیوارها و سقف این کلیسا متروکه را با تصاویر ژئومتریک رنگارنگ نقاشی کند. تقریبا هر ورودی مسطح این کلیسا با رنگین کمانی از رنگ های درخشان پوشیده است.

زمین اسکیت در کلیسا
نمای بیرونی کلیسا
کوه تیبیدابو در بارسلونا با بناهای تاریخی
کوه تیبیدابو در بارسلونا با بناهای تاریخی
شمال اسپانیا و جزایر شگفت انگیز آن
شمال اسپانیا و جزایر شگفت انگیز آن
قصر آلکازار سویل، تلفیقی زیبا از معماری اسلامی و اروپایی!
قصر آلکازار سویل، تلفیقی زیبا از معماری اسلامی و اروپایی!
مایورکا، زیبایی محض در یک قدمی بارسلون + ویدیو
مایورکا، زیبایی محض در یک قدمی بارسلون + ویدیو