سواحلی عجیب با رنگ صورتی

حیرت آور ترین سواحل صورتی دنیا

بله درست خواندید: سواحل صورتی. سواحل صورتی زیبا که انگار از فیلم باربی بیرون آمده اند. تصورش سخت است اما در سراسر جهان تعدادی سواحل استثنائی وجود دارد که رنگ های خیره کننده متنوعی دارند که یکی از زیباترین رنگ های آن ها صورتی است ، موجودات قرمز کوچک بر روی تکه های صدف و صخره های مرجانی مرده زندگی می کنند اینها به کف اقیانوس سقوط کرده و همراه امواج به روی ساحل می آیند. گاهی هم کربنات کلسیم طبیعی مرجان ها و صدف بی مهرگان دریایی با ماسه ها مخلوط می شوند و این رنگ را ایجاد می کنند. بعضی از سواحل صورتی پر رنگ تر و بعضی کم رنگ تر هستند با الی گشت همراه باشید تا با بعضی از این سواحل صورتی آشنا شوید

مطالب مرتبط:
ساحل کولوا؛ ساحلی شگفت انگیز در گوا
ساحل باتو فرینگی، بهترین ساحل جزیره پنانگ

ساحل ایلافونیسی؛ کرت یونان

ایلافونیسی یک جزیره یونانی در جنوب جزیره مدیترانه ای کرت است و یکی از گوهرهای پنهان جهان از نظر زیبایی است، می توان در کنار این ساحل باشکوه که با ماسه های صورتی رنگ پوشیده شده و در آب های کم عمق آن پیاده روی کرد، بعضی از قسمت های این ساحل صخره ای است.

ساحل ایلافونیسی

ساحل کومودو؛ اندونزی

کومودو یکی از ۱۷,۵۰۸ جزیره ای است که در کنار هم اندونزی را تشکیل داده اند، این ساحل که بخشی از پارک ملی معروف کومودو می باشد جدای اینکه به داشتن بزرگ ترین مارمولک های دنیا معروف است، ماسه های نرم با ته رنگ صورتی جادویی آن هم این ساحل را سر زبان ها انداخته است. صخره های سنگی پراکنده ای در این ساحل وجود دارند و زیر سطح آب هم مرجانی است که زیبایی ساحل را دوچندان کرده است.

ساحل بارابودا؛ دریای کارائیب

بارابودا یکی از جزایر دوقلویی است که بین دریای کارائیب و اقیانوس اطلس قرار گرفته، ساحل غربی بارابودا ساحلی بی انتها با ماسه های صورتی زیباست که ساحل صورتی آن در قسمت جنوب غربی پر رنگ تراست. این ساحل از کمیاب ترین ساحل هایی است که با رنگ صدف های حلزونی پوشیده شده و در آن تکه هایی از ماسه های سفید هم وجود دارد.

ساحل بارابودا

ساحل تانگسی؛ جزیره لمبوک اندونزی

لمبوک، جزیره ای اندونزیایی در غرب جزیره نوساتنگارا و قسمتی از جزایر سوندای کوچک است. ساحل تانگسی آن با رنگ صورتی خود با دیگر سواحل جهان تفاوت دارد و رنگ آن از تکه های صخره های مرجانی گرفته شده است. این ساحل ساحلی دور افتاده است و نسبت به دیگر سواحل صورتی افراد کمتری به اینجا می آیند.

جزیره هاربور؛ باهاما

جزیره هاربور منطقه ای از باهاما در اقیانوس اطلس است و حدود ۵ کیلومتر ساحل صورتی دارد که شاید معروف ترین سواحل صورتی جهان باشد. این ساحل کاملا با ماسه هایی به رنگ صورتی پوشیده شده که این رنگ را از پوسته روزن داران گرفته است که بسیار در این ناحیه فراوان هستند، یک گرم از رسوب این جانداران می تواند پوسته های صورتی زیادی ایجاد کند.

جزیره هاربور

ساحل بالوس لاگون؛ کرت یونان

در جزیره بدون جمعیت گرمووسا  که در آنسوی سواحل کرت واقع شده ساحل بالوس لاگون در بین جزیره و ساحل کرت قرار گرفته است. این تالاب، ساحلی زیبا در کنار آب های کم عمق و گرم دارد که تفریحگاهی خیلی زیباست و مردم زیادی در این ساحل گردش می کنند. بعضی از قسمت های ساحل، صورتی خیلی پر رنگ تر دارد که از میلیون ها صدف خرده شده بوجود آمده است، هچنین این ساحل صخره ها و سنگ های زیادی هم دارد.

منبع: wonderslist.com

آکواریوم S.E.A سنگاپور
آکواریوم S.E.A سنگاپور
دوبرونیک، لوکیشن مشهورترین صحنه های سریال بازی تاج و تخت!
دوبرونیک، لوکیشن مشهورترین صحنه های سریال بازی تاج و تخت!
شهرهایی که غول موسیقی کلاسیک هستند
شهرهایی که غول موسیقی کلاسیک هستند
میدان جمهوری، دیدنی ترین میدان کشور ارمنستان!
میدان جمهوری، دیدنی ترین میدان کشور ارمنستان!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code