شگفتی های آذربایجان

جاذبه های گردشگری آذربایجان

آذربایجان سرزمین شگفتی هاست. از کوه های سوزان گرفته تا طبیعت جذاب این کشور باعث می شود در سفر به آذربایجان هر لحظه تجربه ای تازه داشته باشید. با الی گشت همراه شوید و جاذبه های این کشور را بشناسید:

مطالب مرتبط:
آذربایجان، همسایه ای که باید به او سر بزنیم
آذربایجان، زیبایی در دوقدمی ما!
yanardag

یانارداگ (Yanardag)

به یانارداگ بیایید تا آنچه به عنوان خروجی های شعله سوزان شناخته می شود را ببینید. یانارداگ به “کوه سوزان” ترجمه می شود و به نظر می آید که تپه های اینجا به دلیل وجود ذخایر گازی در زیر سطح ماسه سنگ های آن به طور دائم مشتعل هستند. بازدیدکنندگان در هنگام غروب وقتی که شعله ها با بیشترین وضوح قابل مشاهده هستند، برای دیدن این پدیده طبیعی شگفت انگیز به اینجا می آیند، این منطقه پر از چایخانه های به سبک قدیمی است و شما می توانید راحت بنشینید و در حالی که نوشیدنی های محلی اینجا را مزه مزه می کنید این مناظر باشکوه را تماشا کنید. یانارداگ با گل فشان های آذربایجان تفاوت دارد، چون اینجا هیچ ذخایری از گدازه یا گل نیست که از تپه ها به بیرون پرتاب شود. همچنین این منطقه از نظر مذهبی بسیار اهمیت دارد. گفته می شود این آتش ها الهام بخش ستایشگران آتش در دین زرتشتی بوده است.

پارک ساحلی باکو

کسانی که به دیدن پایتخت این کشور می آیند، می توانند از پارک ساحلی باکو یا بلوار باکو دیدن کنند، در اینجا می توانید فعالیت های زیادی را تجربه کنید، از جمله کافه ها و چایخانه های سنتی که برای وقت گذرانی عالی هستند یا یکی از خوراکی های کلاسیک ساحلی را امتحان کنید مثل بستنی های سنتی. بلوار باکو بیش از ۵ کیلومتر در امتداد خط ساحلی امتداد دارد، از میدان پرچم ملی (National Flag Square) تا بندرگاه بین المللی باکو، و مکان بسیار خوبی برای دیدن جاذبه های ساحلی آذربایجان است. در اینجا انواع بازی های تفریحی وجود دارد که برای همه اعضای خانواده سرگرم کننده خواهد بود، همچنین موزه هایی چون موزه فرش آذربایجان برای آنهایی که دوست دارند بیشتر درمورد تاریخ پربار صنعت نساجی در آذربایجان بدانند. بازدیدکنندگان سالن کریستال باکو را نیز خواهند یافت ، که از میزبانی مسابقات آواز یورو ویژن ۲۰۱۲ شهرت یافت،  به طور مرتب کنسرت ، برنامه های موسیقی و نمایشگاه های هنری در این سالن برگزار می شود.

yanar bulag

آتشگاه

جمهوری آذربایجان، به دلیل سوختن نفت و گازهای طبیعی در زیرزمین، تا مدت ها به عنوان سرزمین آتش شناخته می شد و گفته می شود الهام بخش ستایشگران آتش بوده است که بعدها مذهب زرتشتی را پایه ریزی کردند. در گذشته به نظر می آمد که این گازهای خروجی سوزان شواهدی بر حضور موجودات الهی هستند، گفته می شود آتشگاه به قرن هفدهم باز می گردد . این مجموعه  به شکل یک شش ضلعی ساخته شده است. در وسط این شش ضلعی یک جایگاه آتش قرار دارد. هرچند گازهای طبیعی که منجر به ساخت بنای اصلی این مکان شدند حالا تمام شده اند و آتش از طریق خط لوله ی گازی که از باکو می آید تولید می شود.

یانار بولاگ (Yanar Bulag)

اگر می خواهید آب سوزان را ببینید، نباید سفر به یانار بولاگ را از دست بدهید، پدیده طبیعی نادری که در مسیر میان شهرهای آستارا و لانکاران واقع است. آب از لوله ای به بیرون پمپ می شود و به دلیل وجود سطوحی از متان طبیعی همراه با آن می تواند سوزان نگه داشته شود و به تناقض آب شعله ور واقعیت بخشد. بومیان آذربایجان عقیده دارند که آب اینجا خواص درمانی دارد و مقادیر بسیاری از آن به عنوان آب آشامیدنی و برای درمان بسیاری از بیماری ها ذخیره می شود.

آستارا

شهر آستارا ، در ناحیه آستارا رایون آذربایجان، درست در مرز آستارا در همسایگی ایران قرار دارد. این شهر که از زیباترین مناطق کشور است و از این بابت شهرت دارد ، با جنگل و کوه هایی احاطه شده است. خود شهر آستارا کافه ها و رستوران های محلی دیدنی و همین طور یک موزه دارد. این موزه به یافته های باستان شناسی منطقه اختصاص دارد. شامل سکه ها و آثار سنگی چون مجسمه هایی به شکل انسان ها و حیوانات که گفته می شود بیش از ۲۰۰۰ سال قدمت دارند. درست در خارج از آستارا ، دهکده های کوهستانی جذاب را خواهید یافت که مساجد، قلعه ها، حمام ها و آرامگاه های قدیمی آنها نمایان است.

بارش شهابی برساوشی چیست و چه زمانی اتفاق می افتد؟
بارش شهابی برساوشی چیست و چه زمانی اتفاق می افتد؟
موزه ی خودرو کاخ نیاوران، جایی که زمان برای ماشین ها متوقف شده است!
موزه ی خودرو کاخ نیاوران، جایی که زمان برای ماشین ها متوقف شده است!
برج کبوتر خانه اصفهان+ تصویر
برج کبوتر خانه اصفهان+ تصویر
کلیسای جامع لیسبون، قدیمی ترین کلیسای شهر
کلیسای جامع لیسبون، قدیمی ترین کلیسای شهر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code