بلیط هواپیما

چرا به شهر رییکا در کرواسی سفر کنیم؟

سفری به شهر رییکا در کرواسی | Visit Rijeka, Croatia

شهر بندری رییکا سومین شهر بزرگ در کشور کرواسی است و بعد از بندر اسپلیت دومین بندر بزرگ این کشور نیز می باشد. خیلی از افراد از این شهر فقط به عنوان محلی برای توقف در میان سفرشان استفاده می کنند چرا که با راه آهن به شهر زاگرب متصل است و از طرفی با قایق های بزرگ مسیری برای دسترسی به دالماسی است. اما اگر فرد کنجکاوی باشید می توانید در شهر رییکا از تماشای تأسیسات مدرن نشان دهنده میراث ریجیا هابسبورگ که توسط یک صحنه فرهنگی پرطرفدارکامل شده اند، خیابان اصلی شلوغ و شلوغ ترین کارناوال های کرواسی بهره مند شوید. برای اطلاعات بیشتر از جاذبه های رییکا با الی گشت همراه شوید.

تئات ملی

تئاتر ملی کرواسی | Croatian National Theatre

مطالب مرتبط:
سفر به شهر اوسیک در کرواسی
باشکوه ترین ساختمان های شهر اسپلیت در کرواسی

سالن نمایش تئاتر شهر رییکا در سال ۱۸۸۵، ۱۰ سال قبل از سالن مشابهش در زاگرب افتتاح شد، طراحی آن ها نیز بر عهده یک تیم معماری به نام mer و Fellner بوده است. سنت هنرهای نمایشی برای ۲۰۰ سال تاسیس شده است، و بنابراین مخاطبان به ترتیب از Verdi و دیگر اپرای ایتالیایی الهام گرفته شده اند. گوستاو کلاینت و برادرش ارنست به ایجاد سقف تزئینی کمک کردند. اجرای برنامه هایی به زبان مردم کرواسی از سال ۱۹۴۶ میلادی شروع شد و همراه ادامه دارد. امروز، تئاتر ملی کرواسی محل اجرای برنامه های مختلفی از جمله باله، اپرا و تئاتر می باشد و مانند الماسی از هنر معماری داخلی و خارجی می درخشد.

آدرس: Croatian National Theatre, Uljarska 1, Rijeka, Croatia

شماره تماس: ۰۰۳۸۵۵۱۳۵۵۹۰۰

کورزو

کورزو | Korzo

اکثر اتفاقات مهم شهر در این ناحیه روی می دهد. خیابانی شلوغ و پرجنب و جوش که پر است از انواع و اقسام مغازه ها و کافه هایی برای نشستن در خیابان.، خیابانی که شور زندگی در آن جاری است و پیاده رو آن بیشتر مواقع پر است از عابرانی که در حال قدم زدن هستند. در برخی مواقع روز، شما مجبورید از آن عبور کنید، هنگام گذر کردن از خیابان کورزو نمای ساختمان کلاسیک رادیو رییکا و برج ساعت شهر را خواهید دید. در ماه فوریه کارناوال بزرگی در شهر رییکا برگزار می شود و می توانید با شکوه ترین رژه شهر را در آن تماشا کنید.

آدرس:  Korzo, Rijeka, Croatia

کلیسای کاپوچین | Capuchin Church

با ورود به رییکا توسط اتوبوس، کلیسای با شکوه  کاپوچین اولین چیزی است که در مقابلتان پدیدار می شود، پس از بالا رفتن از ایستگاه concourse با راه پله های دوقلو و موازی هم می توانید نمای کلیسا را که به سبک نئوگوتیک ساخته شده ببینید. ساخت این بنا از سال ۱۹۰۴ میلادی آغاز شد و حدود ۲۰ سال به طول انجامید مکان آن جایی قرار گرفته که هر بازدید کننده ای که برای اولین بار به شهر رییکا می آید آن را ببیند. ابعاد ساخت آن و پلکانی که در آن تعبیه شده به نحوی است که هنگام ایستادن بر فراز آن می توانید منظره ای فوق العاده از مرکز شهر را در سمت چپتان و نمایی از بندر را در راستای ایستادنتان مشاهده کنید. مجسمه کوچکی از مریم مقدس کمی پایین تر از سقف کار گذاشته شده است و تبدیل به نمادی برای شهر رییکا گشته است.

آدرس: Capuchin Church, Kapucinske stube 5, Rijeka, Croatia

شماره تماس: ۰۰۳۸۵۵۱۳۳۵۲۳۳

کاپوچین

قصر فرماندار | Governor’s Palace

قصر فرماندار، توسط Alajos Hausmanmann ساخته شده است، یکی از برجسته ترین معماران در طول سال های بیداری بوداپست در اواخر دهه ۱۸۰۰، این قصر را می توان تعریفی از کلمه شکوه دانست. این زیبایی و شکوه را می توان علت این دانست که وقتی امپراطوری هابسبورگ در سال ۱۹۱۸ سقوط کرد، گابریل دونونزیو شاعر / سیاستمدار ایتالیایی خود را بلافاصله به شهر رییکا رساند و جمهوری مستقل کوتاه مدت خود را اعلام کرد. امروزه این مورد از برجسته ترین شهرها مکانی است که در آن موزه دریایی و تاریخ سواحل کرواسی و موزه شهر رییکا احداث شده است که هر دو مورد مکان مناسبی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهند.

آدرس: Muzejski trg 1, Rijeka, Croatia

شماره تماس: ۰۰۳۸۵۵۱۲۱۳۵۷۸

موزه هنرهای معاصر و مدرن

موزه هنرهای مدرن و معاصر در اکتبر ۲۰۱۷ به محل جدیدی نزدیک به ایستگاه قطار رییکا منتقل شد، موزه هنرهای مدرن و معاصر برجسته ترین و پرطرفدارترین موزه در نوع خود بود تا زمانی که همتای آن در زاگرب افتتاح شد. مجموعه دائمی آن حاوی بخش هایی از پوسترهای اواسط تا اواخر دهه ۱۹۰۰ و پرتره های تاثیر گذاری از سبک کوبیست توسط رومئو ونوچی نقاش متولد شهر رییکا است که بسیاری از آنها پس از مرگش توسط همسرش به حراج گذاشته شد. مجموعه رسانه های جدید نیز یک نوآوری است در سال های اخیر در آن برگزار شده است.

آدرس: Museum of Modern & Contemporary Art, Krešimirova 26C, Rijeka, Croatia

شماره تماس: ۰۰۳۸۵۵۱۳۳۴۲۸۰

قصر فرماندار

قلعه ترست | Trsat Castle

این قلعه در اطراف آرامگاه یک ژنرال ایرلندی ساخته شده است، او کسی بود که توانست این قسمت از جهان را از چنگال ناپلئون بناپارت دربیاورد. قلعه ترست تا سال های ۱۹۴۰ در دست نوادگان لاوال نونگ باقی ماند. همانطور که پله های شیب دار را از مرکز شهر تیتو ترگ اندازه گیری می کنید، می توانید ببینید که چرا این نقطه بسیار جذاب بوده و از کل خلیج کوارنر قابل مشاهده است. امروزه این دیدگاه، پیش زمینه را برای کافه تراس ایجاد می کند، در حالی که ساختمان برای کنسرت های هوای آزاد استفاده می شود. شما همچنین می توانید از مقبره Nugent مشهور بازدید کنید.

آدرس: Trsat Castle, Rijeka, Croatia

قلعه

برج ساعت شهر | City Clock Tower

برج ساعت شهر تبدیل به سمبل شهر رییکا شده است. این در اصل ورودی قرون وسطی به مرکز شهر از خط ساحلی بوده است، بنابراین هنگامی که فیلبرت بازریگ در سال ۱۸۷۶ یک برج را در آن ایجاد کرد، هنوز دروازه کمانی شکل ورودی قدیمی را می توانید پایین برج مشاهده کنید. برج ساعت شهری همچنان یک نقطه عطف و در معماری این منطقه است و انتخاب مناسبی برای گردش در مرکز شهر است.

آدرس: City Clock Tower, Korzo, Rijeka, Croatia

منبع: theculturetrip.com

تراس های کشاورزی شگفت انگیز در سراسر جهان
تراس های کشاورزی شگفت انگیز در سراسر جهان
بلغارستان دوست داشتنی
بلغارستان دوست داشتنی
در سفر به کرالا هند چه تفریحاتی در انتظارتان است؟
در سفر به کرالا هند چه تفریحاتی در انتظارتان است؟
چاه یعقوب در آمریکا، خطرناک ترین مکان روی زمین!
چاه یعقوب در آمریکا، خطرناک ترین مکان روی زمین!