بلیط هواپیما

شهر عجایب، ریودوژانیرو

معرفی جاذبه هایی در ریودوژانیرو

ریودوژانیرو با عنوان شهر عجایب (CidadeMaravilhosa) شناخته می شود، لقبی که به خوبی گویای احوال این شهر بوده و به راستی برازنده آن است. دیدنی های مشهور این شهر و سواحل زیبای آن همه ساله خیل کثیری از گردشگران را از سراسر جهان به خود جذب می کنند اما در این میان برخی از  جاذبه های این شهر واقعا متفاوت بوده و حتما باید دیده شوند. این موارد، اصلی ترین دلایلی هستند که ریودوژانیرو را تبدیل به یک مقصد گردشگری منحصربه فرد کرده اند. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
حقایقی درباره ریودوژانیرو که از آن‌ها بی‌ خبرید
جاذبه های دیدنی شهر ریودوژانیرو
pedradosal crowd

محله پدرا دو سال (Pedra do Sal) یا شهر قدیم سامبا

دقیقا در پشت محله نوساز و نو نوار مرکزی شهر (Centro) که بخش اداری ریو محسوب می شود، محله قدیمی و تاریخی پدرا دو سال قرار دارد. این محله زادگاه سامبا بوده و یکی از مهمترین مراکز فرهنگی و تاریخی برزیل محسوب می شود. این محله روی صخره ای مشرف به ساحل اصلی ریو ساخته شده و روزگاری پیش تر مرکز اصلی تجارت برده و خرید و فروش کالاهای مختلف شهر بوده است. این محله پس از وضع قانون لغو برده داری، به عنوان جبران خسارت به بردگان آزاد شده داده شده و Quilombo  نام گرفت . به این ترتیب این محله اصالت و زیبایی های خود را تا امروز حفظ کرده است. بازدیدکنندگان از این محله می توانند یک روز تمام را در کوچه پس کوچه های سنگ فرش شده و پیچ در پیچ این محله پرسه زده و از خانه های رنگارنگ و پله های بیرونی آن ها که با معماری خاص و لرزان خود جلب توجه می کنند؛ بازدید کرده و در نهایت به راس صخره ای که این محله روی آن قرار دارد رسیده و چشم اندازی زیبا از Morro da Conceição تماشا کنند.

روزهای دوشنبه و جمعه و پس از غروب خورشید، کوچه های پدرا دو سال شاهد حضور صدها نفر از مردم محلی و سایر افرادی است که با هدف تماشا و بزرگداشت موسیقی سامبا که مشهورترین سبک موسیقی برزیلی است، در این محل گرد هم آمده اند. در این هنگام شما می توانید انواع غذاها و نوشیدنی های مورد علاقه خود را از دست فروش ها و غرفه های خیابانی تهیه کرده و شاهد بهترین برنامه های اجرای موسیقی در شهر باشید. نوازندگان معمولا دور یک میز نشسته و شروع به نواختن می کنند. این جشنواره زیبا و البته رایگان، از ساعت ۹ شب آغاز می شود اما بهتر است برای تجربه بهتر محیط و دیدن مقدمات جشنواره و داشتن جایی مناسب، زودتر به این محله مراجعه کنید.

neimayer

معماری مدرن اسکار نیمیر (Oscar Niemeyer)

وقتی دو واژه ریو دو ژانیرو و معماری را در کنار یکدیگر به کار می بریم، به طور کلی معماری شلوغ شهری و خانه های عصر استعمار به ذهن خطور می کند در حالی که شهر ریو به واسطه معمار مشهور و فقید بومی این شهر یعنی اسکار نیمیر دارای سبک خاص و آثار ساخته شده و شناخته شده معماری مدرن است.

شهر کوچک نیتریو (Niteroí) در فاصله سی دقیقه عبور با قایق های تندرو از مرکز ریو قرار گرفته و در آن تعداد زیادی از آثار ساخته شده توسط نیمیر از جمله مهم ترین کارهای وی وجود دارد. در این شهر یک خیابان به نام کامینهو نیمیر (Caminho Niemeyer ) وجود دارد که به معنی خوش آمدگویی نیمیر بوده و تمام ساختمان های آن توسط این معمار مشهور طراحی و ساخته شده و گنبد مشهور TeatroPopularand در این خیابان قرار دارد. این مسیر با طول ۱۱ کیلومتر به عنوان دومین مجموعه بزرگ ساخته شده توسط این معمار شناخته می شود.

در فاصله ده دقیقه رانندگی از نیتروی، ساختمان موزه هنرهای معاصر در مجاورت محله Boa Viagem قرار دارد که از آثار نیمیرو است.  طراحی بنای این موزه بسیار جسورانه و خاص بوده و بیننده را یاد فیلم های تخیلی پیشتازان فضا می اندازد.

در مرکز شهر ریو، بنای مشهور Sambadrome که از آثار این معمار بوده و دارای شهرتی جهانی است در خیابان  RuaMarquês de Sapucaí واقع شده است. همه ساله در حین جشنواره ریو، بیش از ۹۰ هزار نفر تماشاچی در این محل گرد هم می آیند.

از دیگر آثار مشهور و مدرن نیمیر می توان به بنای ساختمان وزارت آموزش و بهداشت اشاره کرد. این بنا را می توان نخستین سازه معماری مدرن در یکی از ابنیه عمومی قاره امریکا محسوب کرد که دارای ستون هایی بزرگ و کاشی های ملوانی بوده و نشان دهنده ایجاد تعادل در معماری و چشم انداز آن است.

تمرین موسیقی جشنواره توسط گروه ارکستر در حال حرکت (OrquestraVoadora)

شب های یک شنبه، محوطه موزه هنرهای مدرن شاهد عبور گروه نوازندگان موسوم به ارکستر در حال حرکت است که به صورت هفتگی برنامه های موسیقی کارناوال سالیانه را تمرین می کنند.

برزیل، کشوری که مثل هیچ جا نیست
برزیل، کشوری که مثل هیچ جا نیست
۸ جاذبه ی دیدنی در مکزیکوسیتی که باید برای دیدن آنها برنامه ریزی کنید
۸ جاذبه ی دیدنی در مکزیکوسیتی که باید برای دیدن آنها برنامه ریزی کنید
به زیباترین ساحل جنوب آمریکا خوش آمدید!
به زیباترین ساحل جنوب آمریکا خوش آمدید!
آشنایی با زندگی در کوبا: شغل، ورزش و زندگی روزانه
آشنایی با زندگی در کوبا: شغل، ورزش و زندگی روزانه