بلیط هواپیما

شهری که به آبشارهای باشکوه معروف است!

شهر آبشارهای باشکوه

می خواهیم از شهر لیگان در شمال ناحیه ی میندانائو ی فیلیپین حرف بزنیم؛ شهری که هم صنعیته هم طبیعی! این شهر یکی از مهمترین شهرها و مرکز صنعتی این کشور است بطوری که در سراسر آن کارخانه های زیادی هستند که هر روز فولاد، سیمان و ورقه های قلع تولید می کنند و آن ها را به شهرهای دیگر می فرستند. به غیر از این ها این شهر برق کل ناحیه ی میندانائو را هم تامین می کند، پس حالا که فهمیدید با چه شهر صنعتی ای طرف هستید حتما تعجب می کنید اگر بگوییم این شهر در کل دنیا به طبیعت زیبایش معروف است! الی گشت را همراهی کنید تا از این شهر لیگان در فیلیپین و آبشارهای باشکوه آن بیشتر بدانید.

شهر آبشارهای باشکوه
مطالب مرتبط:
راوانا، یکی از عریض ترین آبشارهای سریلانکا
سفر به همیلتون، پایتخت آبشارهای جهان

شهر ایلیگان (lligan) در کنار دریای بوهول در سواحل شمالی جزیره ی میندانائو قرار دارد. در سمت شرقی شهر زمین های کشاورزی زیادی هستند که تپه های آتشفشانی و کوه ها آن ها را احاطه کرده اند. زیبایی های طبیعی شهر در دل همین کوه ها پنهان شده چون اینجا چشمه ها و آبشارهای زیادی دارد،  ۲۳ آبشار دیدنی از جاذبه های گردشگری اینجا هستند.

آبشار دیدنی

آبشارهایی که نمونه ی آن ها را در کمتر جایی از دنیا می توانید پیدا کنید، آبی سرد و زلال دارند و آنقدر باشکوهند که مدت ها محو تماشایشان می شوید. چشمه سارها و جویبارها طبیعتی سرسبز و دیدنی را در اینجا به وجود آورده اند، در پایین همه ی این آبشار ها می توانید تفریحاتی مثل شنا و قایق سواری داشته باشید و لحظاتی فوق العاده را بگذرانید. در زیر بعضی از آبشار غارهایی هست که می توانید به درون آن ها بروید و صدای جوش و خروش آب را کاملا از نزدیک حس کنید.

آبشارها
آبشارهای دیدنی

در کل دنیا را بگردید این همه آبشار در یک شهر را در کمتر جایی از دنیا می توانید پیدا کنید، البته یک استثناء هم وجود دارد و آن شهر همیلتون در کاناداست که در آن بیشتر از ۱۳۰ آبشار مختلف هست. لیگان را همه به شهر آبشارهای باشکوه می شناسند، معروف ترین آبشار این شهر آبشار «ماریا کریستینا» در رودخانه ی آگوس است. بعضی وقت ها به این آبشار، آبشار دوقلو می گویند چون دو جریان آب در کنار هم به سمت پایین سرازیر می شوند.

جریان آب

درست در بالا دست همین رودخانه کارخانه ی هیدورالکتریکی و سدی در رودخانه ساخته شده تا جریان آب را تنظیم کند. برای همین هم هست که وقتی به دیدن این آبشار می روید شدت ریزش آب در طول روز چندین بار تغییر می کند. بهترین روز بری بازدید از این آبشار یکشنبه ها ست چون آب در بیشترین مقدار خودش در جریان است.

منبع: amusingplanet.com

هیجان مطلق با اسکی رو آب + ویدئو
هیجان مطلق با اسکی رو آب + ویدئو
شنا در این سواحل ممنوع!
شنا در این سواحل ممنوع!
پارک آبی جینو پارادایس، مجموعه ی تفریحی متفاوت در تفلیس
پارک آبی جینو پارادایس، مجموعه ی تفریحی متفاوت در تفلیس
معرفی آبشار نوژیان در خرم آباد
معرفی آبشار نوژیان در خرم آباد