شمال یا جنوب پرتغال، کدام بهتر است؟

سفر به پرتغال

سفرهای خارجی داستان های خاص خود را دارد. یکی از بزرگترین دو راهی هایی که مسافران قبل از انتخاب مقصد سفر با آن روبرو هستند، انتخاب شهر مناسب برای سفر است. گاهی یک کشور به اندازه ای جای دیدنی دارد که تصمیم گیری برای اینکه به کدام نقطه ی آن سفر کنید، اصلا کار ساده ای نیست و پرتغال یکی از این کشورهاست. چه به شمال آن بروید و چه جنوب، هر بخش دیدنی های خاص خود را دارد که با قسمت دیگری کاملا متفاوت است. اگر قصد سفر به پرتغال کرده اید و یا دارید، اول باید تعیین کنید دنبال چه هستید. دنبال غذا و فرهنگ خوب و یا سواحل بی نظیر و آرام؟ الی گشت در ادامه به شما می گوید در هر قسمت این کشور چه چیزی بیشتر جالب توجه است تا بتوانید راحت انتخاب کنید به شمال پرتغال بروید و یا جنوب آن.

سفر به پرتغال

سواحل شن و ماسه ای بی نظیر

مطالب مرتبط:
چند دقیقه در پرتغال
جاذبه های معروف کشور پرتغال

جنوب کشور پرتغال به داشتن سواحل منحصر بفردی مثل Algarve و Alentejo مشهور است و به همین دلیل اگر دنبال سواحل خوب می گردید باید به سمت جنوب پرتغال بروید. البته این به آن معنا نیست که در شمال پرتغال نمی توانید ساحل خوبی پیدا کنید. درست است که شن و ماسه ی سفید و نرم مخملین، مرداب های دریایی عجیب و غریب و آب های فیروزه ای را فقط می توانید در جنوب این کشور ببینید اما خط های ساحلی خوب در شمال آن هم وجود دارند.

سواحل پرتغال

مناظر شهری و فرهنگ

شاید در نگاه اول شمال پرتغال بهترین جای این کشور برای دیدن زندگی شهری نباشد و اگر چه خانه های رنگارنگ پرتو (Porto) و خیابان های سنگفرش شده ی لیسبون پایتخت این کشور برای گشت و گذار آن هم با پای پیاده از بهترین مناطق پرتغال هستند و این شهرهای شمالی توانسته اند با گذشت سالیان سال، تاریخ و فرهنگ خود را به خوبی نگه دارند اما در جنوب این کشور می توانید راحتی بسیار بیشتری را تجربه کنید، در جنوب خیلی سریع تر می توانید یک کافه ی خیابانی را پیدا کنید که در حالی که در پیاده رو نشسته اید، صبحانه تان را در موقع طلوع خورشید میل کنید.

غذای لذیذ

اگر خیلی مطمئن نیستید که تجربه ی خوردن غذاهای جدید را دوست دارید یا خیر، بهتر است به سمت جنوب پرتغال بروید، در جنوب این کشور می توانید رستوران های اروپایی زیادی ببینید. گردشگران ماجراجویی که دوست دارند طعم واقعی غذاهای ملی پرتغال را تجربه کنند، باید به سمت شمال کشور بروند.

غذاهای معروف پرتغال

مناطق تاریخی

اگر دوست دارید تا با تاریخ اسپانیا آشنا شوید و بیشتر بناهای تاریخی آن را ببینید، بهتر است راهتان را به سمت شمال آن کج کنید. متاسفانه زلزله ای که در سال ۱۷۵۵ میلادی اتفاق افتاد باعث از بین رفتن و تخریب اکثر معماری های لیسبون شد. اما بیشتر شمال آن دست نخورده باقی ماند  و این به آن معناست که هنوز می توانید در آن نمونه های بی نظیری از بناهای تاریخی و قلعه های قرن نهمی را پیدا کنید.

Alcobaça-Monastery

آب و هوای مناسب

اینکه بیشتر عاشق ساحل و خورشید باشید و یا آب و هوای سرد، می تواند روی انتخابتان کاملا تاثیر گذار باشد. شمال این کشور گرم است و آب و هوای گرمتری دارد در صورتیکه جنوب آن سردتر است. به نظر می رسد با نکاتی که در بالا گفته شد به راحتی بتوانید سفر به پرتغال را با اطلاعات بیشتر و بهتری انجام دهید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد