این ساختمان در هنگ کنگ، بیش از هزار نفر جمعیت دارد!

شلوغ ترین ساختمان جهان در هنگ کنگ

جزیره ی هنگ کنگ، با ساختمان های سر به فلک کشیده، از مهم ‌ترین بازارهای مالی و تجاری آسیا و جهان است و چهارمین منطقه پر تراکم جهان از نظر جمعیتی به شمار می آید. کشور های کمی هستند که به اندازه ی هنگ کنک، مفهوم انفجار جمعیتی در شهر ها را به این خوبی نشان بدهند. ساختمان Yick Fat یکی از همین مثال ها است. جمعیت این ساختمان به حدی است که دولت نمی تواند آمار صحیحی از تعداد دقیق افراد ساکن در آن ارایه بدهد! با وجود این، جمعیت این ساختمان بیش از هزار نفر تخمین زده شده است. با الی گشت همراه باشید تا با ساختمانی که به اندازه ی یک شهر جمعیت دارد آشنا شوید!

نمای ساختمان

تاریخچه ی ساختمان

مطالب مرتبط
می توانید شلوغ ترین متروهای جهان را حدس بزنید؟
۱۰ اختراع جالب توسط مردم عادی در چین!

تاریخ این ساختمان به اندازه ی شهرتش در حال حاضر، جاه طلب و پر از ناگفته ها است. بخش مهمی از این تاریخ، احتمالا در خود این ساختمان و در دل ساکنان آن جا خوش کرده است. حضور گسترده ی انگلیسی ها در گذشته ی این شهر، باعث شده تا بیشتر افراد آن، کمی انگلیسی هم صحبت کنند. بنابراین اگر به این نقطه سفر کردید و به یکی از اعضای این ساختمان برخوردید، بهتر است پای حرف هایشان بنشینید تا تاریخ این ساختمان را تمام و کمال برایتان بازگو کنند.

ساختمان فت

فرهنگ ساختمان

این ساختمان در طول تاریخش، همیشه یکی از مقاصد مورد علاقه ی عکاسان بوده است. ژاک لاگرتز، عکاس فرانسوی، از عکس این ساختمان برای جلد کتابش با عنوان «عمودی افقی» استفاده کرد. از نمای این ساختمان در فیلم ترنسفورمرز نیز استفاده شده است.

ساختمان هنگ کنگ

وقتی کارگردان این فیلم در سال ۲۰۱۳ از این ساختمان بازدید کرد با دو نفر از ساکنان این ساختمان روبرو شد که از او خواستند برای فیلمبرداری از خانه هایشان مبلغ ۱۲ هزار دلار بپردازد! با همه ی این ها و عکس های بی شماری که از این ساختمان در فضای مجازی پخش می شود، فرصت خوبی را برای اخاذی ساکنین این ساختمان به وجود آورده است. بهتر است اگر گذرتان به این ساختمان خورد و خواستید از آن عکس بگیرید، اول نگاهی به جیبتان بندازید!

حیاط-ساختمان

بازدید از ساختمان

این ساختمان در شرق منطقه ی مرکز اقتصادی هنگ کنگ، در جزیره هنگ کنگ قرار گرفته است. برای رسیدن به ساختمان Yick Fat می توانید سوار خط هنگ کنگ ام تی آر بشوید و به ایستگاه تای کو (Tai Koo) بروید. از خروجی بی (B) خارج بشوید و به سمت جاده کینگز پیاده روی کنید. اگر مستقیما به سمت کینگز بروید ساختمان درست در پشت سر شما قرار می گیرد.

چین

می توانید در اطراف این ساختمان قدم بزنید، اما اگر بهترین زاویه آن را می خواهید، باید به حیاط ساختمان بروید. البته قسمت نه چندان خوشایند این قضیه همینجا است. با وجود این که این ساختمان به یک جاذبه و مکان عمومی تبدیل شده است، همچنان محل اقامت افرادی است که هر روز با خارج شدن از خانه شان با جمعتی مواجه می شوند که کنجکاوانه قصد ورود به خلوتشان را دارند.

ساختمان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code