سوئد و غذاهای خوشمزه اش

غذاهای سوئد

یکی از مهمترین جنبه های از خانه دور ماندن روبرو شدن با چیزهای هیجان انگیز و جدید است. سفر به شما فرصت این را می دهد تا دوباره شروع کنید و با تجربه های جدیدی روبرو شوید که می تواند بر روی زندگی شما تاثیر بگذارد. یکی از این تجربه ها، فرهنگ های مختلف غذایی در جایی است که به آن جا سفر کرده اید. می خواهیم شما را با غذاهای سنتی سوئد آشنا کنیم، غذاهایی که با اینکه سنتی هستند اما سرآشپز می تواند آن ها را به شیوه ای درست کند که به مذاق نسل ای جدید هم خوش بیاید! الی گشت را همراهی کنید.

غذاهای سوئدی

کوفته سوئدی

مطالب مرتبط:
واقعیت هایی جالب درباره سوئد
نکاتی خواندنی و جالب از کشوری بنام سوئد

هر کسی که تا به حال یک بار به سوئد رفته باشد کوفته های خوشمزه سوئدی را می شناسد. برای درست کردن این کوفته ها از ترکیبی از گوشت های مختلف استفاده می شود. با اینکه بودن آب گوشت در کنار این غذا اجباری نیست اما به هیچ وجه نباید از گذاشتن مربای آریزا در کنار بشقاب کوفته سوئدی چشم پوشی کرد! این غذا را یا می توان در کنار سیب زمینی و یا در کنار دیگر غذاها خورد. اگر به سوئد رفتید حتما کوفته های رستوران های معروف استکهلم را امتحان کنید چون در آنجا غذای سنتی کوفته به شیوه ای کاملا مدرن درست می شود. این کوفته ها با انواع گوشت های گاو و آهو پخته می شود که هر کدام را دوست داشتید می توانید انتخاب کنید.

کوفته سوئدی

خوراک گوشت گوزن شمالی

مردم سامی که در بیشتر بخش های شمالی سوئد زندگی می کنند از قدیم گوزن های شمالی را پرورش می دادند و از گوشت و پوست این حیوانات برای غذا و لباس استفاده می کردند. گوشت گوزن شمالی شبیه گوشت آهو است اما در سوئد بیشتر از اینکه آن ها را حیوان وحشی بدانند آن ها را نوعی چارپای اهلی می شناسند. خوراک گوشت گوزن شمالی به شیوه های مختلفی درست می شود اما در فرهنگ مردم سامی شیوه سنتی پختن آن این است که در طول شب به صورت آهسته پخته شود. معمولا آن را در زیر گودال آتش درست می کردند و قبل از خوردن می گذاشتند کاملا سرد شود.

خوراک گوشت گوزن شمالی

ساندویچ های باز

بیشتر رستوران های سوئد ساندویچ های باز خیلی خوشمزه ای دارند که به آن ها «اسمورگاس» می گویند. این ساندویچ ها معمولا یا با نان های ترد و یا با نان گندم سیاه درست می شود و بر روی آن مواد غذایی متنوعی قرار داده می شود. این ساندویچ ها در انواع مختلفی مثل ساندویچ پنیر، ساندویچ تخم مرغ آب پز و یا ساندویچ ماهی آماده می شوند، معمولا از کره یا سس ماینوز هم بر روی آن ها استفاده می شود. محبوب ترین نوع این ساندویچ ها ساندویچ میگو است و افراد زیادی در رستوران ها فقط آن را سفارش می دهند.

ساندویچ های باز

پنکک و سوپ نخود

در سوئد معمولا فقط در روزهای پنجشنبه پنکیک و سوپ نخود خورده می شود. در ارتش این کشور همچنان در روزهای پنجشنبه فقط این غذا سرو می شود و آن ها برای این کار دلایل خاص خودشان را دارند. برای خوردن این غذا باید روز پنجشنبه به رستوران ها بروید و در کنار آن از طعم خوشایند پنکیک و مربا هم لذت ببرید.

پنکک و سوپ نخود

منبع: travelversed.co

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code