شهرهای کوچک با مناظر فوق العاده در روسیه

شهرهای کوچک روسیه

روسیه کشوری بسیار بزرگ است. این کشور دارای ۱۱ منطقه زمانی بوده که از دریای بالتیک در اروپا آغاز و تا دورترین نقطه در شرق آسیا امتداد پیدا می کند.این کشور که بیشتر شبیه به یک قاره می باشد دارای ایالت های خودمختار، دولت های فدرال و مناطق با فرهنگ های مختلف و زبان ها و گروه های قومی متفاوت می باشند. این کشور از یک امپراتوری کوچک از مسکو آغاز شده و در ابتدا با شکست دادن رقبای محلی و سپس با تسخیر بخش های مختلف تا سیبری توانسته تاریخی بزگ را برای روسیه رقم بزند. شهرهای کوچک روسیه و روستاهای آن با ویژگی هایی از کرملین مشخص می شوند. این قلعه ها، کلیساها و صومعه ها در این شهرهای کوچک روسیه به گونه ای شگفت آور است که همچنان برخی از آن ها باقی مانده اند. برخی از شهرهای کوچک روسیه علاوه بر آثار تاریخی بی نظیر، مناظری شگفت انگیز را نیز در پس زمینه خود ارائه می نمایند که در این مطلب قصد داریم تا به معرفی آن ها بپردازیم پس با الی گشت همراه شوید.

شهرهای کوچک روسیه با مناظری بی نظیر

استری ایزبورسک | Stary Izborsk

مطالب مرتبط:
آشنایی با بهترین غذاهای روسیه
کاخی ساخته شده از طلا به نام گرند پالاس روسیه!
اپلیکیشن‌های کاربردی برای سفر به روسیه

این یکی از شهرهای کوچک روسیه بوده که در مرز استونی قرار داشته و قطعا روستایی باستانی می باشد. در واقع کلمه ایزبورسک به معنی قدیمی بوده و برای شهر کوچکی که از سال ۸۶۲ میلادی تاسیس شده بسیار مناسب می باشد. قلعه ویران شده یکی از جاذبه های اصلی این شهر بوده و همچنین کلیسای قرن چهاردهمی سنت نیکلاس نیز بر جذابیت های آن افزوده است. با بازدید از چند موزه در شهر ایزبورسک می توانید گذری در تاریخ این شهر و قرون وسطی داشته باشید. مسیری که از قلعه به سوی دریاچه می رود نقطه ای آرامش بخش با مناظری بی نظیر برای زندگی روستایی می باشد.

شهر استری ایزبورسک

اسوتلوگورسک | Svetlogorsk

این یکی از شهرهای کوچک روسیه بوده که توسط سامبیانس (Sambians) یکی از قبایل پروس در سال ۱۲۵۸ میلادی تاسیس شده است. این شهر ساحلی در گذشته در قلمرو آلمان قرار داشته و با نام آلمانی خود راوشن (Rauschen) شناخته می شده است. اما به طور کلی این شهر و تمام منطقه کالینگراد پس از جنگ جهانی دوم به دست شوروی افتاد. اما از آنجا که شهر کوچک اسوتلوگورسک در طول جنگ تقریبا دست نخورده باقی ماند بنابراین بسیاری از ویژگی های پروس قدیم را در خود جای داده است. زمانی که پادشاه فردریک ویلیام چهارم در سال ۱۸۴۰ از پروس دیدن نمود دستور داد که می بایست ساحل دریا زیباتر شود. بنابراین بدین شکل در یکی از زیباترین شهرهای کوچک روسیه امروزی خانه های قدیمی آلمانی در خط ساحلی قابل مشاهده می باشند.

شهر اسوتلوگورسک

پلیوس | Plyos

آرامش شهر پلیوس وابسته به چشم انداز بی نظیر و شگفت انگیز آن می باشد. این یکی از شهرهای کوچک روسیه بوده که در قرن دوازدهم تاسیس شد و سپس در سال ۱۲۳۸ در حمله مغول ها از بین رفت. این شهر کوچک و زیبا در سال ۱۴۱۰ مجددا به عنوان پست مرزی برای مسکو تقویت گردید. قدیمی ترین بخش شهر در بخش پایینی رودخانه ولگا قرار گرفته و در اینجا می توانید قلعه های قدیمی، مناظر درخشان، کلیسای قدیمی و بازار قدیمی بازسازی شده را مشاهده نمایید. علاوه بر این ها جاذبه های خیره کننده ای مانند یک کلیسای چوبی وجود داشته که از سال ۱۶۹۹ بنا شده و همچنین یک موزه که تمامی لوازم ایزاک لویتان (Isaac Levitan) را می توانید در آنجا پیدا کنید.

شهر پلیوس

ویاتسکویا | Vyatskoye

در فاصله ۳۰۰ کیلومتری از مسکو، روستایی به نام ویاتسکویا از سال ۱۵۰۲ وجود داشته که می توان آن را رسما یکی از زیباترین شهرهای کوچک روسیه دانست. البته که نقش تاجر مشهور اولگ زاروف (Oleg Zharov) نیز بی تاثیر نبوده است. او در سال ۲۰۰۷ با سرمایه گذاری در جهت بازسازی بسیاری از ساختمان های این شهر زیبا کمک کرد. در حال حاضر این روستا تبدیل به یکی از شهرهای رنگارنگ روسیه شده و بسیاری از موزه ها و جاذبه های تاریخی را در خیابان های خود جای داده است. در حقیقت نام مستعار شهر ویاتسکویا روستایی است که می خواست شهر باشد و این به دلیل وجود جاذبه های بی نظیر این شهر کوچک است.

شهر ویاتسکویا

اسو |  Esso

با یک طبیعت وحشی در کنار آن، اسو یکی از بهترین شهرهای کوچک روسیه که توسط مردم اونکی (Evenki) که در قرن نوزدهم از ساخا (Sakha) به اینجا مهاجرت کردند تاسیس شده است. امروزه این شهر یکی از بهترین مقاصد برای مسافران مستقل در شبه جزیره کامچاتکا می باشد. مسیرهای متنوعی از پیاده روی، اسب سواری و سورتمه سواری نیز در اطراف این منطقه وجود دارند. در شهر اسو استخرهای آب داغ نیز وجود داشته که از آن ها حتی برای گرمایش خانه ها استفاده می شود. یک موزه خرس برای بازدید گردشگران وجود دارد. یک کلبه چوبی آرام در شهر وجود داشته که به کامچاتکا سوییس شناخته می شود. این کلبه بسیار گرم بوده و در آن به خوبی از افراد استقبال می شود.

شهر اسو روسیه

کارگوپول | Kargopol

کارگوپول به ویژه یکی از ثروتمندترین شهرهای کوچک روسیه بود که در اواسط قرن شانزدهم میلادی رشد قابل توجهی داشته است. این شهر در یک مسیر تجاری در نزدیکی رودخانه باستانی اونگا (Onega) بین مسکو و آرخانگلسک (Arkhangelsk) قرار داشته که تنها بندر مسکو در آن زمان بوده است. این شهر اولین بار در سال ۱۱۴۶ میلادی ثبت شده و در حال حاضر یک شهر ساحلی است که تعداد کلیساهای آن از ساکنانش بیشتر می باشد. در این منطقه پارک ملی کنوزرسکی (Kenozersky) وجود داشته که می توان در آن از کلیساهای چوبی، مجموعه های تاریخی و فرهنگی و دریاچه ها و کانل های بی نظیر دیدن نمود.

شهر کارگوپول روسیه

سوزدال | Suzdal

سوزدال یکی از قدیمی ترین شهرهای کوچک روسیه بوده که از مهمترین شهرهای قرن یازدهم این کشور به شمار می رود. در قرن دوازدهم این شهر به پایتخت ولادیمیر سوزدال تبدیل شده که تنها یک شهر کوچک با مسکو فاصله داشت. بنابراین بسیاری از آثار تاریخی در این شهر کوچک روسیه در حال حاضر وجود دارد. برخی از آن ها شامل کرملین سوزدال و کلیسای جامع ناتیویتی (Nativity) می باشد. سوزدال با تپه های سبز رنگ و رودخانه ای آرام بدون شک این شهر جواهری بر روی حلقه طلایی روسیه می باشد.

منبع: www.touropia.com

جاذبه های شهر طنجه در مراکش
جاذبه های شهر طنجه در مراکش
کلیسای جامع مریم مقدس در کرواسی
کلیسای جامع مریم مقدس در کرواسی
گشت و گذار در کاخ روزنبرگ کپنهاگ
گشت و گذار در کاخ روزنبرگ کپنهاگ
راز اشکال عجیب دریای مرده چیست؟
راز اشکال عجیب دریای مرده چیست؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code