بلیط هواپیما

از پراگ سوغاتی چه بخریم؟

سوغاتی های چک

فکر اینکه در پراگ چه معماری های رویایی و جادویی را می شود دید خیلی ها را به این شهر باشکوه می کشاند. معماری این شهر تا حدی چشم نواز و جذاب است که خلیی ها می گویند مثل پاریس است اما ما می گوییم از پاریس هم بهتر است! پراگ جاذبه هایی دارد که همه جای دنیا را هم بگردید مثل آن ها را پیدا نمی کنید؛ بناهای نمادین، غذا، فرهنگ و کافه های رنگارنگ باعث شده تا پراگ همیشه چیز جدیدی برای ارائه داشته باشد. مطمئنا دوست دارید با رفتن به این شهر جذاب سوغاتی ای بخرید تا سفرتان را ماندگار کنید، سوغاتی ای که هر دفعه آن را نگاه می کنید یاد تعطیلات هیجان انگیزتان در پراگ بیفتید. شاید هم بخواهید سوغاتی را به دوستانتان هدیه دهید تا ذوق زده شان کنید. اگر فکرتان مشغول شده تا بدانید سوغاتی های پراگ چیه؟ الی گشت را همراهی کنید تا به جواب این سوال برسید و با بهترین سوغاتی های پراگ و چک آشنا شوید.

سوغاتی های پراگ

لیوان و کریستال

مطالب مرتبط:
این ویدیو شما را برای سفر به پراگ قانع می کند
هزینه های سفر به پراگ

ظریف و زیبا! خریدن لیوان های کریستالی یعنی بهترین سوغاتی ای که می توانید از پراگ با خودتان به خانه ببرید. این لیوان های براق را در ویترین خانه هایتان بگذارید تا با نگاه کردن به آن دوباره دلتان هوای سفر به پراگ را کند. در پراگ لیوان های باکیفیت و کریستالی درست می شود که با همه جا فرق دارند.  یکی از بهترین برندهای این لیوان، Moser است که با کریستال های محکم و بدون سرب درست می شوند و هرچند برای خریدش باید پول زیادی بدهید ولی آنقدر با کیفیت هستند که به این راحتی ها نمی شکنند. حواستان باشد که مغازه های سوغاتی فروشی زیادی را بگردید تا جایی با قیمت ارزان تر پیدا کنید.

کریستال و لیوان

جواهرات گارنت

گارنت یا لعل یک سنگ نیمه قیمتی است که در جمهوری چک مدت هاست به آن به چشم جواهرات سلطنتی نگاه می شود. گارنت های پراگ قرمز پررنگند اما گاهی هم به رنگ سیاه یا شفاف دیده می شوند. در این کشور گارنت از ابتدای قرن هفدهم  تا این حد با ارزش شد و قیمتش بسته به کیفیت و اندازه اش متغیر است. از این گارنت ها در وسایل مختلفی مثل چیزهای تزئینی و جواهرات استفاده می شود پس حتما می توانید توجه به سلیقتان و مقدار پولی که دارید یکی از آن ها را بخرید.

لعل

عروسک خیمه شب بازی

در پراگ عروسک های خیمه شب بازی یک هنر سه بعدی است که از قرن ۱۸ تا به حال طرفداران زیادی پیدا کرده و مردم اهمیت زیادی به ان می دهند. از قدیم تا به حال این عروسک ها را از حکاکی روی چوب و یا گچ درست می کنند. این عروسک ها در همه مغازه ها پیدا می شوند و اندازه و قیمت شان با هم فرق دارد. ما بهتون پیشنهاد می کنیم اگر خیال دارید این عروسک ها را بخرید مستقیم به محله قدیمی شهر بروید آنجا بازار خیابانی جالبی در کنار پل چارلز برپا می شود که عروسک های زیادی دارد؛ بعضی از آن ها هم ترسناکند و شبیه زامبی ها و یا جادوگرها درست شدند. در کنار این عروسک های خیمه شب بازی، عروسک های چوبی هم می تواند انتخاب خوبی باشد و البته در بیشتر مغازه های سوغاتی فروش هم وجود دارند. در عروسک های چوبی پراگ از طراحی ای استفاده شده که کاملا با دیگر جاهای دنیا فرق داشته باشند.

عروسک خیمه شب بازی

کتاب

این سوغاتی به درد آن دوستان تان می خورد که کتاب خواندن را دوست دارند و در نظرشان کتاب هدیه خسته کننده ای نیست. اینکه از پراگ با خودتان کتاب سوغاتی ببرید چیزی است که هیچ وقت پشیمانی به دنبال ندارد! حتما اسم کافکا را شنیده اید: یکی از بزرگ ترین نویسندگاه دنیا در قرن بیستم. کافکا بیشتر عمر خودش را در پراگ گذراند و یک موزه هم به اسمش در پراگ وجود دارد که می توانید برای خرید آثار و کتاب هایش به این موزه بروید، آثار این نویسنده بزرگ می تواند انتخاب عالی ای باشد.

کتاب

نقاشی های هنر نو

پراگ در طول تاریخ، نقاش ها و هنرمندان زیادی داشته اما در بین آن ها «آلفونس موخا» از همه معروف تر است. شهر پراگ پر از آثار و نقاشی های این هنرمند معروف است چون او یکی از فعال ترین نقاش های اواخر قرن نوزده و ابتدای قرن بیستم بود و نقاشی های زیادی در پراگ و پاریس کشید. اگر به موزه «آلفونس موخا» بروید سوغاتی هایی می بینید که در آن ها از این نقاش الهام گرفته شده است مثلا کارت تبریک یا سینی هایی هست که عکس و یا نقاشی های این هنرمند در گوشه آن دیده می شود.

نقاشی

چای

شاید ندانید که مردم چک عاشق چای خانه ها هستند، این چیزی است که توریست ها نمی دانند اما ما بهتان می گوییم که وقتی در پراگ هستید به دنبال خانه هایی بگردید که در بیرون آن ها نوشته شده: čajovny یعنی اتاق چای! می توانید به داخل این چای خانه ها بروید، یک چای گرم بخورید و چیزهایی مثل کتری، فنجان و … بخرید.

چای

چینی هایی با طرح های آبی رنگ

طرح هایی که روی این چینی ها به کار می رود از اول به اسم طرح های پیازی معروف بودند. شاید بگویید چرا طرح های پیازی؟ در اصل شکل هایی که بر روی این چینی هاست انار است اما وقتی از دور به آن ها نگاه می کنید اول از همه یاد پیاز می افتید برای همین هم به این اسم معروف شده است. این ظرف ها هم از آن سوغاتی هایی است که یک عمر برایتان می ماند و هر لحظه شما را یاد پراگ، چک و معماری جادویی اش می اندازد!

منبع: tripedia.info

پراگ از آسمان + ویدئو
پراگ از آسمان + ویدئو
شهرت این کلیسا از کتابخانه اش است!
شهرت این کلیسا از کتابخانه اش است!
کاخ لدنیس در پراگ، انعکاس رویاهای کودکی+ تصویر
کاخ لدنیس در پراگ، انعکاس رویاهای کودکی+ تصویر
معرفی زیباترین قلعه های قرون وسطایی جمهوری چک
معرفی زیباترین قلعه های قرون وسطایی جمهوری چک