بلیط هواپیما

اینجا رم است، همان شهر افسانه ای!

شهر افسانه ای رم

شهر باستانی و زیبای رُم با مساحت حدود ۱۳۶۲۸۷ کیلومتر مربع دارای ۲۶۴۹۷۲۴ تن جمعیت است. این شهر که بزرگترین و پرجمعیت‌ ترین شهر ایتالیا است پایتخت این کشور و همچنین مرکز ناحیه لاتزیو است. قدمت و پیشینه تاریخی شهر افسانه ای رم در کتاب های تاریخی زیادی ذکر شده است از جمله ادوارد گیبون سیاست ‌مدار و نویسنده انگلیسی قرن ۱۸ که مشهورترین مورخ تاریخ رم هم هست، دوازده قرن تاریخ رم را در ۶ جلد نوشته است و همچنین در تاریخ تمدن ویل دورانت یک جلد ۹۰۰ صفحه‌ ای به تاریخ رم اختصاص دارد.

آغاز تاریخ رم با افسانه است اما بطور کلی تاریخ نگاران تاریخ شهر افسانه ای رم، سه دوره آغازین و جمهوری، امپراتوری، و افول و سقوط امپراتوری را برای مطالعه ادوار تاریخ آن در نظر گرفته اند. رمی‌ها با داشتن ارتشی منظم توانستند قلمرو خود را از دشت‌های اطراف رم به سرتاسر ایتالیا گسترش دهند و بعد بر سر تسلط بر جزیره سیسیل با دولت کارتاژ وارد جنگ شدند.

همچنین یونان هم به دست رمی‌ها افتاد و در نتیجه امپراتوری رم بوجود آمد. ظهور ژولیوس سزار باعث شد که اختلافات داخلی تمام شود و امپراتوری به بالاترین جایگاه دست یابد و مظهر اراده رم قلمداد شود. در دوران طلایی رم، رومی ها با امپراتوری ایران همسایه شدند و در این زمان شهر افسانه ای رم از شهری آجری به شهری مرمرین مبدل شد.

ادیبان و فیلسوفان مهم رم در دوران طلایی رم ظهور کرده و در این دوران زندگی می‌کردند و بیشتر داستان‌های باستانی رم به این دوران تعلق دارد. شهر افسانه ای رم دارای جاذبه های گردشگری زیادی است که در تمام ایام سال گردشگرانی را از سراسر جهان به خود جذب می کند. در این ویدیوی زیبا با الی گشت جاذبه های دیدنی این شهر افسانه ای را ببینید.

۱۷ مورد از تماشایی ترین جاذبه های طبیعی ایتالیا
۱۷ مورد از تماشایی ترین جاذبه های طبیعی ایتالیا
کلیسای سنت پیتر در رم، بزرگ ترین کلیسای جهان
کلیسای سنت پیتر در رم، بزرگ ترین کلیسای جهان
۱۰ پاستای معروف ایتالیایی!
۱۰ پاستای معروف ایتالیایی!
ریزه کاری های سفر به ایتالیا
ریزه کاری های سفر به ایتالیا