بلیط هواپیما

سنگ‌های خیمه‌ای در نیو مکزیکو!

بنای تاریخی و ملی سنگ‌های کاشاکاتو تنت

بنای تاریخی و ملی سنگ‌های کاشاکاتو تنت مجموعه‌ ای بی نظیر از سنگ هایی هستند که در کوهپایه کوه‌های جِمِز، در شمال نیومکزیکو قرار گرفته اند. این سنگ‌ها در ۴۰ کیلومتری جنوب سانتافه، پایتخت نیومکزیکو قرار دارند. مجموعه گردشگری آن در سال ۲۰۰۱ افتتاح شد و ۱۶.۶ کیلومتر مربع ارتفاع دارد. این منطقه چیزی در حدود ۱۷۰۰ الی ۲۰۶۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

کاشاکاتو تنت
مطالب مرتبط:
ساحل مخفی در مکزیک + ویدئو
روش گیج کننده ی مکزیکی ها برای اعلام زمان!

صخره‌های کاشاکاتو تنت به خاطر شباهت ظاهری که به چتر و مخروط دارند، Tent Rock نامگذاری شدند. فوران‌ های آتش فشانی در حدود شیش میلیون سال پیش لایه‌ هایی از خاکستر و سنگ‌ های پمیس و توف بر جای گذاشتند. فرسایش های حاصل از باد و باران باعث شدند که این صخره ها این رنگ را به خود بگیرند. شکل آن ها هم بر اثر بوش سنگ های قوی ای ایجاد شدند که روی این سنگ ها شکل گرفتند و سنگ های زیرین خود را فرسایش دادند. اگرچه ظاهر اکثر این سنگ ها شبیه به هم است، ولی ارتفاع آن ها متفاوت است و برخی از آن ها تا ۳۰ متر ارتفاع دارند.

از سالیان پیش انسان ها در این منطقه حضور داشتند. باستان شناسان شواهی منبی بر استقرار و سکونت انسان در این منطقه پیدا کرده اند که تاریخ آن به بیش از ۷ هزار سال پیش بر میگردد. اگرچه ماجراجوان اسپانیایی برای اولین بار این منطقه را در سال ۱۵۹۸ کشف کردند، ولی اولین مهاجران تا سال ۱۷۰۰ وارد این منطقه نشدند. حیوان هایی نظیر بوقلمون سفید،‌ قوش، دلیجه، گوزن، آهو، گرگ های صحرایی و سنجاب ها در منطقه اطراف کاشاکاتو تنت حضور دارند.

کاشاکاتو تنت

نوک تیز این سنگ ها شبیه به پایه‌ های خیمه هستند و به آن ها ظاهری شبیه به خیمه های مخروطی سرخپوستان می دهد. اگرچه این کوه کمی دور افتاده و تنها به نظر می رسد، ولی این منطقه موقعیت خوبی برای مشاهده زندگی و تاریخ مردم بومی و لذت بردن از این منظره و سنگ‌های حیرت اور را برای شما به همراه دارد.

اطلاعات بازدید

هزینه ورودی ماشین شخصی:‌ ۵ دلار

هزینه ورودی گروه تا ۲۵ نفر: ۲۵ دلار

هزینه ورود گروه ۲۵ الی ۱۰۰ نفره: ۱۰۰ دلار

کاشاکاتو تنت
کشف راز کاخ های کنوسوس یونان + تصاویر
کشف راز کاخ های کنوسوس یونان + تصاویر
آشنایی با کاخ خدیو در استانبول
آشنایی با کاخ خدیو در استانبول
پل چارلز، پلی برای دیدن مجسمه های تاریخی پراگ
پل چارلز، پلی برای دیدن مجسمه های تاریخی پراگ
میدان قلعه، میدانی تاریخی در ورشو
میدان قلعه، میدانی تاریخی در ورشو