بلیط هواپیما

سنگ های قیمتی سریلانکا

گردشگران در سریلانکا بیشتر چه می خرند

گردشگران عاشق خرید در سریلانکا هستند، کیفیت بالا و مراکز خرید خوب این کشور به همراه مهمان نوازی مردم سریلانکا باعث شده  که خرید در این کشور تبدیل به تجربه ای هیجان انگیز شود، دولت این کشور هم با بوجود آوردن مناطق آزاد و خدمات رایگان، مردم را به خرید کردن تشویق می کند. فکر می کنید گردشگران از این کشور بیشتر چه چیزی خرید می کنند؟ با الی گشت همراه باشید تا به جواب این سوال برسید.

مطالب مرتبط:
سفر جاده ای به شهرهای سریلانکا
سریلانکا در ۵ سلفی!

خرید سنگ های قیمتی در سریلانکا

از زمان های قدیم سریلانکا به داشتن سنگ های قیمتی مناسب برای پادشاهان سلطنتی معروف بوده است و به همین دلیل است که گردشگران بیشتر از همه در این کشور سنگ های قیمتی خرید می کنند، این سنگ ها در شکل ها، اندازه ها و رنگ های مختلف است و با کمی جست و جو می توانید سنگ هایی را پیدا کنید که با بودجه شما همخوانی داشته باشد. بزرگ ترین دلیل برای این تقاضا این است که می توان در این محل محصولی فوق العاده با کیفیت را در مقایسه با کشورهای آمریکا و انگلیس باهزینه ای کمتر تهیه کرد، از آنجاییکه سنگ های قیمتی کمی گران هستند اگر بخواهید آن ها را از بیرون سریلانکا خرید کنید با تفاوت قیمت ریادی روبرو می شوید. قیمت الماس نتراشیده در این محل نصف قیمت آن در آمریکا و انگلیس است و قیمت الماس تراشیده شده حتی تا ۱/۱۰ قیمت آن در بریتانیا می باشد، اگر بخواهید جواهراتی با سنگ های قیمتی بخرید این تفاوت قیمت بیشتر می شود پس تعجب برانگیز نیست که خیلی از مردم برای خرید جواهرات به این کشور می آیند. اگر با گروه های گردشگری برای خرید جواهرات می روید به خاطر داشته باشید که این گروه ها برای بردن شما کمیسیون دریافت کرده اند و به همین دلیل ممکن است که جواهرات را گرانتر به شما بفروشند، بهتر این است که برای خرید خودتان مستقیما به یک جواهر فروشی معتبر بروید.

خرید سنگ های قیمتی در سریلانکا

خرید لباس در سریلانکا

سریلانکا یکی از بزرگ ترین صادرکننده های لباس در جهان است و می توانید لباس هایی با قیمت های خیلی مناسب را در این کشور پیدا کنید، تنوع لباس هم در مغازه های اینجا حیرت آور است. یکی از محبوب ترین محل ها برای خرید لباس در کلومبو مغازه اودل است و توریست های زیادی به خاطر کیفیت بالای لباس های اینجا به این محل می آیند. در بیشتر مراکز خرید محبوب مثل مجستیک سیتی و لیبرتی پلازا لباس فروشی های زیادی وجود دارد با این حال بعضی از گردشگران به دنبال لباس های خاص مثل لباس ساری هندی هستند .

مرکز خرید مجستیک سریلانکا

خرید لباس ساری در سریلانکا

خیلی از گردشگران سریلانکا دوست دارند که لباس ساری بپوشند، در این کشور خیابان هایی هستند که کلا به فروش ساری اختصاص داده شده اند اگر نمی خواهید که برای خرید به خیابان های شلوغ بروید مغازه های زیادی هم هستند که فقط در آن ها ساری فروخته می شود با این حال خرید ساری در خیابان های شلوغ هم تجربه ای منحصر بفرد است که به امتحان کردنش می ارزد. قیمت این لباس به نوع آن دارد می توانید با ۵۰۰ روپیه یک ساری ساده بخرید اما قیمت نمونه های پر زرق و برق دار آن حتی تا ۱۰,۰۰۰ روپیه هم می رسد. بیشتر گردشگران ساری هایی با قیمت بین ۳۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ روپیه برای هدیه یا سوغاتی تهیه می کنند.

ساری

منبع: hubpages.com

موزه شانگهای، مجموعه ای کامل از هنرهای مردم چین باستان!
موزه شانگهای، مجموعه ای کامل از هنرهای مردم چین باستان!
شهرک سنگی واردزیا در گرجستان
شهرک سنگی واردزیا در گرجستان
۶ جاذبه گردشگری برتر در بخارا
۶ جاذبه گردشگری برتر در بخارا
هیجان اسکی روی آب + ویدئو
هیجان اسکی روی آب + ویدئو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code