شهرهای هوشمند جهان کدامند و چگونه اند؟

آنچه در شهرهای هوشمند جهان می گذرد

شهرهای هوشمند جهان امروزه با تجهیزاتی که داده ها را دریافت، جمع آوری و انتقال می دهند، پر می شوند. این شامل نه تنها تلفن های همراه، بلکه اشیائی است که به شهرهای ما مرتبط شده است، مانند چراغ راهنمایی و ایستگاه های آلودگی هوا. حتی چیزی ساده به عنوان یک سطل زباله هم اکنون می تواند به اینترنت متصل شود. شهرهای هوشمند داده ها را از این اشیاء دیجیتالی پر کرده است و از آن برای ایجاد محصولات و خدمات جدیدی استفاده می کند که شهرها را قابل استفاده تر می کند. اگرچه آنها توانایی بالقوه ای برای زندگی بهتر دارند، اما احتمال این وجود دارد که به طور فزاینده ای نیز باعث نگرانی های جدی در خصوص حفظ حریم خصوصی شود. در ادامه با الی گشت همراه باشید..

شهرهای هوشمند دنیا
مطالب مرتبط :
ایر نیوزلند با استفاده از عینک هوشمند، ذهن مسافران را می خواند!
چمدان های هوشمندی که سفر کردنتان را متحول می کنند!

از طریق سنسورهایی که در شهرهای ما تعبیه شده اند و تلفن های هوشمند در جیب های ما، شهرهای هوشمند توانایی دارند که دائما افراد را شناسایی کنند، چه کسانی ملاقات می کنند و شاید چه کاری انجام می دهند. در راستای این موضوع آمارهای فیس بوک از رای گیری اعضاء نشان می دهد که اطلاعات حدود ۸۷ میلیون نفر مورد استفاده قرار گرفته است، لازم است که به درستی بررسی کنیم که داده های ما چگونه است و چگونه از آنها استفاده می شود. به طور مشابه، با توجه به اینکه زیرساخت های حیاتی بیشتر و بیشتر قربانی حملات سایبری می شوند، ما باید در نظر داشته باشیم که شهرهای ما نه تنها دقیق تر می شوند، بلکه بیشتر در معرض حملات سایبری آسیب هستند.

شهرهای هوشمند جهان

شهرهای هوشمندتر

در سراسر جهان، شهرها به سرعت در حال هوشمندتر شدن هستند. شهرهای مختلفی مانند تکنولوژیهای سنگاپور، لندن و سانفرانسیسکو مانند حساسیت شهری (که نشان می دهد چگونه مردم با یکدیگر و محیط اطراف خود ارتباط برقرار می کنند)، گئوتراکینگ (که جابجایی مردم را ثبت می کند) و تجزیه و تحلیل زمان واقعی (که پردازش گسترده مقدار داده های جمع آوری شده است). شهرهای هوشمند از این تکنولوژی ها برای مدیریت بهتر انرژی و آب، کاهش آلودگی و ترافیک استفاده می کنند، مسیرهای جمع آوری زباله را بهینه سازی می کنند و یا به مردم کمک می کنند تا از اتومبیل خود استفاده کنند. ابتکارات شهر هوشمند نه تنها توانایی کمک به زندگی را برای زندگی بهتر فراهم می کند، بلکه می تواند به ما برای بهتر کردن جهان کمک کند. در سال ۲۰۱۳، Vassilis Kostakos، دانش آموز یونان، صفحه نمایش های ال سی دی تعاملی را معرفی کرد که افراد را تشویق به ایستادن در ایستگاه اتوبوس برای کمک به شناسایی سلول های خونی آلوده به مالاریا کرد.

شهرهای مدرن

نگرانی های بزرگ حفظ اطلاعات حریم خصوصی

در چند ماه گذشته، پس از آشکار سازی کمبریج Analytica و فیس بوک، نگرانی ها در مورد چگونگی استفاده شرکتها از مجموعه داده ها به صورت آماری افزایش یافته است. در سال ۲۰۰۹، کارشناسان به این مسئله واقف بودند که ذینفعان می توانند اطلاعات شخصی را از کاربران نا آگاه جمع آوری کنند. خط مشی های حفظ حریم خصوصی و توافقنامه های به اشتراک گذاری اطلاعات جامع اجازه می دهد شرکت ها از قوانین حفاظت از اطلاعات پیروی نکنند و از داده های جمع آوری شده برای اهداف غیرقانونی استفاده کنند.

شهرهای توسغه یافته و مدرن

با توجه به اطلاعات عظیم و دقیق که توسط اینترنت جمع آوری شده است، پروژه های شهر هوشمند می تواند نگرانی های مشابه را به همراه داشته باشد. به عنوان مثال، پروژه Cityware را مشاهده کنید، که نشان داد امکان بروز جابجاییهای دیجیتال و فیزیکی بین دوستان فیس بوک نیز وجود دارد. Cityware قادر به ردیابی جنبش و تعامل ۳۰،۰۰۰ نفر با استفاده از پروفایل های فیس بوک و بلوتوث گوشی های هوشمند خود بود. اکثر مردم تمایل دارند که گوشی هوشمند خود را که یک ابزار سنجش بسیار قدرتمند است، دست کم بگیرند. در صورتی که تلفن شما به طور مداوم اطلاعات مربوط به مکان شما، تعامل دیجیتال و فیزیکی و موارد دیگر را به اشتراک می گذارد. این اطلاعات با اطلاعات بیشتر جمع آوری شده از دستگاه های شبکه های هوشمند – شبکه های تامین برق که به سرعت تشخیص داده می شوند و واکنش به تغییرات محلی در استفاده همگرا هستند، این امر پیامدهای جدی برای حفظ حریم خصوصی و حق تعیین سرنوشت را به همراه می آورد. درست همانطور که به فیس بوک حق بدهید که هر چیزی را که در صفحه خود ارسال میکنید و داده های جمع آوری شده توسط سنسورهای آنلاین در سراسر شهرهای هوشمند که متعلق به انواع شرکت ها از جمله ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISPs) ، را دسترسی داشته باشد. سال گذشته، کنگره آمریکا محافظت از حریم خصوصی اینترنت را با اعطای ISP را در خصوص فروش اطلاعات کاربران، مانند سابقه آنها به اشخاص ثالث را لغو کرد.

شهرهای هوشمند

هنگامی که اکثر وسایل های شما به اینترنت متصل می شوند، اشیاء مشابه می توانند به شرکت ها اطلاع دهند کدام مارک ها و محصولاتی که شما دوست دارید کدامند و چگونه و چه موقع از آنها استفاده می کنید. این به این معنی است که تمام داده هایی که دستگاه ها جمع آوری می کنند، چه در خانه و چه در داخل شهر شما، به طور بالقوه می تواند به اشخاص ثالث فروخته شود.

منبع: independent.co.uk

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code