باورکردنی نیست که این شغل ها در صنعت هتلداری وجود دارند!

عجیب ترین شغل ها در زمینه ی هتلداری

هتلداری یکی از شغل هایی است که بی شک در زمینهی صنعت گردشگری یکی از عوامل تعیین کننده و مهم می باشد. با این حال هتلداری خود یک صنعت مجزا پنداشته می شود. در زمینه ی هتلداری شغل های بسار زیادی وجود دارد اما ا به حال به این مسئله فکر کرده اید که هتلداری می تواند بسیار بیشتر از آن چه که فکر می کنید شغل های دیگری هم در خود داشته باشد؟ شغل هایی که اصلا فکر ش را هم نکنید و به نظرتان عجیب و غریب به نظر برسد؟ اگر دوست دارید تا با این شغل ها آشنا شوید در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا شغل های عجیب در صنعت هتلداری را به اتفاق یکدیگر بررسی نماییم.

کارکنان هتل

مربی موج سواری حیوانات

می خواهیم لیست را ابتدا با با مزه ترین این شغل ها شروع نماییم، مربی موج سواری حیوانات! خیلی از هتل ها هستند که از حیوانات خانگی مسافران نیز میزبانی می کنند، اما اما برخی از هتل ها در برخی از نقاط جهان وجود دارد که به حیوانات مسافران موج سواری یاد می دهند و آن ها را ضیافتی مخصوص می برند.

گرم کننده ی تخت خواب

شغل ایده آلی به نظر می رسد نه؟ فکر کنید در یک هتل کار کنید، عاشق خواب و استراحت باشید و شغلتان این باشد که قبل از این که صاحب اتاق بیاید و بر روی تختش بخوابد، شما تنها کارتان این باشد که روی تخت او بخوابید و آن را برایش گرم کنید! به همین سادگی و به همین خواستنی ای که تصور کردید.

مربی موج سواری حیوانات

مهندس نارگیلی

در فیلم های ساحلی دقت کرده اید؟ اکثرا درخت نارگیل در خود دارند، حتی از صحنه ی اثابت نارگیل با سر کسی در کارتون ها هم بسیار استفاده شده است. از این رو در هتل های ساحلی آن هم برخی از آن ها، فردی را به صورت تمام وقت استخدام کرده اند که کارش این است که نارگیل ها را مهندسی نماید. کار این مهندس این است که درخت های نارگیل را تکان دهد تا نارگیل های رسیده اش بریزد و یه وقت به سر کسی اصابت نکند.

 تحسین کننده ی شخصی

فکر کنید که کسی باشد و تنها در ازای این که شغلش این است به شما هر وقت که نیاز دارید بگوید که تو فوق العاده ای و کارت حرف ندارد! افرادی در هتل ها هستند البته تنها برخی از آن ها که با دادن بسته های تشویقی مسافران بسیار سر کیف می آورند. اگر به این هتل ها سر زدید با انتخاب یک بسته ی تشویقی و تحسینی خواهید دید که همه احترامی در خور پادشاهان به شما خواهند گذاشت.

عطر آور

دورکننده ی کبوترها

این شغل که بسیار در هتل های کشور هند رواج دارد این است که فردی با حرکت دادن پرچم های با پارچه های منعکس کننده ی نور و در کل براق، کبوترها را دور نماید. این کار مخصوصا برای ایوان اصلی کاخ رامباغ (Rambagh) در جایپور هندوستان بسیار کارآمد به نظر رسیده است. طبق افسانه های محلی هندی، کبوترها خوش یمن هستند و به همین دلیل به آنها احترام گذاشته می شود اما امروز به دلیل فضولات بسیار زیادی که در ایوان اصلی این عمارت از خود به جا می گذارند از ورود آنها به این ایوان جلوگیری می شود.

بوکننده ی عطر

در برخی از هتل های معروف و مشهور جهان، افرادی هستند که در هر ساعتی از شبانه روز که بخواهید به همراه شما در هتل یا هر جای دیگری که قبلا هماهنگ کرده اید، عطر را برای شما تست می کنند! همچنین علاوه بر ان، مهمانان این هتل ها می توانند از منوی رایحه هایی که با توجه به روح و شخصیت هر شهر طراحی شده عطر مورد علاقه ی خود را انتخاب نمایند.

نگهبان میمون ها

پیشخدمت سرحال آورنده

خستگی سفر یا موارد دیگر ممکن است باعث شود که شما زیاد هم بعد از رسیدن به محل اقامت خود سرحال نباشید و در این شرایط چه اتفاقی می افتد؟ شخصی مامور می شود تا شما را سر حال بیاورد آن هم از طرف هتل! در بعضی از هتل ها برای سرحال آوردن مسافران پیشخدمت مخصوصی اختصاص داده می شود. این هتل ها به مهمانانشان این امکان را می دهد که صبح روز بعد از این جشن، یک پیشخدمت سرحال آورنده خبر کنند تا با کمک او تجربه ی یک شب دلپذیر خراب نشود.

نگهبان میمون ها

اگر در کننده ی کبوتر و مربی موج سواری حیوانات داریم پس دور از ذهن نیست که نگهبان میمون ها در هتل ها آن هم در جاهایی که میمون های بازیگوش زیاد هستند را نداشته باشیم. در بعضی نواحی دنیا، میمون های زرنگ واقعاً می توانند برای مهمانانی که در فضای باز به صرف شام مشغولند دردسر درست کنند و غذای آنها را بدزدند. اتفاقا این شغل هم در هند خواهان دارد و معمولا اصلا هم شغل پر زرق وبرقی محسوب نمی گردد ولی خب، به هر حال وجودش لازم است.

پیشخدمت عینک پاک کن

پیشخدمت های مخصوص درخواست ازدواج

بسیاری از هتل ها رمانتیک و دنج در بسیاری از مقاصد مختلف دنیا، بهترین مکان برای خواستگاری و درخواست ازدواج عشاق از یکدیگر است. در این بین برخی ز هتل ها که این اتفاق در ان ها بیشتر افتاده و تجربه ی آن ها در این زمینه بالا رفته است، دیگر برای آن تمهیداتی ویژه اندیشیده اند.

در این هتل ها برای کسانی که می خواهند از عشق زندگی خود درخواست ازدواج کنند، تمهیدات ویژه ای را اندیشیده است. وظیفه ی این ارمند این است که اگر یکی از مهمانان مضطرب باشد و نتواند برای مراسم پیشنهاد ازدواج به تمام جزئیات توجه کند، پیشخدمت مخصوص این کار برای کمک به وی آماده نماید. این دستیار تنها بخشی از بسته ی مخصوص هتل برای درخواست ازدواج است که شامل بخش های متنوع دیگری نیز می شود.

پیشخدمت عینک پاک کن

در هتل های بسیار لوکس و پر رق و برق در دنیا برای کسانی که حوصله ی پاک کردن عینک خود را ندارند، عینک مسافرانشان را برایشان برق می اندازند! کارمندان که به این منظور استخدام شده اند و این کار را انجام می دهند در هر زمان آماده هستند تا عینک مسافران را پاک نمایند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد