بلیط هواپیما

شهرهای دنیا در شب + تصویر

نمای زیبای شهرهای دنیا در شب

جاذبه های یک سفر می تواند تاریخی و فرهنگی باشد و گاه حتی دیدن آدم هایی که در آن شهر زندگی می کنند برای ما سرگرم کننده می شود. اما این بار می خواهیم شهرهای دیدنی دنیا را از زاویه ی دیگری ببینیم. از زاویه ی شب! شب لحظه های آرامش بخشی است، لحظه هایی که بعد از یک روز کاری شلوغ و پر همهمه می تواند فرصت یک جا نشستن را به شما بدهد تا فقط تماشا کنید. در این مطلب می خواهیم شهرهای دنیا را در شب نشانتان دهیم. ابهت عجیبی در انتظار شماست، ساختمان های بلندی که شب ها می خوابند و با نورهای درخشانشان شهر را مزین می کنند، تا شکل جالبی را رقم بزنند. فرقی نمی کند کجا باشد؛ یک شهر کوچک در دل خاورمیانه یا شهری بزرگ در دورست ها. برای دیدن عکس های جذاب شهرها در شب، الی گشت را همراهی کنید.

تصویر زیبای تهران در شب
مطالب مرتبط:
سیدنی گردی در شب، تجربه ای که باید امتحان کنید
در سنگاپور شب ها روز هستند!

چیزی که برای زیبا کردن یک شهر مهم است، توجه به معماری و نورپردازی آن است. گاهی به قدری معماری شهرهای دنیا زیباست که همان برای توریستی بودن و جذب گردشگرها کافیست. با دیدن تصویر این شهرها در شب می بینید که نور پردازی چه تاثیری در زیبایی آنها گذاشته است، اگر چه باید بگوییم شهرهای خود ایران ما نیز در شب بسیار دیدنی هستند. برای دیدن شب شهری که در آن زندگی می کنید پیشنهاد می کنیم به بالاترین نقطه شهر بروید و یا خودتان را به بالای یک برج بلند برسانید و شهر را ببینید.

شهر ونکوور در شب

مثلا برای دیدن تهران پیشنهاد ما رفتن به بام تهران و یا بلندای برج میلاد است. برای دیدن استانبول در شب رفتن به بالای برج گالاتای نیز فکر خوبی است.

تهران در شب

گاهی انعکاس تصویر ساختمان ها و آسمان خراش های پر نور و درخشان شهرها در رودخانه ها و دریاچه ها تصویر بسیار رویایی را رقم می زند. تصویری که در سفر به دبی و یا سنگاپور می توانید آن را از نزدیک لمس کنید.

دبی در شب

اما در برخی شهرهای دنیا شب و زیبایی آن تنها به معماری و نورپردازی شب‌ها محدود نمی شود، در این شهرهای زندگی شبانه از جذابیت های معروف آنها محسوب می شود. بانکوک و پاتایا در تایلند، هانوی در ویتنام، بارسلونا در اسپانیا، نیویورک در آمریکا و ….مثال های خوبی هستند.

بانکوک در شب
شب های زیبای بانکوک
نیویورک در شب

در این شهرها مردم تا پاسی از شب بیدارند و در خیابان ها قدم می زنند، فروشگاه ها تا دیروقت باز هستند و شما می توانید تازه ساعت ۲ نصف شب با خیال راحت به رستوران مورد علاقه تان بروید. حتی در برخی از این شهرها بازارهای شبانه هم وجود دارند، بازارهای شلوغ با نورپردازی های هیجان انگیز که با گشت و گذار در آنها دلتان نمی خواد رنگ صبح را ببینید. نمونه ی خوبی از این بازارها، بازار چیانگ مای در تایلند است.

بازار چیانگ مای در شب

آسمان بالای سرتان تاریک است اما تا چشم کار می کند نورهای زرد و قرمزی را می بینید که اطراف را برایتان روشن می کنند. به دلیل توریستی بودن چنین شهرهایی و مرسوم بودن زندگی شبانه در آنها اصولا از امنیت خوبی هم برخوردار هستند.

چین در شب
سیدنی در شب

اما در کل ما توصیه می کنیم به هر جای دنیا که سفر می کنید احتیاط لازم را داشته باشید.

۱۰ مقصد فوق العاده برای طبیعت گردی در اروپا
۱۰ مقصد فوق العاده برای طبیعت گردی در اروپا
پارک ملی گرن پارادیسو، اولین پارک ملی ایتالیا
پارک ملی گرن پارادیسو، اولین پارک ملی ایتالیا
غذاهای مخصوص شب کریسمس در ۱۳ کشور جهان+ تصویر
غذاهای مخصوص شب کریسمس در ۱۳ کشور جهان+ تصویر
۶ ماجراجویی بزرگ برای مسافران تنها
۶ ماجراجویی بزرگ برای مسافران تنها