هزینه های سفر به پراگ

سفر به پراگ

بی هیچ شک و تردیدی می توان گفت که پراگ یکی از زیباترین شهرهای دنیاست و شاید شهر خیلی خوبی برای زندگی نباشد اما قطعا برای سفر و به عنوان یک مقصد گردشگری از تاپ ترین های جهان است. خیابان هایی که سنگ فرش شده اند، ساختمان های کوچک و قدیمی قرون وسطایی، میدان های دلباز و پهناور قدیمی… پراگ را به یک رویای واقعی تبدیل کرده اند! بیشتر معماری هایی که در این شهر می بینید به دوران میانه بر می گردد و در یک دهه ی گذشته این شهر به یکی از پر بازدید ترین شهرهای اروپا تبدیل شده است و دلیل آن هم در درجه ی اول جذابیت شهر و در درجه های بعدی ارزان بودن آن است. پراگ از آن شهرهایی است که اگر صد بار هم به آن سفر کنید باز هم بار صد و یکم عاشقش می شوید، عاشق شهر، پارک ها، تاریخ، غذاهای خوشمزه و ارزان و مردم فوق العاده. این راهنمای هزینه های سفر به پراگ به شما نشان می دهد چطور همزمان که پول کمی خرج می کنید، عاشق این شهر شوید.

سفر به پراگ

مدارک و هزینه های قبل از سفر به پراگ

مطالب مرتبط:
یک روز برفی در پراگ
در پراگ چه کارهایی انجام دهیم؟

مشخص است که برای ورود به هر کشوری نیاز به پاسپورت دارید و به طور کلی پاسپورت و ویزا از دو مدارکی هستند که باید قبل از سفر آماده کرده باشید. همان طور که می دانید بعضی از کشورها نیازی به ویزا ندارند اما چک جز آن ها نیست و برای ورود به آن نیاز به ویزا دارید. اما در صورتی که می خواهید پاسپورتتان را بگیرید و نمی دانید که باید چه مراحلی را پشت سر بگذارید به ادامه دقت کنید. اول از همه باید به پلیس۱۰+ بروید و بعد از انجام مراحل اداری شامل پر کردن فرم درخواست پاسپورت و پرداخت هزینه ای نزدیک به ۱۵۰ هزار تومان طی ۱۰ روز می توانید پاسپورتتان را بگیرید. اما این ۱۵۰ هزار تومان شامل چه هزینه هایی است؟

 • هزینه ۱۰۰۰ تومان بابت شناسه
 • هزینه ۳۷۵۰ تومان بابت عوارض شهرداری
 • هزینه ۷۵۰۰۰ تومان بابت خزانه داری استان برای صادر کردن گذرنامه
 • هزینه ۳۴۵۰۰ برای خدمات دفتر پلیس۱۰+ و بابت هزینه ی پست
 • یکی دیگر از هزینه هایی که در بیرون پلیس ۱۰+ باید بکنید هزینه ی عکاسی است. دقت کنید که میزان این هزینه بستگی به محل عکاسی از ۲۰۰۰۰ تا ۲۶۰۰۰ تومان می تواند متغیر باشد. حتما در زمان عکاسی هم به عکاس تاکید کنید که عکس را برای پاسپورت می خواهید.
هزینه های سفر به پراگ

واحد پول

پول رایج جمهوری چک، کرونای چک CZK است که البته در حال حاضر هر کرونای چک معادل ۱۵۷ تومان است.

هزینه تور

می خواهید در هاستل بمانی یا هتل؟ اگر هتل، هتل چند ستاره؟ ۵ ستاره و یا ۴ ستاره؟ در چه منطقه ای؟ در نزدیکی مرکز شهر یا حومه؟ جواب شما به این سوال ها تعیین کننده ی قیمت تور است. شاید اصلا نخواهید هتل بروید یا… بنابراین همان طور که می بینید نمی توان قیمت واحدی برای تور تعیین کرد. حتی نوع پرواز را هم دخیل کنید اگر پروازتان را اکونومی انتخاب کنید قاعدتا باید یک هزینه بپردازید و اگر بیزینس باشد یک هزینه ی دیگر.

هزینه هواپیما

اگر بخواهید بلیط هواپیما هم خریداری کنید باید اول ببینید که شهر مبداتان کدام است، چه ایرلاینی را انتخاب می کنید و اصلا نوع پروازتان چیست. در هر حال با فرض این که مبدا تهران باشد و مقصد پراگ، نوع پرواز هم اکونومی باشد به طور میانگین هزینه ی رفت و برگشت بلیط هواپیما از ۲۱۰۰۰۰۰ تومان به بالا خواهد بود.

هزینه هتل و اقامت

در هنگام سفر به پراگ برای اقامت در این شهر ۲ گزینه را پیش رو دارید یا این که در هاستل بمانید و یا این که در هتل اقامت کنید. اقامت در اتاق های هاستل به ازای هر شب ۲۲۵ کرونا خواهد بود . اگر بخواهید هاستل های با کیفیت تری انتخاب کنید تقریبا ۳۵۰ کرون می شود. در آخر هفته ها قیمت افزایش پیدا می کند و احتمالا مجبور باشید نزدیک ۴۰۰ تا ۴۵۰ کرونا بپردازید.

هتل های پراگ

اقامت در اتاق های شخصی هاستل هم ۹۵۰ کرونا برایتان خواهد بود. در بین هاستل ها فقط تعدادی از آن ها صبحانه ی رایگان هم ارائه می کنند.

اما در مورد هتل باید گفت که هم هتل های اقتصادی هم هتل گران در این شهر وجود دارد اقامت در یکی از هتل های ارزان پراگ از ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ کرونای چک هزنیه بردار خواهد بود که مشخصا این قیمت ها در فصل تابستان بیشتر و بیشتر هم خواهد شد چرا که فصل پرگردشگر پراگ محسوب می شود. اگر می خخواهید خیلی اقتصادی سفر کنید از ایر بی ان بی استفاده کنید.

هزینه حمل و نقل در سفر به پراگ

پراگ سیستم حمل و نقل پیچیده ای نار و در نتیجه زمانی که در آن هستید لازم نیست نگران باشید. یک بلیط ۳۰ دقیقه ای اتوبوس هزینه ای ۲۴ کرونایی برایتان در بر خواهد دات و یک بلیط ۹۰ دقیقه ای هم ۳۲ کرونا خواهد شد. اگر ترجیح می دهید تا از سیستم حمل  نقل عمومی استفاده کنید بلیط ۲۴ ساعته بخرید برایتان به صرف تر خواهد بود چرا که با پرداخت ۱۱۰ کرونا می توانید آن را داشته باشید.

حمل و نقل در پراگ

هزینه خورد و خوراک

شاید باورتان نشود اما غذا در پراگ به طرز عجیب یارازن است! اگر بخواهید خیلی هزینه هایتان را در سفر به پراگ پایین بیاورید می توانید مواد غذایی مورد نیازتان را خودتان از فروشگاه بخرید و آشپزی کنید که ۵۰ تا ۱۵۰ کرونای چک خواهد شد. یکی از خوبی های این شهر غذاهای خیابانی آن است که در آن می توانید یک ساندویچ سوسیس را فقط با هزینه ای ۷۰ کرونایی خرید. اگر دنبال فست فود هستید مثلا مک دونالد، انتخاب پرداخت ۱۳۰ کرونا را داشته باشید. برا ی صرف غذا در یک رستوران معمولی، ۳۰۰ کرون را باید بپردازید. اگر که بخواهید خودتان آشپزی کنید انتظار پرداخت ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ کرونا را خواهید داشت.

غذاهای پراگ

یادتان باشد که هزینه هایی که در این جا گفته شد به طور تقریبی هستند و کاملا بسته به هتل محل اقامت، تفریحات، غذا و … می تواند تغییر کند.

  • Avatar
   سحرناز

   سلام
   خیلی راحت است ، شما از آنجا با اتوبوسی که درست جلوی درب فرودگاه هست میتوانید خودتون را به مترو برسانید و از اونجا با توجه به نقشه ای که از قسمت راهنمای فرودگاه به صورت رایگان میگیرید به هر کجایی که خواستید بروید.
   من این کار را انجام دادم
   نکته خوب هم اینکه قسمت راهنما فرودگاه خواستم تمامی نقاط گردشگری را هم روی نقشه برای من علامت بزند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code