alexaa

ترکیب دلنشین سنت و مدرنتیه در مغلوستان

۵ جاذبه دیدنی مغولستان

خلاصه کردن جاذبه های هر کشوری در چند گزینه کار بسیار سختی است. کشور مغولستان یکی از خاص ترین کشورهای دنیا است که با وجود تراکم کم آن، جاذبه های دیدنی بسیار و فرهنگی غنی دارد. در این مقاله نگاهی داریم به جاذبه هایی هر چند کم از مغولستان، که بدون دیدنشان سفرتان کامل نخواهد شد! با الی گشت همراه باشید.

مغولستان

۱- اولان باتار (Ulaanbaatar)

 

مطالب مرتبط
تقابل مدرنیته و سنت در سفری به کیوتو ژاپن + ویدیو
لحظاتی با فرهنگ و هنر جمهوری آذربایجان

احتمالا در سفرتان به مغولستان به اولان باتار بر می خورید. پایتخت این کشور فرهنگی را می توانید با چند شب ماندن در آن بهتر درک کنید و سپس به سراغ دیدنی های خارج از شهر بروید. از آنجایی که صنعت توریسم مغولستان همچنان در حال رشد است ممکن است به سختی بتوانید راهنمای انگلیسی زبان پیدا کنید یا قطار را به صورت آنلاین قبل از رسیدن به مقصد رزرو کنید. اما نگران نباشید، مسئولین محل اقامتتان (چه در هتل باشید یا در هاستل) می توانند در پیدا کردن یک راهنمای انگلیسی زبان به شما کنند.

اولان باتار تنها یک شهر نیست. با وجود این که اغلب جهانگردان برای تجربه های محلی و طبیعت گردی  به این کشور سفر می کنند، تاثیر فرهنگ عشایری این شهر را نمی توانند انکار کنند. چرا که ترکیب شگفت انگیزی از سنت و مدرنیته را ارائه می دهد. در طول روز می توانید نگاهی به آثار تاریخی باستانی و معاصر بیاندازید، آسمان خراش های مدرن را ببینید و به بازار ناراتول (Narantuul) سر بزنید؛‌ بازاری سرپوشیده که در آن هر چیزی که برای یک زندگی به سبک مغول ها لازم است، به فروش می رسد.

اولان باتار

۲- دره ی اورکون (Orkhon)

 

این دره ی بی نظیر در سال ۲۰۰۴، به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. بسیاری از آثار باستانی مغولستان از جمله، کتیبه های باستانی ترکی اورکون در قرن هشتم میلادی، پایتخت باستانی قزاق ها، عبادتگاه توخون (Tuvkhun ) که توسط مجسمه ساز بزرگ مغول ساخته شد از دیدنی های مهم این منطقه هستند.

دره اوورخون

۳- صخره های شعله ور باینزاگ (Bayanzag )

 

یکی از مکان هایی که باید در لیست هر مسافری در سفر به مغولستان قرار بگیرد، صخره های باینزاگ است.نام صخره های شعله ور، توسط روی چپمن (Roy Chapman) دیرینه شناس آمریکایی، برای این صخره ها انتخاب شد که علت آن، رنگ نارنجی و قرمز تند این صخره ها در هنگام غروب آفتاب بود. این دیرینه شناس آمریکایی اولین آشیانه های متعلق به تخم دایناسور را در این منطقه کشف کرد.

باینزاگ

۴- سنگ های یوشجین دیر (Uushgiin Deer)

 

مجموعه ای از ۱۴ سنگ باستانی که پیشینه ی آن ها به عصر آهن و برنز بر می گردد، در مسیر دریاچه ی هووسگول (Hovsgol ) به مورون (Murun)، مرکز استان هووسگول، قرار گرفته اند. اشکالی از سمبل های باستانی، حیوانات (بیشتر گوزن شمالی) ‌که اسم این منطقه از آن ها گرفته شده، حک شده است.

یوشجین

۵- پارک ملی خورگو ترخین (Khorgo Terkhiin)

 

این پارک در استان آرخانگای (Arkhangai) که به سوییس مغولستان معروف است قرار گرفته است. این پارک شامل دهانه ی  آتشفشان های خاموش،  تپه ، دره و گودال هایی است که در اثر فرآیند لایه های آهکی زیر زمین در این منطقه تشکیل شده است . استالاگمیت های تغییر شکل داده در کنار دریاچه با شکوه این منطقه، منظره ی بی نظیری را شکل داده است.

خورگو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد