راز شهر پنهان شده در اعماق جنگل های آمازون!

برای گشت و گذار در شگفتی های آمازون آماده اید؟

جنگل بارانی و بکر آمازون منطقه ای گسترده است که در قاره ی آمریکا قرار گرفته است. این جنگل آنقدر بکر است که هنوز هم بخش هایی از آن ناشناخته است. چیزهای زیادی درباره ی این جنگل به گوشتان خورده است مثلا اینکه کمیاب ترین پرندگان و حشرات و حیوان ها در این جنگل زندگی می کنند، یا در این جنگل قبایل آدمخوار زیادی وجود دارد و چیزهایی از این قیبل که البته درست هم هستند. اما به احتمال زیاد تا حالا نمی دانستید که در اعماق این جنگل سبز و بسیار پهناور، شهری نهفته است. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
آمازون؛ شگفت انگیز، مخوف، اما زیبا
نکاتی جالب در مورد مسافرت به جاهای «خطرناک»(بخش اول)

 

iquitos peru

نام این شهر بزرگ ایکیتوس است. ایکیتوس در اعماق جنگل های آمازون قرار گرفته است و هیچ جاده ای برای رسیدن به آن وجود ندارد. بنابراین باید از طریق جنگل به آن دسترسی پیدا کرد. به عبارت دیگر ایکیتوس بزرگترین شهر دنیاست که دسترسی به آن از راه جاده غیر ممکن است. اما همین که وارد آن می شوید با تعداد زیادی مردم سوار بر اتومبیل و موتور با یابان های خط کشی شده روبرو می شوید. درباره گردشگری این منطقه اطلاعاتی در دست نیست. واقعا باورنکردنی است نه؟

حقایقی بیشتر از جنگل های آمازون

amazon forest

۱-جنگل بارانی آمازون، بزرگترین جنگل استوایی دنیا است که ۵٫۵ میلیون کیلومتر مربع را در برگرفته است.
۲-بیشتر از نصف این جنگل در کشور برزیل و باقی آن در بقیه ی کشورهای آمریکای جنوبی مثل ونزوئلا، پرو، اکوادور، کلمبیا، گویان و بولیوی قرار گرفته است.
۳-این جنگل ها بیشتر از ۲۰ درصد اکسیژن کره ی زمین را تولید می کنند.
۴-این جنگل ها قدمت حداقل ۵۵ ساله دارند.
۵-یکی از عجایب آمازون، وجود رودخانه ای زیر زمینی است که در زیر رودخانه ی آمازون قرار دارد و تقریبا هم طول آمازون است.
۵-در سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ این جنگل بارانی دچار قحطی شدیدی شد و در نتیجه مقدار قابل توجهی از گیاهان این جنگل نابود شد.

jaguar

۶-گونه های بسیار خطرناک حیواناتی مثل آناکوندا و جگوار در این جنگل زندگی می کنند. بسیاری از گونه های سمی و مرگ بار دنیا در آمازون زندگی می کنند.
۷-به خاطر ضخامت برگ و شاخه ی درختان بلند آمازون، در بعضی از بخش های زمین این جنگل تاریکی مطلق است. در واقع باید بدانید که وقتی در آمازون باران می بارد، حدود ۱۰ دقیقه زمان می برد تا آب باران به کف زمین در این مناطق برسد!
۸-به آمازون، شش های زمین هم می گویند و آن هم به خاطر مقدار زیاد دی اکسید کربنی است که جذب می کند و به جای آن اکسیژن تحویل می دهد.
۹-یک نوع ماهی حیرت انگیز در آمازون وجود دارد که Pirarucu نام دارد. این ماهی گوشت خوار است و طولی حدود ۳ متر دارد! این ماهی، ماهی های دیگر را طعمه ی خود می کند. اما چه چیز مرگ لاری در مورد آن وجود دارد؟ pirarucu دندان های بسیار خطرناکی در سقف دهان و روی زبان خود دارد!
۱۰-قبایلی در آمازون زندگی می کنند که هنوز تعدادی از آنها ناشناخته هستند. برخی از این قبایل با دنیای مدرن در تماس هستند و برخی زندگی در اعماق جنگل و بدون هیچ تماسی با دنیای بیرون را انتخاب کرده اند و در بین آنها آدمخواران زیادی وجود دارد.

منبع: ngkids.co.uk

کشف تکان دهنده گور دسته جمعی کودکان + تصویر
صداهای مرموزی که معلوم نیست از کجا می آیند!
همه چیز در مورد فرهنگ مردم کانادا (قسمت اول)
سفر به جزیره ایستر و مجسمه‌ های عجیبش +‌ ویدیو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code