بلیط هواپیما

ماجراجویی های هیجان انگیز در سواحل یوگیاکارتا

سواحل یوگیاکارتا در اندونزی | Yogyakarta Beaches In Indonesia

آیا می دانستید شهر یوگیاکارتا در کشور اندونزی علاوه بر این که دارا ی فرهنگ و تاریخ غنی است، دارای سواحل جذابی است که می توانید در آن ها حسابی به ماجراجویی بپردازید و اوج هیجان را تجربه کنید؟ سواحل یوگیاکارتا در اندونزی می تواند نقطه شروع فعالیت های پرهیجان و نشاط آور شما باشد، در این مکان می توانید روی شن ها موج سواری کنید، صخره نوردی کنید و یا اگر این فعالین ها برای شما سخت است به سادگی روی پل معلق پیاده روی کنید. در ادامه با الی گشت همراه شوید که برخی از بهترین سواحل آن را به شما معرفی کنیم.

سیونگ

ساحل سیونگ | SIUNG BEACH

مطالب مرتبط:
سرگرمی های هیجان انگیز شهر یوگیاکارتا در اندونزی
چگونه بدون پول خرج کردن در جاکارتا گردش کنیم؟

محبوبیت سیونگ از سواحل یوگیاکارتا تنها به خاطر ماسه های نرم و درخشانش نیست بلکه منظره فوق العاده خیره کننده آن نیز گردشگران را به تماشای خود دعوت می کند. بیش از ۱۰۰ نقطه برای صخره نوردی در این منطقه وجود دارد که اگر علاقه مند به این ورزش باشید می توانید از آن ها بالا بروید و از چشم انداز فوق العاده و پانارومای بالای صخره ها لذت ببرید. در واقع می توان گفت صخره نوردی در ساحل سیونگ می تواند یک تجربه فوق العاده برای حرفه ای ها باشد، کسانی که دوست دارند بعد از یک روز ورزش سخت از طبیعت اطرافشان لذت ببرند.

چگونه به آن جا برویم؟

ساحل سیونگ در دهکده Purwodadi از ناحیه Tepus  قرار گرفته است. برای رسیدن به آن باید حدود ۲ ساعت از سواحل یوگیاکارتا با ماشین بروید (۸۰  کیلومتر). پیشنهاد می کنیم که برای این کار یک تاکسی کرایه کنید چرا که وسیله نقلیه مناسبی برای رسیدن به آن وجود ندارد.

پوک تانگل

ساحل پوک تانگال | POK TUNGGAL BEACH

افراد کمی هستند که از راز نهفته در میان صخره های متراکم ساحل پوک تانگال یکی از سواحل یوگیاکارتا در اندونزی مطلع هستند. ساحل توسط دو تپه عظیم احاطه شده و به عنوان یک منطقه گردشگری توسعه یافته است. اگر کمی خود را به زحمت بیاندازید و به صعود از یکی از این تپه ها و یا هردوی آن ها مشغول شوید می توانید در تول مسیر حسابی از منظره اطرافتان لذت ببرید و خود را در آرامش طبیعت غرق کنید. اما یکی از ویژگی های منحصر به فرد این ساحل درخت سر سختی است که یک تنه در میان ماسه های سفید ایستادگی می کند. این ساحل ماسه ای در سال ۲۰۱۲ برای عموم مردم افتتاح گردید.

چگونه به آن جا برویم؟

ساحل پوک تانگال در دهکده Tepus قرار دارد که مرکز ناحیه ای با همین نام است. اگر می خواهید از سواحل یوگیاکارتا در اندونزی به آن سمت بروید ۷۰ کیلومتر راه در پیش دارید و مانند سیونگ نیاز است که تاکسی بگیرید اما اگر در شهر Indrayanti اقامت می کنید تنها ۱۵ دقیقه رانندگی شما را بخ پوک تانگال می رساند.

کراکل

ساحل کراکال | KRAKAL BEACH

ساحل کراکل یکی از مکان های مورد علاقه مردم محلی در میان سواحل یوگیاکارتا در اندونزی است. علاوه بر اینکه اینجا منطقه ماهیگی است، ساحلی مناسب برای به چالش کشیدن مهارت های صخره نوردی برای متخصصان این ورزش است. در واقع می توان گفت آن ها باید تمام آن چه را که آموزش دیده اند برای صعود از این صخره ها به کار ببرند. دقت داشته باشید که صعود از این شکاف صخره ای یک چالش است و باید فقط توسط متخصصان امتحان شود مبتدیان  به هیچ وجه نباید به فکر آزمایش کردن آن بیفتند. متأسفانه، هیچ مرکزی وجود ندارد که تجهیزات موج سواری را کرایه دهد بنا بر این اگر می خواهید در این منطقه راز آلود موج سواری کنید به همراه داشتن تخت موج سواری را فراموش نکنید.

چگونه به آن جا برویم؟

ساحل کراکل در دهکده Ngestiharjo در ناحیه Tanjungsari قرار دارد و متاسفانه هیچ مسیر برای رسیدن به آن با استفاده از وسایل نقلیه عمومی وجود ندارد. نزدیک ترین شهر به آن  Wonosari است که  کیلومتر با آن فاصله دارد. اگر بخواهید از سواحل یوگیوکارتا در اندونزی به آن جا بروید ۵۰ کیلومتر راه در پیش خواهید داشت.

سیندن

ساحل سیندن | SINDEN BEACH

اخیرا توجه بسیاری از گردشگرن و مردم منطقه به ساحل سیندن جلب شده است چرا که پل معلقی در آن احداث شده  که ساحل را به جزیره کوچک کالونگ (جزیره خفاش ها) متصل می کند. در واقع این جا مکامی است که با راه رفتن در پلی پر از تکان در ارتفاع بالا (البته با ایمنی کافی) در حالی که موج های شدید زیر پایتان به صخره برخورد می کنند می توانید شجاعت خود را بسنجید! فکر می کنید شهامت امتحان کردن آن را داشته باشید؟

چگونه به آن جا برسیم؟

ساحل سیندن و جزایر کالونگ در دهکده Jepitu از نواحی Girisubo قرار دارند. برای رفتن به آن می توانید از وسایل نقلیه عمومی استفاد کنید اما همواره راه آسان تر آن است که ماشین کرایه کنید. فاصله آ« از یوگیاکارتا ۸۰ کیلومتر است و حدود دو ساعت راه در پیش خواهید داشت.

شن اسکی

Gumuk Pasir Parangkusumo

اگر به دنبال ماجراجوییی بسیار متفاوت هستید در انتخاب این محل تردید نکنید. این منطقه تپه ای ماسه ای است که محبوبیت اصلی آن به خاطر امکان شن اسکی (موج سواری بر روی شن) است. در نظر داشته باشید مکان کم در دنیا وجود دارند که چنین امکانی را در اختیارتان می گذارند و این جا یکی از بهترین های آن ها است در واقع مکانی است که در آن می توانید با چالش های متفاوت و خاص مواجه شوید. تپه های ماسه ای در نواحی مختلف ویتنام، اندونزی و فیلیپین وجود دارند اما Gumuk Pasir Parangkusumo تنها جایی است که از آن رسما برای تفریح استفاده می کنند بنا بر این اوقات خوشی را برای شما آرزومندیم!

چگونه به آن جا برسیم؟

Gumuk Pasir Parangkusumo در Jalan Pantai Parangkusumo قرار گرفته است که جزیی از ناحیه کریتک است. اگر از سواحل یوگیاکارتا در اندونزی به این سمت حرکت کنید با استفاده از ماشین سواری بین ۱ تا ۱:۳۰ ساعت راه در پیش خواهید داشت.

منبع: indonesia.travel

خشم آگونگ، وضعیت اضطراری فوران آتشفشان بالی
خشم آگونگ، وضعیت اضطراری فوران آتشفشان بالی
معرفی هتل ۴ ستاره بست وسترن هریسون در جاکارتا، اندونزی
معرفی هتل ۴ ستاره بست وسترن هریسون در جاکارتا، اندونزی
مردم این روستا هر ۳ سال یک بار مرده هایشان را از قبر بیرون می کشند! + تصاویر واقعی
مردم این روستا هر ۳ سال یک بار مرده هایشان را از قبر بیرون می کشند! + تصاویر واقعی
تعطیلی فرودگاه بالی در اثر فوران دوباره آتشفشان
تعطیلی فرودگاه بالی در اثر فوران دوباره آتشفشان