شکم گردی: این غذاهای گریل را حتما امتحان کنید!

غذاهای گریل معروف دنیا

وقتی صحبت از غذاهای گریل شده می شود بیشتر ما یاد کباب های گوشت قرمز روی آتش می افتیم. اما غذای گریل واقعا به چه معناست؟ گریل را می توان هنر ذغال و دود دانست. امروزه بخش بزرگ فرهنگ هر کشوری را غذای آن کشور تشکیل می دهد بطوریکه چند سالی است که شاخه ی جدیدی از گردشگری به نام گردشگر غذایی هم ایجاد شده است. امروز می خواهیم با هم به دور دنیا سفر کنیم و با غذاهای گریل معروف دنیا در هر کشور آشنا شویم. با الی گشت همراه باشید.

ژاپن: یاکیتوری(Yakitori)

مطمئنا سفر به ژاپن بدون امتحان کردن غذاهای آن کامل نخواهد بود. وقتی صحبت از غذاهای ژاپنی می شود، اولین چیزی که به ذهن خطور می کند، سوشی است که البته طبیعی است چون ژاپنی ها به سوشی هایشان معروف هستند. اما غذاهای دیگری هم در این کشور وجود دارند که ارزش امتحان کردن دارند، یکی از این غذاها، یاکیتوری نام دارد. یاکیتوری در واقع مرغ گریل شده که سبک های مختلفی از آن وجود دارد. ژاپنی ها یاکیتوری را با نوعی سس شیرین می خورند.

یاکیتوری

آرژانتین: آسادو (Asado)

آسادو، مورد علاقه ترین گریل در سراسر آرژانتین است. در آسادو، گوشت قرمز یا سفید را روی یک اجاق گریل روباز روی ذغال و آتش کباب می کنند. آسادو در آرژانتین با نوعی سس به نام چیمیچوری (chimichurri) که نوعی سس گیاهی است، یک نوع سالاد خاص آرژانتین و سبزیجات گریل شده سرو می شود.

آسادو

هند: Chicken tikka

چیکن تیکا غذایی معروف در هند، بنگلادش و پاکستان است که از گوشت مرغ بدون استخوانی که در ماست و ادویه (پودر فلفل قرمز، زنجبیل، آبلیمو و سیر) خوابانده شده است، درست می شود. بعد از این، گوشت را روی اجاق ذغالی و یا ظرفی سفالی به نام تندور گریل می کنند. اگر به هند سفر کردید حتما چیکن تیکا را یکبار امتحان کنید.

چیکن تیکا

اندونزی: ساتای (Satay)

یکی از بهترین بخش های سفر به اندونزی، تست غذای ساتای، غذای ملی آن است. ساتای یک بشقاب غذایی است که از گوشت (بیف، میگو، مرغ، خرگوش و…) تشکیل شده است، این گوشت ها به سیخ کشیده شده و روی آتش گریل می شود. در اندونزی ساتای به اندازه ای معروف است که جز غذاهای خیابانی این کشور هم محسوب می شود، آنها در درست کردن این غذا مهارت بسیار بالایی دارند. پس حتما آن را در یکی از رستوران های خبابانی امتحان کنید.

ساتای

کلمبیا: Lomo al Trapo

این غذا از غذاهای اصلی مردم کلمبیا و از غذاهای گریل معروف دنیا است. برای درست کردن آن، گوشت را در نمک می خوابانند و بعد آن را در کاسه ای گذاشته و مستقیما روی آتش می گذارند و بعد از کباب شدن ان را سرو می کنند. شاید به نظرتان غذایی معمولی باشد اما باید یکبار آن را امتحان کنید تا بتوانید مزه ی بی نظیر آن را باور کنید.

Lomo al Trapo

کره: Galbi-gui

در واقع Galbi-gui همان تکه های گوشت گوساله است که بصورت لایه های نازک بریده شده است و روی ذغال کباب می شود. این غذا در کنار کاهو و خمیر لوبیا خورده می شود.

Galbi-gui

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد