می توانید شلوغ ترین متروهای جهان را حدس بزنید؟

شلوغ ترین خطوط متروی جهان

اگر از پایتخت نشینان باشید، ممکن است هر روز که سوار متروی تهران می شوید با خودتان فکر  کنید این مترو از شلوغ ترین خطوط زیرزمینی دنیا است. اما جالب است بدانید آخرین آمار ها در ابتدای سال ۹۶ نشان داده است که متروی تهران روزانه در حدود ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر را جا به جا می کند که این مقدار در مقایسه با شلوغ ترین مترو های جهان رقم ناچیزی است. با الی گشت همراه باشید تا با ۴ متروی شلوغ دنیا آشنا شوید. شاید دفعه ی بعد از اینکه به جای چین و ژاپن در تهران سوار یکی از خلوت ترین خطوط مترو شده اید لذت ببرید!

مترو

مترو پکن، چین

مطالب مرتبط
۱۰ اختراع جالب توسط مردم عادی در چین!
۵ شهر شلوغ دنیا

در سال گذشته، یعنی سال ۲۰۱۶ میلادی، خطوط متروی پکن روزانه ۱۰ میلیون مسافر را جا به جا کرده است. خط متروی پکن از چند جهت قابل توجه است. اول به علت ترافیک بیش از اندازه ی روی سکوهای آن و دوم به این علت که تا قبل از المپیک سال ۲۰۰۸ میلادی در این شهر، تعداد مسافران مترو به طور قابل توجهی کمتر بوده است. در حال حاضر این مترو ۱۹ خط و ۳۴۵ ایستگاه در سطح شهر پکن دارد!

بیجینگ

مترو شانگهای، چین

دومین متروی شلوغ دنیا هم در چین قرار دارد! در سال ۲۰۱۶، متروی شانگهای روزانه بیش از ۹ میلیون نفر مسافر را جا به جا کرده است. تا قبل از نمایشگاه جهانی سال ۲۰۱۰ شانگهای، تعداد مسافرانی که روزانه با مترو تردد می کردند بسیار کمتر بود. این مترو ۱۴ خط و ۳۷۲ ایستگاه دارد.

شانگهای

مترو توکیو، ژاپن

ممکن است شما هم به این فکر کنید که متروی توکیو با داشتن مامورانی برای هل دادن مسافرین به داخل قطار،  باید در صدر این لیست قرار می گرفت! برای دهه ها این مترو با جا به جایی روزانه بیش از ۸ میلیون نفر، رتبه ی نخست شلوغ ترین مترو های جهان را از آن خودش کرده بود. سیستم متروی توکیو شامل دو مترو ی ۹ خطی و ۴ خطی می شود که بلیط های متفاوتی دارند.

توکیو

مترو سئول، کره جنوبی

خطوط متروی کره ی جنوبی تا سال ۲۰۱۴، روزانه بیش از ۷ میلیون مسافر را جا به جا می کردند که در مقایسه با ۳ گزینه ی اول این لیست چندان زیاد به نظر نمی آید. این مترو ۹ خط و ۲۸۳ ایستگاه دارد. نکته ی جالب درباره ی ایستگاه های متروی کره جنوبی این است که برای رسیدن به بعضی از آن ها، باید از ۴ الی ۵ پله برقی طولانی پایین بروید. چیزی شبیه ایستگاه متروی تجریش در تهران!

سئول

مترو مکزیکو سیتی، مکزیک

شاید زبان اسپانیایی دومین زبان رایج دنیا باشد، اما تنها یک کشور اسپانیایی زبان است که متروی آن در لیست شلوغ ترین مترو های جهان قرار دارد. مترو ی مکزیکو سیتی ۱۲ خط و ۱۹۵ ایستگاه دارد و روزانه در حدود ۴ ونیم میلیون نفر مسافر را جا به جا می کند. این مترو در اثر زلزله ی شدیدی که سال ۱۹۸۵ میلادی، مکزیک را لرزاند هیچ آسیبی ندید و به این دلیل بسیار معروف شد.

مکزیک
چرا جهت رانندگی در کشورها متفاوت است؟
روستای تنگ در چابهار، محل تلاقی کویر و دریا
۵ نقطه مهم گردشگری گوا که نباید از دست داد!
این غذاهای خوشمزه مخصوص کریسمس اند!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code