در تعطیلات تابستانی به کجا سفر کنیم؟

سفر در تعطیلات تابستانی

در حالی که به فصل تابستان نزدیک می شویم زمان مناسبی است برای این که به خود استراحتی بدهیم و برای یک سفر رویاییی برنامه ریزی کنیم. البته یکی از آفتابی ترین نقاط برای سفر در تعطیلات تابستانی کشور خودمان ایران است از دیگر مقاصد می توان به قلعه های باستانی و باشکوه نرماندی و یا حیات وحش استرالیا اشاره کرد. برخی از مقاصد دیگر مناسب استراحت در کنار سواحل و یا خوردن انواع غذاهای لذیذ هستند. اگر تصمیم دارید تا از میان یکی از این مقاصد سفر در تعطیلات تابستانی خود را انتخاب کنید با الی گشت همراه شوید.

سفر در تعطیلات تابستانی

سفر فرهنگی

مطالب مرتبط:
سفری تابستانی به اسلو پایتخت نروژ
استکلهم تابستانی، شهری که آرزویش را دارید!

سنت پترزبورگ یکی از مقاصد باشکوه فرهنگی برای سفر در تعطیلات تابستان است که با کاخ های زیبا و موزه ها زینت داده شده است و از تاریخی پر فراز و نشیب برخوردار است. تابستان های این شهر اما بهترین زمان برای سفر به آن هستند چرا که هوا بسیار مطبوع است و زمانی است که دوران شب های روشن یا شب های سفید (زمانی که خورشید تقریبا غروب نمی کند و هوا در بیشتر ساعات روشن است) فرا می رسد در این زمان فستیوال های شبانه موسیقی و اپرا در شهر برگزار می شود و حال و هوای بخصوصی دارد.

از دیگر مقاصد تابستانی سپری کردن زمانی زیر آسمان زیبای دوبرونیک در کرواسی است، جایی که شما می توانید در خیابان های سنگ مرمر آن قدم بزنید و به گذشته های دور سفر کنید، خلیج های آرام که سرگذشتی پرآشوب را پشت سر نهاده اند و جزایری روستایی که زیبایی فوق العاده دارند.

سفر به ارمنستان نیز می تواند سفری بسیار متفاوت و دلپذیر باشد، قدیمی ترین کشور جهان که به دین مسیحیت روی آورد. می توانید سفر خود را از شهر ایروان پایتخت آن شروع کنید، شهری که فرهنگ کافه گردی تبدیل به یکی از عادت های مردم آن شده است و سپس به بازدید از غار خندزورسک Khndzoresk و صومعه هایی بروید که زیر سایه رشته کوه های قفقاز جا خوش کرده اند.

اما در این میان گشت و گذار در ایران می تواند گزینه های فوق العاده را در اختیارتان قرار دهد البته گرما در بعضی از شهرها ممکن است کمی آزار دهنده باشد. اما همان طور که می دانید ایران از دیدنی های بسیاری برخوردار است و می توانید ترکیب دیدنی از هنر و معماری را در میان آثار باستانی آن مشاهده کنید. در اکثر شهرهایی ایران آثار باستانی و هنری در کنار زندگی نوین شهری جا خوش کرده است. علاوه بر آن بازارهای هر شهر و محصولاتی که دارند می توانند یکی از قسمت های جذاب سفر شما باشند.

ایرانایران

بازدید از طبیعت و حیات وحش

هنگام سفر در تعطیلات تابستانی می توان تمامی موجودات بزرگ و کوچک، از کوسه ها و نهنگ های قدرتمند گرفته تا لاک پشت های بسیار کوچک را مشاهده کرد. یک ماجراجویی عالی در استرالیای غربی در تپه های دریاییNingaloof ، که محل اصلی زندگی بزرگترین ماهی در جهان، کوسه نهنگ است. این نوع از کوسه ها کاملا بی خطر هستند و از موجودات ریز دریایی تغذیه می کنند در حالی که مشغول تماشای آن ها هستید می توانید به تماشای ده ها گونه دیگر از ماهی های رنگارنگ بنشینید. جزایر بورنئو نیز می تواند در دسته مقاصد شما برای تماشای حیات وحش باشد این جزیره سومین جزیره بزرگ جهان است و از نظر سیاسی  بین کشورهای اندونزی، مالزی و برونئی تقسیم شده است، و تنها جزیره ‌ای در جهان است که بین سه کشور تقسیم شده‌ است. تمام سواحل آن پوشیده از لاک پشت هایی کوچکی است که به تازگی سر از تخم در آورده اند و برای اولین بار راهی اقیانوس هستند. اگرچه لاک پشت ها بسیار کوچک هستند اما تماشای این منظره اتفاقی است که ممکن است فقط یک بار در زندگی اتفاق بیفتد.

بورنئو

ماجراجویی های حیات وحش برای سفر در تعطیلات تابستان می تواند پیاده روی در جنگل های بارانی روآندا باشد جایی که می توانید به تماشای گوریل های کوهستانی بنشینید. به عنوان فصل خشک در دشتهای وسیع در زامبیا، کل بازیگران شیر شاه، خود را برای حیات وحش خطرناک آماده می کنند و ظاهری ویژه به خود می گیرند.

پارک ملی دنالی در آلاسکا که حدود ۱۰۰ سال پیش احداث شد و امروزه بیش از ۱۷۰ گونه مختلف پرنده، ۳۹ پستاندار و ۱۴ گونه مختلف ماهی در آن زندگی می کنند و می تواند مکان مناسبی برای تماشای حیات وحش باشد.

گوریل کوهستان

سفری برای استراحت

ترکیبی از ماسه های ابریشمی، پارک های سرسبز ملی و حیات وحش فراوان، مجمع الجزایر Bazaruto موزامبیک را به یک گزینه خوب برای انتخاب کردن در میان جزایر زیبای گرمسیری روی زمین تبدیل کرده است، بورا بورا و سایه درختان نخلش، آب های شفاف و کریستالی اش و اقامت گاه های لوکسی که در آن ساخته شده است یکی از دیگر از گزینه های وسوسه کننده برای سفر در تعطیلات تابستانی می باشد. اگر شما به دنبال سواحلی فوق العاده هستید می توانید ساردینیا در ایتالیا را انتخاب کنید. آب درخشان جده در برابر یک خط ساحلی شنی قهوه ای است که همچنین دارای تاریخ باستانی، غذای نفیس و  در این زمان از سال  آب و هوای خوب بدون جمعیت زیاد است.

سفری برای استراحت

سه جزیره آروبا، بونیر و کوراسائو در دریای کارائیب در آن سوی سواحل شمالی ونزوئلا قرار دارند و با اینکه از نظر جغرافیایی در آمریکای جنوبی هستند اما از اوایل قرن ۱۷ میلادی از جزایر کشور هلند به شمار می آیند. برخلاف سایر جزایر منطقه این جزیره ها از باد و باران در امانند و برای سپری کردن اوغاتی در کنار ساحل بسیار مناسب می باشند. کوه لانتا در کشور تایلند قرار دارد. این روزها کشور تایلند میزبان تعداد بسیاری گردشگر است اما کوه لانتا هنوز کاملا شناخته نشده است و می تواند یک انتخاب مناسب برای افرادی باشد که از شلوغی فراری هستند. در جزیره یک مسیر جنگلی فوق العاده دیدنی در امتداد ساحل وجود دارد که در انتها به یک آبشار زیبا می رسد و می تواند سفر در تعطیلات تابستانی را حسابی به یاد ماندی کند.

منبع: lonelyplanet.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد